motyl jesterka vazka zajic zaba slavik ptacek holka deda kour deti logo motyl jesterka vazka ruka

zapojte se

Projek Kamarádi byl oceněn Evropskou jazykovou cenou LABEL za rok 2014
logo-label

banner-soutez-120x300

 bonus

Pokud jste v časopisu našli tento obrázek, znamená to, že na těchto stránkách najdete ještě něco navíc. Například zvukovou nahrávku, video nebo jiný bonus.

Jak jste se dozvěděl/a o soutěži Vícejazyčnost je bohatství?

Login Form

Novinky

Kamarádi je projekt Spolku Zaedno. Jeho součástí je Tištěný časopis Kamarádi a jeho on-line verze. Dále pak Celostátní soutěž pro děti "Vícejazyčnost je Bohatství" a další doprovodné aktivity na podporu projektu. Časopis objednávejte pro školy zdarma zde: Objednávka

Vyhlášení soutěže 2016

zucastni_seSpolek Zaedno vyhlašuje IV. ročník kreativní soutěže na podporu čtení a psaní ve druhém jazyce
"Vícejazyčnost je bohatství".

Práce jsou přijímány
od 1. 9. do 14. 10. 2016

Přihláška do soutěže Podmínky soutěže Nový český rekord

Číst dál: Vyhlášení soutěže 2016

Tři zastavení putovní výstavy

ZS-BlatnaNa sklonku jara a počátkem léta navštívila výstava prací ze soutěže Vícejazyčnost je bohatství celkem tři místa po České republice - od jihočeské Blatné přes Prahu až po moravskoslezskou Kopřivnici.

Číst dál: Tři zastavení putovní...

Časopis Kamarádi - inkluze a integrace

inkluze-integrace20. dubna 2016, Café Louvre, Praha 1

Časopis Kamarádi nechyběl ani na panelové diskuzi Otazníky současného školství: inkluze a integrace z cyklu Dialogue Talks pořádané občanským sdružením Mozaiky Platform Dialog. Akce proběhla 20. 4. 2016 v Café Louvre. Tohoto setkání se zúčastnilo mnoho odborníků a pedagogů a časopis se rozdával účastníkům. Následně vedoucí projektu Kamarádi paní S. Kovářová odpovídala jednotlivcům na dotazy spojené s časopisem a jeho záměrem.

Číst dál: Časopis Kamarádi -...

Kamarádi na veletrhu Svět knihy

svet knihy 2016SK2016-01V rámci našeho partnerství s iniciativou Světa knihy na podporu dětského čtenářství Rosteme s knihou, jsme se i letos zúčastnili tohoto významného mezinárodního veletrhu. Připravili jsme pořad na téma Publikace na podporu vzdělávání kulturně odlišných dětí, který proběhl ve čtvrtek 12. 5. 2016 v Literární kavárně na balkoně pravého křídla Průmyslového paláce.

Číst dál: Kamarádi na veletrhu...

Pokračujeme v partnerství s Nocí s Andersenem

UNSA-kamaradi1.-2. dubna 2016, knihovna Bedřicha Beneše Buchlovana, Uherské Hradiště

I letos jsme podpořili krásnou akci na podporu dětského čtenářství - Noc s Andersenem a odprezentovali na ni náš časopis Kamarádi. Hlavním stanem Noci s Andersenem je knihovna Bedřicha Beneše Buchlovana v Uherském Hradišti a právě tam byl i náš časopis. Četli ho nejen v knihovně. Radost s něho měly i dětičky, které byly zrovna v nemocnici a milé paní knihovnice jim uspořádaly pohádkové čtení na nemocničním lůžku.

Jsme velice rádi za tuto spolupráci a všem knihovníkům i jejich Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR děkujeme za podporu a entusiazmus a přejeme, ať se daří - jen tak dal!

Číst dál: Pokračujeme v...

Putovní výstava ve Strážku

strazek2016-02V druhém březnovém týdnu pořádala Základní a Mateřská škola Strážek akci s názvem „ZŠ a MŠ Strážek čte dětem“. Součástí akce byla putovní výstava soutěžních prací „Vícejazyčnost je bohatství“, kde měli vystavenou svoji práci také žáci 3. ročníku naší školy.

Číst dál: Putovní výstava ve...

Internetové novinky

Dotazník k soutěži Vícejazyčnost je bohatství

Zaujala Vás naše soutěž Vícejazyčnost je bohatství? Podělte se s námi o Vaše zkušenosti a vyplňte nám, prosím, náš dotazník k této soutěži. Děkujeme!

