slunce kluk holka
packa prasatko-bez
dort-kus
jahodnik jahoda3 jahoda4 jahoda5 jahoda6
svicka dort
 
 
 
 
 
tanecnici klobouk
prasatko celist
packa2 jahoda jahoda2 list
tulipan kvet
 
Publikace - Vyprávění o symbolech České republiky vypraveni o symbolech 2021 Aktuální číslo časopisu Kamaradi01 2022 Soutěž Vicejazycnost 2020 banner galerie 160x120
Projek Kamarádi byl oceněn Evropskou jazykovou cenou LABEL za rok 2014
logo-label

zapojte se

Login Form

Festivalové babí léto

... aneb kde jste nás či alespoň náš časopis mohli potkat na konci léta.

2021 Svet knihy 02Také letos jsme se s naším časopisem zúčastnili několika zajímavých festivalů na různých místech Prahy. Někde jsme byli osobně přítomni a jako vždy jsme měli připravené zajímavé hry, kvízy a také tvoření s národnostně menšinovou a multikulturní tematikou. Všude byl ale k dispozici náš časopis, případně další publikace, které vydáváme.

Knižní veletrh Svět knihy

2021 Svet knihy 0125. září 2021, sobota od 10 hodin

Mezinárodní knižní veletrh a literární festival - největší svátek knihy v České republice letos proběhl od 23. do 26. září.

Na veletrhu jsme představili program Namaluj pohádku – workshop s ilustrátorkou dětského časopisu Kamarádi Sevdou Kovářovou. Šlo o součást doprovodného programu ve stanu iniciativy Rosteme s knihou. Kreativní workshop dětem, ale i dospělým odhalil tajemství, jak nakreslit poutavé ilustrace pro děti. Ukázalo se, jak velmi je důležitá fantazie. Tvořilo se na motivy krátké pohádky z časopisu Kamarádi technikou dokreslované koláže. Své výtvory si děti odnesly domů.


Zažít město jinak

18. září 2021, Adamovská ulice v Michli

Zažít město jinak (ZMJ) jsou každoroční sousedské slavnosti, jejichž náplň vytvářejí sami obyvatelé daných lokalit. Jsou založené na principu společného sdílení veřejného prostoru, vzájemné výpomoci a dobrovolnickém nasazení místních organizátorů a mnoha dalších subjektů. Jsou otevřené všem věkovým a zájmovým kategoriím.

Letos se v pražské Michli rozdávaly nejen Kamarádi, ale také další publikace.


2021 plakat cestouCestou zemí Českou

17. září 2021, od 13:15, Viniční dům - Chuchelská 6

Byla to jedinečná rodinná akce, kde na návštěvníky dýchla staročeská atmosféra. Bylo možné si vyzkoušet nejrůznější staročeská řemesla: ražbu mincí, provaznictví, kovotepectví, drátenictví, šperkařství a mnoho dalších. Děti se svezly na jedinečném staročeském vyřezávaném kolotoči na ruční pohon, ale také ve staročeském taxi a vyzkoušely si mnoho staročeských her.

Časopis kamarádi i další publikace se po celé odpoledne rozdávaly na informačním stánku.

2021 Cestou zemi ceskou 012021 Cestou zemi ceskou 02


Poznejme se, sousedé

5. září 2021, park na Parukářce, Praha 3

Pro kulturně společenské akci pro celou rodinu, která je pořádaná na podporu integrace cizinců, jsme vytvořili pro děti na míru kvízy na motivy cizojazyčných pohádek a pověstí z našeho časopisu. Časopisy samotné pak sloužily jako odměny za úspěšné zodpovězení kvízových otázek


Multikulturní festival Barevná devítka

28. srpna 2021 v pražském parku Podviní ve Vysočanech

Rozmanitá hudba, vůně koření a jídla z celého světa – taková byla nabídka tradičního multikulturního festivalu Barevná devítka. Na hlavní scéně bylo možno ochutnat world music v podobě žhavých kubánských rytmů nebo afrických bubnů. Součástí festivalu byla také přehlídka české hudby a tradičních řemesel Celé Česko na devítce. Letošní ročník festivalu proběhl v sobotu 28. srpna 2021 v pražském parku Podviní ve Vysočanech.

Na festivalu jsme měli jako vždy samostatný stánek, na kterém jsme rozdali spousty časopisů a dalších publikací vydaných v minulých letech. Děti, ale i dospělí se u nás zastavovali, aby si vyzkoušeli různé zábavné kvízy s multikulturní a jazykovou tématikou.

2021 barevna devitka 012021 barevna devitka 022021 barevna devitka 032021 barevna devitka 04