motyl jesterka vazka zajic zaba slavik ptacek holka deda kour deti logo motyl jesterka vazka ruka
Aktuální číslo časopisuKamaradi01-2019-1Pražská příloha časopisuMalovana-slovicka z Prahy-1

banner-prekladatelska-soutez2017

Projek Kamarádi byl oceněn Evropskou jazykovou cenou LABEL za rok 2014
logo-label

zapojte se

Login Form

Do třetice v synagoze v Brandýse

2017-brandys-plakat-sevda-A3

27. 6. - 26. 8. 2017, synagoga v Brandýse nad Labem – Staré Boleslavi

Vypadá to, že jsme si brandýskou synagogu oblíbili - letos jsme v ní již po třetí. Tentokrát jsme zde vystavovali ilustrace Sevdy Kovářové pro časopis Kamarádi.

2017-brandys-sevda-012017-brandys-sevda-022017-brandys-sevda-032017-brandys-sevda-04Vernisáž výstavy proběhnula 27. června. Slavnostní atmosféru umocnilo působivé vystoupení pražské worldmusic-jazzová kapely Troiss. Vystavené reprodukce ilustrací byly a jsou k vidění v hlavním sále a v prvním patře synagogy, kde na návštěvníky čekalo drobné občerstvení.

Magistra umění Sevdalina Kovářová Kostadinova (Sevda) je umělkyně bulharského původu, která působí v ČR více než 15 let. Má klasické umělecké vzdělání z Bulharské státní umělecké akademie v Sofii a Drážďanské Akademie výtvarného umění. Ve svém portfoliu má řadu uměleckých projektů a autorských výstav jak v ČR, tak i v zahraničí a zúčastnila se i mnoha společných výstav, mezinárodních festivalů a projektů. V posledních letech se intenzivně věnuje ilustracím a tvorbě různorodých publikací, a to zejména pro děti. Za projekt Kamarádi autorka obdržela v roce 2014 Evropskou jazykovou cenu Label.