Projek Kamarádi byl oceněn Evropskou jazykovou cenou LABEL za rok 2014
logo-label

Login Form

Projekty 2022

To je Fusion!

To je Fusion plakat

Pozvánka na výstavu a vernisáž.

Výstava představuje 4 umělce: Sevdu Kovářovovou, Vasiu Nikolaevu, Desislavu Hristovu a Waltera Peňa, kteří v ČR žijí a tvoří, a přesto mají spojitost s Bulharskem (někteří z nich mají spojitost nepřímou, ale přesto blízkou). Výstavu organizuje Spolek Zaedno a proběhne v Domě národnostních menšin v Praze. A proč Fusion? To zjistíte jednoduše, když výstavu navštívíte.

Vernisáž proběhne 13. 9. od 19 h,
Výstava potrvá do 30. 9. 2022

Výstava bude prodejní.

Cultural Footprint

cultural footprint logo

Spolek Zaedno se zapojil do nového Erasmus+ projektu.

V roce 2022 se Spolek Zaedno zapojil jako partner do evropského projektu s názvem Cultural Footprint (neboli Kulturní stopa). Jde o Erasmus+ projekt, který se zaměřuje na mladé lidi (15-30 let) z uměleckého a kulturního prostředí a na jejich učitele/lektory (pracovníky s mládeží).

Číst dál: Cultural Footprint

Svět na dlani... Bulharsko

Svet na dlani plakat

pátek 17. června DDM Modřany,
Hermannova 24, Praha 4

Tento víkend byl v letošním červnu tím nejteplejším. Největší vedra byla sice až v neděli, ale i v pátek bylo celý den jasno a teploty dosahovaly až 30 °C. Ale ačkoliv počasí lákalo spíše k vodě, dorazilo do Dětského domu v Modřanech poměrně dost návštěvníků. Konal se tu totiž další tématický den ze série Svět na dlani, tentokrát zasvěcený Bulharsku. A proto tam bylo k vidění tolik bulharských krojů, a proto byla odevšad slyšet bulharština, a proto byl náš spolek spoluorganizátorem. 

Média

O bulharském dnu se zmínila i veřejnoprávní a další media.
Čtěte dále v článku.

Číst dál: Svět na dlani......

12 hvězd pro Ukrajinu

12 Hvezd plakatIniciativa Spolku Zaedno za podpory Zastoupení Evropské komise v ČR

Výstava obrazů

1. 6. – 31. 8. 2022
Evropský dům, Jungmannova 24,
110 00 Praha - Nové Město

Vernisáž

1. 6. 2022, 16 h

Média

O naší iniciativě se rovněž zmínila veřejnoprávní média. Čtěte dále v článku.

Workshop

V rámci iniciativy 12 hvězd pro Ukrajinu jsme v květnu 2022 uspořádali jednodenní výtvarný workshop v Domě národnostních menšin v Praze.

Číst dál: 12 hvězd pro Ukrajinu

Soubor Bulgari na festivalu v Dánsku

2022 bulgari dansko 01Soubor Balgari se v květnu 2022 zúčastnil VII. folklorního festivalu „Na megdana jiného Bulharska“, který se konal v dánské Kodani. Festivalu se zúčastnilo 28 tanečních skupin z celé Evropy. Tradičně proběhla i oblíbená taneční show – nejdelší bulharské choro (tradiční kolový tanec).

Číst dál: Soubor Bulgari na...

15 let bez Bojky

2022 bojka 01Letos je tomu 15 let, kdy nás navždy opustila naše milá kamarádka a zároveň spoluzakladatelka našeho spolku – Bojka Dobreva. Stalo se pěknou tradicí si na ni touto dobou společně vzpomenout a kde jinde než v Dendrologické zahradě v Průhonicích. Tam jsme totiž před lety zbudovali pro Bojku skromný pomníček ve formě malého dětského hřiště s dřevěnými kůzlátky a pravými bulharskými ovčáckými zvonci.

Číst dál: 15 let bez Bojky

Vyplňte kvíz a vyhrajte!

bulgari spanelsko 03 Chystáte se na akci Svět na dlani... Bulharsko v DDM Modřanech?

Jde o kulturní akci pro celou rodinu se skvělým programem a vstupem zdarma, která proběhne 17. 6. od 15 do 18 h v DDM Modřany, Hermannova 24, Praha 4.

Pokud ano, pak si zasoutěžte o věcné ceny – česko-bulharskou knihu, suvenýr z Bulharska či ochutnávku tradičního bulharského jídla.

Vyplňte do 15. června krátký kvíz zaměřený na znalosti o Bulharsku, ale také na seznámení se s našimi bulharskými spoluobčany. Se správnýma odpověďma na některé otázky vám mouhou pomoci i informace z našeho webu.

Kvíz je krátký a zábavný, zkuste to!

Číst dál: Vyplňte kvíz a vyhrajte!

Projekt CARE

EurocivisV koronavirových letech 2020-2022 jsme se zapojili do projektu „CARE. Cultural Action for Refugees in Europe“ financovaného z programu EU „Europe for Citizens“, který byl zaměřen na integraci cizinců do evropské společnosti. Projekt stále běží.

Více informací (v angličtině) najdete na webových stránkách http://www.eurocivis.eu/ nebo v přiloženém dokumetu ve formátu PDF.