Nový objednávkový formulář

Zjednodušili jsme pro Vás objednávání našeho časopisu Kamarádi a připravili jsme zcela nový jednoduchý on-line formulář.

www.kamaradi.eu

Nebo pouze kamaradi.eu - tak to je naše nová adresa, která se jistě bude lépe pamatovat. Každopádně, pokud jste zvyklí na stávající adresu kamaradi.zaedno.org, tak na té se nic nic nemění a funguje stále a celý obsah stránek k časopisu i soutěži Vícejazyčnost je bohatství zatím zůstává na této adrese.

Publero se mění na Alza media

Elektronická verze časopisu, která je nyní umístěna v "internetové trafice" Publero.com, je v současné době zároveň dostupná na Alza media v sekci časopisy pro děti. Do léta bude časopis umístěn na obou portálech. Bohužel na alza media je momentálně ke stažení za symbolickou 1 Kč. V současné době jednáme o možnosti poskytovat vouchery tak, aby i zde byl pro Vás časopis zcela zdarma, tak jak je tomu na Publero.com

Kamarádi na Wikipedii

V půlce ledna jsme vytvořili zápis do této internetové encyklopedie, který se týká jak časopisu Kamarádi, tak celého stejnojmenného projektu. Najdete nás tam pod heslem Kamarádi (časopis).

Sláva, nazdar výletu!

vylet-techmania-01Celých 10 tříd se podařilo vypravit na úžasné výlety a to jen díky účasti a vítězství v soutěži Vícejazyčnost je bohatství 2015. Hlavní roli v této soutěži hrají šikovnost a umění komunikovat, číst a psát v nějakém jiném jazyce než je čeština. Soutěžili jednotlivci či skupiny a profitovala celá třída. To je dobré, že... jen mít takového vícejazyčného spolužáka nebo obětavou paní učitelku, která povede celou třídu k vítězství. Jazyky umíme, někdo méně, někdo více, ale učíme se a zlepšujeme se – každý z nás podle svých možností. A dneska je možností spousta. I takový časopis Kamarádi či soutěž Vícejazyčnost jsou takové docela fajn možnosti, jak se nějaký ten jazyk přiučit nebo se o cizích jazycích a kulturách dozvědět něco navíc.

Číst dál: Sláva, nazdar výletu!

Den menšin na Praze 5

den-mensin-01Spolek Zaedno s časopisem Kamarádi se zúčastnil kulturně společenské akce Den etnických a národnostních menšin, kterou pořádala MČ Praha 5 dne 10. prosince 2015 v sále zastupitelstva MČ Praha 5 ve Štefánikově ulici. Akce byla pojata jako společenský večer s prezentací umělecké tvorby a kultury jednotlivých etnik a národnostních menšin a prezentací neziskových organizací, které se svou činností zaměřují právě na etnické a národnostní menšiny. Na akci byli pozváni zástupci ambasád a dalších organizací a institucí.

Číst dál: Den menšin na Praze 5

Rosteme s knihou 2015

rsk-2015RSKSetkání partnerů a spolupracovníků kampaně

7. prosince 2015 jsme se, jako jeden z partnerů, zúčastnili velmi zajímavého a inspirativního setkání – setkání partnerů celostátní iniciativy na podporu četby Rosteme s knihou, které se konalo v Knihovně Václava Havla v Praze. Iniciativu organizuje Svět knihy, s.r.o. za podpory Ministerstva kultury.

Číst dál: Rosteme s knihou 2015

Výstava v Bulharské škole

Bulharska-skola-01 1.10. - 31.10. 2015
Bulharská základní škola a gymnázium Dr. Petra Berona, Praha 6

V průběhu října 2015 navštívila naše putovní výstava Vícejazyčnost je bohatství (2013) Bulharskou školu v Praze. Tato škola se každoročně naší soutěže účastní a to s mnoha desítkami kvalitních dětských prací.

Číst dál: Výstava v Bulharské škole

Oslava Evropského dne jazyků

evropskydenjazykuKreativní setkání pro děti s časopisem Kamarádi u příležitosti Evropského dne jazyků

Úterý 30. 9. 2015, 16.45 h,
META o. p. s., V Tůních 10, 120 00 Praha 2

Spolek Zaedno v rámci projektu Kamarádi, ve spolupráci s META o. p. s. - společností pro příležitosti mladých migrantů uspořádal kreativní setkání pro děti pocházející z cizojazyčných rodin.

Číst dál: Oslava Evropského dne...

Muzejní noc v Čelákovicích

mn-celakovice2015-04 20. června 2015
Městská knihovna Čelákovice

Na Muzejní noci v Čelákovicích, která se velmi vydařila, jsme byli zastoupeni nejen výtisky časopisu Kamarádi, ale také jsme pro tuto příležitost připravili zajímavé jazykové kvízy pro děti i dospělé. Dále jsme Městské knihovně zapůjčili výstavu prací ze soutěže „Vícejazyčnost je bohatství", jež byla zahájena právě při této příležitosti.

