Projek Kamarádi byl oceněn Evropskou jazykovou cenou LABEL za rok 2014
logo-label

Login Form

Svět na dlani... Bulharsko

Svet na dlani plakat

pátek 17. června DDM Modřany,
Hermannova 24, Praha 4

Tento víkend byl v letošním červnu tím nejteplejším. Největší vedra byla sice až v neděli, ale i v pátek bylo celý den jasno a teploty dosahovaly až 30 °C. Ale ačkoliv počasí lákalo spíše k vodě, dorazilo do Dětského domu v Modřanech poměrně dost návštěvníků. Konal se tu totiž další tématický den ze série Svět na dlani, tentokrát zasvěcený Bulharsku. A proto tam bylo k vidění tolik bulharských krojů, a proto byla odevšad slyšet bulharština, a proto byl náš spolek spoluorganizátorem. 

Svet na dlani 01 Svet na dlani 14Celý program byl rozdělen na dvě části. Od 13 do 15 hodin byl pro modřanské školy a od 15 hodin pak pro veřejnost. Děti i dospělí si mohli na workshopech vyrobit tradiční věci spojené z bulharskou kulturou - například marteničky, bulharské růže, kukerské masky či šperky. Také si mohli namalovat porcelánovou misku, vyzkoušet tkaní nebo se seznámit s bulharským písemnictvím pod vedením Sevdy KovářovéGinky Bakardžievy z Karlovy univerzity. Znalosti o Bulharsku si procvičili vědomostním soutěžním kvízu. Bohatý pódiový program nabídl vystoupení našeho tanečního souboru Bulgari, v čele s Todorem Ralevem zanělo spousta bulharské hudby a zpěvu v podání Alžběty Trojanové, Václava Trojana a Christiny Solevy. Nechyběly ani taneční worksopy, kde se návštěvníci učili bulharské kolové tance - chora pod vedením Marie Selingerová. Na pódiu se předvedly také zástupkyně DDM - malé mažoretky.

Ale to nebylo zdaleka vše. V divadelním sále sehrály děti z Bulharské školy ukázku z divadelní hry. K zakoupení byly speciality bulharské kuchyně a suvenýry. Každý se mohl nechat vyfotit ve fotokoutku v bulharském kroji s nějakou tradiční rekvizitou. Děti si mohly zaskákat na obří nafukovací lodi, která připlula až z Černého moře, na horolezecké stěně dobýt Musalu - což je nejvyšší bulharská hora nebo se svézt na poníkovi. Nakonec byla spousta šťastlivců odměněna věcnými dárky z tomboly.

Děkujeme všem organizátorům a účinkujícím za krásné odpoledne.Svet na dlani 02 Svet na dlani 03 Svet na dlani 15 Svet na dlani 17 Svet na dlani 18 Svet na dlani 20 Svet na dlani 22 Svet na dlani 23 Svet na dlani 12 Svet na dlani 13 Svet na dlani 04 Svet na dlani 05 Svet na dlani 06 Svet na dlani 16 Svet na dlani 08 Svet na dlani 09 Svet na dlani 10 Svet na dlani 11

Svet na dlani 07 Svet na dlani 21