slunce kluk holka
packa prasatko-bez
dort-kus
jahodnik jahoda3 jahoda4 jahoda5 jahoda6
svicka dort
 
 
 
 
 
tanecnici klobouk
prasatko celist
packa2 jahoda jahoda2 list
tulipan kvet
 
Aktuální číslo časopisu Kamaradi02 2022 Publikace - Vyprávění o symbolech České republiky vypraveni o symbolech 2021
Projek Kamarádi byl oceněn Evropskou jazykovou cenou LABEL za rok 2014
logo-label

zapojte se

Login Form

Archiv 2015

Den menšin na Praze 5

den-mensin-01Spolek Zaedno s časopisem Kamarádi se zúčastnil kulturně společenské akce Den etnických a národnostních menšin, kterou pořádala MČ Praha 5 dne 10. prosince 2015 v sále zastupitelstva MČ Praha 5 ve Štefánikově ulici. Akce byla pojata jako společenský večer s prezentací umělecké tvorby a kultury jednotlivých etnik a národnostních menšin a prezentací neziskových organizací, které se svou činností zaměřují právě na etnické a národnostní menšiny. Na akci byli pozváni zástupci ambasád a dalších organizací a institucí.

Číst dál: Den menšin na Praze 5

Rosteme s knihou 2015

rsk-2015RSKSetkání partnerů a spolupracovníků kampaně

7. prosince 2015 jsme se, jako jeden z partnerů, zúčastnili velmi zajímavého a inspirativního setkání – setkání partnerů celostátní iniciativy na podporu četby Rosteme s knihou, které se konalo v Knihovně Václava Havla v Praze. Iniciativu organizuje Svět knihy, s.r.o. za podpory Ministerstva kultury.

Číst dál: Rosteme s knihou 2015

Výstava v Bulharské škole

Bulharska-skola-01 1.10. - 31.10. 2015
Bulharská základní škola a gymnázium Dr. Petra Berona, Praha 6

V průběhu října 2015 navštívila naše putovní výstava Vícejazyčnost je bohatství (2013) Bulharskou školu v Praze. Tato škola se každoročně naší soutěže účastní a to s mnoha desítkami kvalitních dětských prací.

Číst dál: Výstava v Bulharské škole

Oslava Evropského dne jazyků

evropskydenjazykuKreativní setkání pro děti s časopisem Kamarádi u příležitosti Evropského dne jazyků

Úterý 30. 9. 2015, 16.45 h,
META o. p. s., V Tůních 10, 120 00 Praha 2

Spolek Zaedno v rámci projektu Kamarádi, ve spolupráci s META o. p. s. - společností pro příležitosti mladých migrantů uspořádal kreativní setkání pro děti pocházející z cizojazyčných rodin.

Číst dál: Oslava Evropského dne...

Muzejní noc v Čelákovicích

mn-celakovice2015-04 20. června 2015
Městská knihovna Čelákovice

Na Muzejní noci v Čelákovicích, která se velmi vydařila, jsme byli zastoupeni nejen výtisky časopisu Kamarádi, ale také jsme pro tuto příležitost připravili zajímavé jazykové kvízy pro děti i dospělé. Dále jsme Městské knihovně zapůjčili výstavu prací ze soutěže „Vícejazyčnost je bohatství", jež byla zahájena právě při této příležitosti.

Číst dál: Muzejní noc v...

Pražská muzejní noc 2015

PMN2015pmn2015-02 13. června 2015
DNM, Vocelova 3,
Praha 2

Spolek Zaedno se opět zúčastnil Pražské muzejní noci jako multikulturní součást programu v Domě národnostních menšin.

Během celého večera jsme prezentovli časopis Kamarádi ve foyer DNM, kde byla možnost si např. vyplnit zábavný jazykový kvíz. Kvízy jsme připravili v různých variantách - jak pro dospělé, tak také pro děti a mládež.
Ve 20 hodin začal ve společenském sále rychlokurz a ukázka bulharských lidových tanců pod vedením Todora Raleva. Hned poté následovalo čtení nahlas z časopisu Kamarádi v různých jazycích - ve vietnamštině, slovenštině, ruštině a bulharštině.

Číst dál: Pražská muzejní noc 2015

„Vícejazyčnost“ navštívila „Jiřák“

jirak-07 20. 5. - 8. 6. 2015
ZŠ Jiřího z Poděbrad, Praha 3

Výstava nejlepších výtvarných prací ze soutěže „Vícejazyčnost je bohatství" byla tentokrát na návštěvě v ZŠ Jiřího z Poděbrad. A není to náhoda, že právě si tato škola od nás výstavu zapůjčila.

Číst dál: „Vícejazyčnost“...

4. ročník Kamarádů

Kamaradi01-2015-1Zahájili jsme další ročník časopisu Kamarádi, který bude letos vycházet za podpory Ministerstva kultury a Úřadu vlády. První číslo vyšlo na konci dubna. Jeho On-line verzi si můžete prohlédnout zde.
evropa z vysky
najdi rozdily
K tomuto číslu jsme připravili také velký kvíz ke hře Evropa z Výšky a novou hru - Najdi rozdíly.


Kamaradi02-2015-1Druhé číslo vyšlo na začátku června a je z velké části věnováno prázdninám. K tomuto číslu jsme také připravili  prázdninový kvíz a křížovky, které můžete luštit on-line, jsou připravené v několika jazycích.prazdninykrizovky

Kamarádi na Světu knihy 2015

RSK
SK2015-04
Dětský časopis Kamarádi se zúčastnil veletrhu  Svět knihy 2015 v Praze
14. 5. 2015 od 11 h.
SÁL ROSTEME S KNIHOU, Pravé křídlo průmyslového paláce

I letos se náš spolek Zaedno a časopis Kamarádi zapojil do mezinárodního knižního veletrhu a to hlavně díky partnerství s kampaní Světa knihy na podporu dětského čtenářství – Rosteme s knihou.

Číst dál: Kamarádi na Světu...

Noc s Andersenem v Městské knihovně

andersen2015NSA-logoI letos jsme podpořili pohádkovou Noc s Andersenem. Program byl nadmíru bohatý. Tisíce dětí přespávali v knihovnách a školách a četly, četly, četly ... Mnohé knihovny a školy na počest narození dánského pohádkáře sázely pohádkové stromy - Fabularius Anderseni, které obohatily virtuální pohádkový les. Náš časopis Kamarádi je partnerem této krásné akci a v rámci partnerství s Městkou knihovnou v Praze byl představen a rozdán dětem i letos a to v Ústřední knihovně.

Kamarádi partnerem Mezinárodního dne Romů

MDR-2015 V Novém Jičíně proběhly oslavy k příležitosti k Mezinárodního dne Romů

Ve středu 8. dubna oslavili Romové na celém světě Mezinárodní den Romů (MDR). V České republice se MDR slaví od 90. let. Letošní ročník oslav se konal na celé řadě míst po celé republice.
Kulturní akci, která se konala v Novém Jičíně podpořil též náš časopis pro vícejazyčné děti a multikulturní výchovu Kamarádi, který zde byl též prezentován.

Číst dál: Kamarádi partnerem...