slunce kluk holka
packa prasatko-bez
dort-kus
jahodnik jahoda3 jahoda4 jahoda5 jahoda6
svicka dort
 
 
 
 
 
tanecnici klobouk
prasatko celist
packa2 jahoda jahoda2 list
tulipan kvet
 
Vícejazyčnost je bohatství banner prace 2022
Aktuální číslo časopisu Kamaradi03 2024 001
Publikace
Karlův most, pražský poklad Karluv most 2023 001
Projek Kamarádi byl oceněn Evropskou jazykovou cenou LABEL za rok 2014
logo-label

zapojte se

Login Form

Hurá na výlet

vylet-stena-01Komu by se nechtělo vyrazit na výlet či zajímavou exkurzi? A zvlášť když se nemusí do školy, že? A dvojnásob to potěší, když se jedná o výlet vyhraný - a dokonce pro celou třídu. Právě takový lze získat v naší soutěži Vícejazyčnost je bohatství, jejíž čtvrtý ročník nedávno skončil. A právě o takových výletech si zde můžete přečíst a příští rok si o ně třeba i zasoutěžit.

Reportáže z výletů budeme postupně doplňovat, tak jak se budou realizovat a jak nám jejich výherci pošlou do redakce fotografie z nich.

vylet-stena-02vylet-stena-03Vítězové z Jiřáku si mohli "šplhnout"

dnes (29. 11. 2016) jsme navštívili lezecké centrum na Smíchově a touto cestou bych ráda poděkovala za krásnou odměnu v soutěži "Vícejazyčnost je bohatství" a současně i za velmi milou a odbornou asistenci instruktorů centra Evy a Lukáše. Žáci si to náramně užili.
posílám fotky z naší akce na lezecké stěně a ještě jednou moc děkujeme! (dokonce i já jsem si stěnu vystoupala, tak ve mně žáci nevidí takovou bábu  :-)) Byl to velmi příjemný zážitek a myslím, že pro děcka i podnět pro vyhledávání nové činnosti ve volném čase. Byla jsem jejich aktivitou překvapená. K atmosféře jistě přispěli i sympatičtí instruktoři Eva a Lukáš.

Příjemný den přeji. Libuše Bahenská, ZŠ Jiřího z Poděbrad, Praha 3.


3D odměna za 3D výtvor

Posíláme slíbené fotky z 3D kina v Hodoníně.  Naše návštěva proběhla ve čtvrtek 24. 11. 2016 v 17.30, celkem 17 dětí a jeden dospélý. Děkujeme za tuto odměnu. Balíček s dárky pro děti však ještě nepřišel, tak vás poprosím o kontrolu. (odesláno 30. listopadu spolu s posledním číslem časopisu Kamarádi)
Děkuji a těšíme se na příští soutěž.

Mgr. Jarmila Šabatová,  ZŠ Dubňany

PS: Žáci z Dubňan vytvořili do soutěže velikánské leporelo na téma Karla IV., které mohlo po rozložení vytvořit obří královskou korunu.

vylet-kino-hodonin-01vylet-kino-hodonin-02


vylet-techmania-04vylet-techmania-07vylet-techmania-02vylet-techmania-05vylet-techmania-06V Techmanii se dějí věci...

Žáků ze základní školy Jiřího z Poděbrad se letos zúčastnilo tolik, že jsme jim zařídili dokonce dva výlety. Druhá polovina dětí vyrazila 15. prosince do plzeňské Techmanie, kde si to náramně užili.

Ráda bych Vám jménem naší školy Jiřího z Poděbrad a hlavně dětí poděkovala za úžasnou cenu, kterou jste nám věnovali za vítězství ve Vámi organizované soutěži "Vícejazyčnost je bohatství", kterou byla návštěva Techmanie v Plzni.

Dne 15. 12. jsme si s mladšími žáky udělali celodenní předvánoční výlet vlakem do Plzně a navštívili zážitkové centrum Techmania. Děti tam strávily téměř 4 hodiny neutuchající zábavy a hravou formou se tak seznamovaly s fyzikálními zákony a vesmírem.
U dětí měla celá akce velký ohlas, skvěle se pobavily, užily si bezva den a zároveň se dozvěděly mnoho užitečných informací.

Děkujeme, že pod Vaší záštitou vznikají takové krásné projekty a budeme se těšit na další spolupráci.

S přátelským pozdravem Mgr. Helena Pelcová


vylet-bilkovavila-01vylet-bilkovavila-02Za secesí na Hradčany

ve čtvrtek 15. prosince navštívili francouzštináři ze 4. a 5. tříd naší školy Bílkovu vilu na Hradčanech (Galerie hlavního města Prahy). Návštěva byla odměnou za 3. místo v soutěži Vícejazyčnost je bohatství. Během dopoledne jsme si prohlédli interiér vily významného českého sochaře Františka Bílka včetně originálního nábytku a mnoha soch a obrazů. Nakonec jsme měli možnost vytvořit si sami umělecké dílo inspirované tímto krásným prostorem. Dětem se v galerii moc líbilo a odnášely si spoustu zážitků.
Ještě jednou bychom Vám rádi poděkovali za možnost zúčastnit se této prohlídky a těšíme se na další ročník soutěže.

Lenka Zemanová, ZŠ sv. Voršily v Praze


vylet-petrin-01vylet-petrin-02vylet-petrin-03 Vzhůru do nových výšin

11. listopadu dostali žáci Bulharské školy Dr. Petra Berona v Praze krásnou odměnu a příležitost za svoji kreativní a týmovou tvořivost a účast v soutěži „Vícejazyčnost je bohatství“. Měli možnost navštívit a prohlídnout si kulturní a technickou památku Prahy – Petřínskou rozhlednu s doprovodnou odbornou a interaktivní přednáškou. Pro všechny to byl skvělý zážitek, přinášející nové zkušenosti, podněty a znalosti. A vzrušující – vidět svět a obzor z jiného pohledu…
Žáci byli nadšeni! Velice si vážíme a děkujeme pořadatelům soutěže za výbornou organizaci!

Luiza Staneva,
bulharská ZŠ Dr. Petra Berona v Praze


Za Romy do Brna

Navštívili jsme Muzeum romské kultury v Brně. Naše třída 3.A se zde seznámila s dějinami Romů. Od jejich předků ve starověké Indii, přes příchod Romů do Evropy v 11. století, až po události druhé světové války a současnost. Shlédli jsme expozici Poklad Romů. Absolvovali jsme i tvořivou dílnu, kde si dívky mohly vyrobit čelenky s barevnými květy a chlapci si zase kladívkem vytepali amulet z tenkého plíšku. Celý program se nám moc líbil, poznali jsme jinou kulturu a zažili jsme neopakovatelnou atmosféru. Děkujeme Mgr. Evě Dittingerové za komentovanou prohlídku.

Vladimíra Mačková,
třídní učitelka ZŠ Hustopeče