slunce kluk holka
packa prasatko-bez
dort-kus
jahodnik jahoda3 jahoda4 jahoda5 jahoda6
svicka dort
 
 
 
 
 
tanecnici klobouk
prasatko celist
packa2 jahoda jahoda2 list
tulipan kvet
 
Vícejazyčnost je bohatství banner prace 2022
Aktuální číslo časopisu Kamaradi03 2024 001
Publikace
Karlův most, pražský poklad Karluv most 2023 001
Projek Kamarádi byl oceněn Evropskou jazykovou cenou LABEL za rok 2014
logo-label

zapojte se

Login Form

Nevšední zážitky v Bruselu díky Vícejazyčnosti

brusel 2024 01V dubnu letošního roku si paní učitelka Ivana Seidlová ze Základní školy Brněnec v Moravské Chrastové vybrala svoji odměnu za získání titulu Patron vícejazyčnosti v soutěži Vícejazyčnost je bohatství 2023. Odměnou byla návštěva Bruselu! Se skupinou dalších učitelů měla možnost navštívit evropské instituce, setkat se s českými europoslanci, navštívit místní památky a načerpat nové zkušenosti a energii pro svoji práci.

Tímto děkujeme zaměstnancům Zastoupení EK v Praze za dlouholetou podporu naší soutěže.

brusel 2024 02brusel 2024 03Moje nevšední zážitky v Bruselu

Ve dnech 10. - 12. 4. 2024 jsem se zúčastnila vzdělávací letecké exkurze do belgického Bruselu, která byla pro mě odměnou v mezinárodní podzimní jazykové soutěži Vícejazyčnost je bohatství.

Mými průvodci na cestě byli pracovníci EU. Pobyt jsme strávili debatami s významnými představiteli Evropského parlamentu, Evropské komise i Rady Evropy, prohlídkou prostor těchto institucí a dokonce jsme se účastnili i samotného jednání Evropského parlamentu, které zpestřili demonstranti. Viděli jsme všechny významné památky velkoměsta, ochutnali jsme tradiční pokrmy a měli jsme možnost poznat bruselskou mentalitu.

Velice děkuji pořadatelům soutěže za nové a nezapomenutelné životní zkušenosti a všem zaměstnancům EU děkuji za jejich drahocenný čas, který nám celé tři dny věnovali. Díky patří i vedení naší školy v čele s paní ředitelkou Mgr. Lenkou Kašparovou za vstřícnost spojenou s mojí třídenní absencí i mým kolegům za suplování. Velice děkuji našim šikovným žákům za jejich zapálení, se kterým se se mnou nadšeně vrhají do každé akce!

Ing. Ivana Seidlová

Více obrázků v článku na stránkách školy: https://zsbrnenec.cz/moje-nevsedni-zazitky-v-bruselu/

brusel 2024 04brusel 2024 05