Projek Kamarádi byl oceněn Evropskou jazykovou cenou LABEL za rok 2014
logo-label

Login Form

Projekty 2022

To je Fusion!

2022 fusion 01

Vernisáž 13. 9. od 19 h,
Výstava trvala do 30. 9. 2022
Dům národnostních menšin, Praha 2

Výstava představila čtyři umělce: Sevdu Kovářovovou, Vasiu Nikolaevu, Desislavu Hristovu a Waltera Peňa, kteří v ČR žijí a tvoří, a přesto mají spojitost s Bulharskem (někteří z nich mají spojitost nepřímou, ale přesto blízkou). Výstavu organizoval Spolek Zaedno a proběhla v Domě národnostních menšin v Praze.

Číst dál: To je Fusion!

Cultural Footprint

cultural footprint logo

Spolek Zaedno se zapojil do nového Erasmus+ projektu.

V roce 2022 se Spolek Zaedno zapojil jako partner do evropského projektu s názvem Cultural Footprint (neboli Kulturní stopa). Jde o Erasmus+ projekt, který se zaměřuje na mladé lidi (15-30 let) z uměleckého a kulturního prostředí a na jejich učitele/lektory (pracovníky s mládeží).

Číst dál: Cultural Footprint

Svět na dlani... Bulharsko

Svet na dlani plakat

pátek 17. června DDM Modřany,
Hermannova 24, Praha 4

Tento víkend byl v letošním červnu tím nejteplejším. Největší vedra byla sice až v neděli, ale i v pátek bylo celý den jasno a teploty dosahovaly až 30 °C. Ale ačkoliv počasí lákalo spíše k vodě, dorazilo do Dětského domu v Modřanech poměrně dost návštěvníků. Konal se tu totiž další tématický den ze série Svět na dlani, tentokrát zasvěcený Bulharsku. A proto tam bylo k vidění tolik bulharských krojů, a proto byla odevšad slyšet bulharština, a proto byl náš spolek spoluorganizátorem. 

Média

O bulharském dnu se zmínila i veřejnoprávní a další media.
Čtěte dále v článku.

Číst dál: Svět na dlani......

12 hvězd pro Ukrajinu

12 Hvezd plakatIniciativa Spolku Zaedno za podpory Zastoupení Evropské komise v ČR

Výstava obrazů

1. 6. – 31. 8. 2022
Evropský dům, Jungmannova 24,
110 00 Praha - Nové Město

Vernisáž

1. 6. 2022, 16 h

Média

O naší iniciativě se rovněž zmínila veřejnoprávní média. Čtěte dále v článku.

Workshop

V rámci iniciativy 12 hvězd pro Ukrajinu jsme v květnu 2022 uspořádali jednodenní výtvarný workshop v Domě národnostních menšin v Praze.

Číst dál: 12 hvězd pro Ukrajinu

Soubor Bulgari na festivalu v Dánsku

2022 bulgari dansko 01Soubor Balgari se v květnu 2022 zúčastnil VII. folklorního festivalu „Na megdana jiného Bulharska“, který se konal v dánské Kodani. Festivalu se zúčastnilo 28 tanečních skupin z celé Evropy. Tradičně proběhla i oblíbená taneční show – nejdelší bulharské choro (tradiční kolový tanec).

Číst dál: Soubor Bulgari na...

15 let bez Bojky

2022 bojka 01Letos je tomu 15 let, kdy nás navždy opustila naše milá kamarádka a zároveň spoluzakladatelka našeho spolku – Bojka Dobreva. Stalo se pěknou tradicí si na ni touto dobou společně vzpomenout a kde jinde než v Dendrologické zahradě v Průhonicích. Tam jsme totiž před lety zbudovali pro Bojku skromný pomníček ve formě malého dětského hřiště s dřevěnými kůzlátky a pravými bulharskými ovčáckými zvonci.

Číst dál: 15 let bez Bojky

Vyplňte kvíz a vyhrajte!

bulgari spanelsko 03 Chystáte se na akci Svět na dlani... Bulharsko v DDM Modřanech?

Jde o kulturní akci pro celou rodinu se skvělým programem a vstupem zdarma, která proběhne 17. 6. od 15 do 18 h v DDM Modřany, Hermannova 24, Praha 4.

Pokud ano, pak si zasoutěžte o věcné ceny – česko-bulharskou knihu, suvenýr z Bulharska či ochutnávku tradičního bulharského jídla.

Vyplňte do 15. června krátký kvíz zaměřený na znalosti o Bulharsku, ale také na seznámení se s našimi bulharskými spoluobčany. Se správnýma odpověďma na některé otázky vám mouhou pomoci i informace z našeho webu.

Kvíz je krátký a zábavný, zkuste to!

Číst dál: Vyplňte kvíz a vyhrajte!

Projekt CARE

EurocivisV koronavirových letech 2020-2022 jsme se zapojili do projektu „CARE. Cultural Action for Refugees in Europe“ financovaného z programu EU „Europe for Citizens“, který byl zaměřen na integraci cizinců do evropské společnosti. Projekt stále běží.

Více informací (v angličtině) najdete na webových stránkách http://www.eurocivis.eu/ nebo v přiloženém dokumetu ve formátu PDF.