Projek Kamarádi byl oceněn Evropskou jazykovou cenou LABEL za rok 2014
logo-label

Login Form

Zpěvánky

Posezení s bulharskou lidovou hudbou a zpěvem

opakovaně
Kafé restaurace ASTON, Preslova 13, Praha 5,
bulharská restaurace Sofia

Pravidelné posezení s bulharskou lidovou hudbou a zpěvem. Každý účastník dostane texty písně. Zazpíváme si bulharské lidovky a populární bulharské písničky. Pěvecké ani hudební schopnosti nejsou podmínkou! Hrajete-li na nějakých hudebních nástrojích, přineste je s sebou! Zájemci, prosím hlaste se předem.

První zpívání úspěšně proběhlo ve čtvrtek 13. března. V salónku restaurace se sešlo přibližně 40 "zpěváků" a "nezpěváků". Každý obdržel malý zpěvníček s texty písní, které byly tentokrát převážně Makedonského původu. Celým večerem nás svým krásným a výrazným hlasem vedla Bojka Dobreva - občas doprovázená akordeonem - za což jí i akordeonistovi velice děkujeme. Rovněž děkujeme restauraci Sofia za poskztnutý salonek a 15% slevu na konzumaci.
Druhé setkání s bulharskou hudbou a zpěvem proběhlo 23.05 v Kafe Restauraci ASTON. Zpěvem bulharských obrozeneckých a školních písních a hlavně školní hymnou o Cyrilu a Metoděje členy občanského sdružení „Zaedno“ a přátelé Bulharska a bulharské lidové hudby oslavili i svátek bulharské osvěty a kultury a slovanské písemnosti. Velké překvapení večera byla přítomnost bulharské folkloristky a muzikoložky Veselky Tončevy, která nám povyprávěla o bulharské lidové hudbě - o melodice, o rytmech, o typickém bulharském dvojhlasu, pustila nám ukázky hudebního folklóru z různých regionů a zkusili jsme si také zahrát několik lidových tanců. Do půlnoci se zpívali lidové, převážně makedonské a rodopské písně a každý účastník si odnesl dobrou náladu, nové znalosti a už tradičně i malý zpěvníček.