Číst dál: Muzejní noc v...

Pražská muzejní noc 2015

PMN2015pmn2015-02 13. června 2015
DNM, Vocelova 3,
Praha 2

Spolek Zaedno se opět zúčastnil Pražské muzejní noci jako multikulturní součást programu v Domě národnostních menšin.

Během celého večera jsme prezentovli časopis Kamarádi ve foyer DNM, kde byla možnost si např. vyplnit zábavný jazykový kvíz. Kvízy jsme připravili v různých variantách - jak pro dospělé, tak také pro děti a mládež.
Ve 20 hodin začal ve společenském sále rychlokurz a ukázka bulharských lidových tanců pod vedením Todora Raleva. Hned poté následovalo čtení nahlas z časopisu Kamarádi v různých jazycích - ve vietnamštině, slovenštině, ruštině a bulharštině.

Číst dál: Pražská muzejní noc 2015

„Vícejazyčnost“ navštívila „Jiřák“

jirak-07 20. 5. - 8. 6. 2015
ZŠ Jiřího z Poděbrad, Praha 3

Výstava nejlepších výtvarných prací ze soutěže „Vícejazyčnost je bohatství" byla tentokrát na návštěvě v ZŠ Jiřího z Poděbrad. A není to náhoda, že právě si tato škola od nás výstavu zapůjčila.

Číst dál: „Vícejazyčnost“...

4. ročník Kamarádů

Kamaradi01-2015-1Zahájili jsme další ročník časopisu Kamarádi, který bude letos vycházet za podpory Ministerstva kultury a Úřadu vlády. První číslo vyšlo na konci dubna. Jeho On-line verzi si můžete prohlédnout zde.
evropa z vysky
najdi rozdily
K tomuto číslu jsme připravili také velký kvíz ke hře Evropa z Výšky a novou hru - Najdi rozdíly.

Kamaradi02-2015-1Druhé číslo vyšlo na začátku června a je z velké části věnováno prázdninám. K tomuto číslu jsme také připravili  prázdninový kvíz a křížovky, které můžete luštit on-line, jsou připravené v několika jazycích.prazdninykrizovky

Kamarádi na Světu knihy 2015

RSK
SK2015-04
Dětský časopis Kamarádi se zúčastnil veletrhu  Svět knihy 2015 v Praze
14. 5. 2015 od 11 h.
SÁL ROSTEME S KNIHOU, Pravé křídlo průmyslového paláce

I letos se náš spolek Zaedno a časopis Kamarádi zapojil do mezinárodního knižního veletrhu a to hlavně díky partnerství s kampaní Světa knihy na podporu dětského čtenářství – Rosteme s knihou.

Číst dál: Kamarádi na Světu...

Kamarádi partnerem Mezinárodního dne Romů

MDR-2015 V Novém Jičíně proběhly oslavy k příležitosti k Mezinárodního dne Romů

Ve středu 8. dubna oslavili Romové na celém světě Mezinárodní den Romů (MDR). V České republice se MDR slaví od 90. let. Letošní ročník oslav se konal na celé řadě míst po celé republice.
Kulturní akci, která se konala v Novém Jičíně podpořil též náš časopis pro vícejazyčné děti a multikulturní výchovu Kamarádi, který zde byl též prezentován.

Číst dál: Kamarádi partnerem...

Noc s Andersenem v Městské knihovně

andersen2015NSA-logoI letos jsme podpořili pohádkovou Noc s Andersenem. Program byl nadmíru bohatý. Tisíce dětí přespávali v knihovnách a školách a četly, četly, četly ... Mnohé knihovny a školy na počest narození dánského pohádkáře sázely pohádkové stromy - Fabularius Anderseni, které obohatily virtuální pohádkový les. Náš časopis Kamarádi je partnerem této krásné akci a v rámci partnerství s Městkou knihovnou v Praze byl představen a rozdán dětem i letos a to v Ústřední knihovně.

Noví Kamarádi a nové hry

kamaradi05-2014-1Poslední číslo kamarádů v roce 2014 je tak trochu zvláštní vydání. Jedná se vlastně o zpěvník bulharských dětských žertovných písní, které jsou přeloženy též do češtiny. A protože jde o zpěvník, tak je jeho internetová verze bohatě doplněna písněmi a ukázkami tanců.

osmismerkamazeDále jsme rozšířili sekci her o bludiště - zkuste najít cestu ven a přitom se vyhnout v býkům. A také osmisměrku, která je dokonce v různých jazycích.