Projek Kamarádi byl oceněn Evropskou jazykovou cenou LABEL za rok 2014
logo-label

Login Form

Festival Sabor na Megdana na Drugata Balgaria

Flyer Na Megdana 2023 BGFlyer Na Megdana 2023 CZZveme vás na festival bulharských folklórních tanců, který se bude konat 3.-4. června v Praze.

Kupte si vstupenky již dnes!

Počet míst je omezený.

Koupit vstupenky

Organizuje taneční soubor Bulgari.

Více najdete na oficiální stránce festivalu:
https://www.namegdana2023.bg/

Dvoudenní folklorní festival, kde se představí 80 tanečních skupin bulharského původu, tančících v různých zemích světa. Součástí toho festivalu je i hodinový průvod s taneční ukázkou v centru Prahy pod názvem - Goliamoto horo, kde se sejde tisíce lidí a ruku v ruce začnou tancovat tyto lidové tance a zpívat lidové písně.

Účelem této akce je podpořit bulharskou kulturu na území České republiky. Představit veřejnosti bulharské tradice a folklor a zapojit veřejnost.

Jedná se o akci v rámci tanečního souboru při Spolku Zaedno a kulturního představení. Tato kulturní akce nese podtext „bulharské národní tance“ a jeho součástí bude ukázkou bulharského foklóru pomocí několika tanečních souborů z různých zemí. Tato kulturní akce se již konala i v okolních státech. Účelem je předvést veřejnosti ukázku tance a bulharského foklóru a zapojit veřejnost do tanečních tradic.