slunce kluk holka
packa prasatko-bez
dort-kus
jahodnik jahoda3 jahoda4 jahoda5 jahoda6
svicka dort
 
 
 
 
 
tanecnici klobouk
prasatko celist
packa2 jahoda jahoda2 list
tulipan kvet
 
Vícejazyčnost je bohatství banner prace 2022
Aktuální číslo časopisu Kamaradi03 2024 001
Publikace
Karlův most, pražský poklad Karluv most 2023 001
Projek Kamarádi byl oceněn Evropskou jazykovou cenou LABEL za rok 2014
logo-label

zapojte se

Login Form

Archiv 2015

Den menšin na Praze 5

den-mensin-01Spolek Zaedno s časopisem Kamarádi se zúčastnil kulturně společenské akce Den etnických a národnostních menšin, kterou pořádala MČ Praha 5 dne 10. prosince 2015 v sále zastupitelstva MČ Praha 5 ve Štefánikově ulici. Akce byla pojata jako společenský večer s prezentací umělecké tvorby a kultury jednotlivých etnik a národnostních menšin a prezentací neziskových organizací, které se svou činností zaměřují právě na etnické a národnostní menšiny. Na akci byli pozváni zástupci ambasád a dalších organizací a institucí.

Číst dál: Den menšin na Praze 5

Rosteme s knihou 2015

rsk-2015RSKSetkání partnerů a spolupracovníků kampaně

7. prosince 2015 jsme se, jako jeden z partnerů, zúčastnili velmi zajímavého a inspirativního setkání – setkání partnerů celostátní iniciativy na podporu četby Rosteme s knihou, které se konalo v Knihovně Václava Havla v Praze. Iniciativu organizuje Svět knihy, s.r.o. za podpory Ministerstva kultury.

Číst dál: Rosteme s knihou 2015

Výstava v Bulharské škole

Bulharska-skola-01 1.10. - 31.10. 2015
Bulharská základní škola a gymnázium Dr. Petra Berona, Praha 6

V průběhu října 2015 navštívila naše putovní výstava Vícejazyčnost je bohatství (2013) Bulharskou školu v Praze. Tato škola se každoročně naší soutěže účastní a to s mnoha desítkami kvalitních dětských prací.

Číst dál: Výstava v Bulharské škole

Oslava Evropského dne jazyků

evropskydenjazykuKreativní setkání pro děti s časopisem Kamarádi u příležitosti Evropského dne jazyků

Úterý 30. 9. 2015, 16.45 h,
META o. p. s., V Tůních 10, 120 00 Praha 2

Spolek Zaedno v rámci projektu Kamarádi, ve spolupráci s META o. p. s. - společností pro příležitosti mladých migrantů uspořádal kreativní setkání pro děti pocházející z cizojazyčných rodin.

Číst dál: Oslava Evropského dne...

Muzejní noc v Čelákovicích

mn-celakovice2015-04 20. června 2015
Městská knihovna Čelákovice

Na Muzejní noci v Čelákovicích, která se velmi vydařila, jsme byli zastoupeni nejen výtisky časopisu Kamarádi, ale také jsme pro tuto příležitost připravili zajímavé jazykové kvízy pro děti i dospělé. Dále jsme Městské knihovně zapůjčili výstavu prací ze soutěže „Vícejazyčnost je bohatství", jež byla zahájena právě při této příležitosti.

Číst dál: Muzejní noc v...

Pražská muzejní noc 2015

PMN2015pmn2015-02 13. června 2015
DNM, Vocelova 3,
Praha 2

Spolek Zaedno se opět zúčastnil Pražské muzejní noci jako multikulturní součást programu v Domě národnostních menšin.

Během celého večera jsme prezentovli časopis Kamarádi ve foyer DNM, kde byla možnost si např. vyplnit zábavný jazykový kvíz. Kvízy jsme připravili v různých variantách - jak pro dospělé, tak také pro děti a mládež.
Ve 20 hodin začal ve společenském sále rychlokurz a ukázka bulharských lidových tanců pod vedením Todora Raleva. Hned poté následovalo čtení nahlas z časopisu Kamarádi v různých jazycích - ve vietnamštině, slovenštině, ruštině a bulharštině.

Číst dál: Pražská muzejní noc 2015

„Vícejazyčnost“ navštívila „Jiřák“

jirak-07 20. 5. - 8. 6. 2015
ZŠ Jiřího z Poděbrad, Praha 3

Výstava nejlepších výtvarných prací ze soutěže „Vícejazyčnost je bohatství" byla tentokrát na návštěvě v ZŠ Jiřího z Poděbrad. A není to náhoda, že právě si tato škola od nás výstavu zapůjčila.

Číst dál: „Vícejazyčnost“...

4. ročník Kamarádů

Kamaradi01-2015-1Zahájili jsme další ročník časopisu Kamarádi, který bude letos vycházet za podpory Ministerstva kultury a Úřadu vlády. První číslo vyšlo na konci dubna. Jeho On-line verzi si můžete prohlédnout zde.
evropa z vysky
najdi rozdily
K tomuto číslu jsme připravili také velký kvíz ke hře Evropa z Výšky a novou hru - Najdi rozdíly.


Kamaradi02-2015-1Druhé číslo vyšlo na začátku června a je z velké části věnováno prázdninám. K tomuto číslu jsme také připravili  prázdninový kvíz a křížovky, které můžete luštit on-line, jsou připravené v několika jazycích.prazdninykrizovky

Kamarádi na Světu knihy 2015

RSK
SK2015-04
Dětský časopis Kamarádi se zúčastnil veletrhu  Svět knihy 2015 v Praze
14. 5. 2015 od 11 h.
SÁL ROSTEME S KNIHOU, Pravé křídlo průmyslového paláce

I letos se náš spolek Zaedno a časopis Kamarádi zapojil do mezinárodního knižního veletrhu a to hlavně díky partnerství s kampaní Světa knihy na podporu dětského čtenářství – Rosteme s knihou.

Číst dál: Kamarádi na Světu...

Noc s Andersenem v Městské knihovně

andersen2015NSA-logoI letos jsme podpořili pohádkovou Noc s Andersenem. Program byl nadmíru bohatý. Tisíce dětí přespávali v knihovnách a školách a četly, četly, četly ... Mnohé knihovny a školy na počest narození dánského pohádkáře sázely pohádkové stromy - Fabularius Anderseni, které obohatily virtuální pohádkový les. Náš časopis Kamarádi je partnerem této krásné akci a v rámci partnerství s Městkou knihovnou v Praze byl představen a rozdán dětem i letos a to v Ústřední knihovně.

Kamarádi partnerem Mezinárodního dne Romů

MDR-2015 V Novém Jičíně proběhly oslavy k příležitosti k Mezinárodního dne Romů

Ve středu 8. dubna oslavili Romové na celém světě Mezinárodní den Romů (MDR). V České republice se MDR slaví od 90. let. Letošní ročník oslav se konal na celé řadě míst po celé republice.
Kulturní akci, která se konala v Novém Jičíně podpořil též náš časopis pro vícejazyčné děti a multikulturní výchovu Kamarádi, který zde byl též prezentován.

Číst dál: Kamarádi partnerem...