slunce kluk holka
packa prasatko-bez
dort-kus
jahodnik jahoda3 jahoda4 jahoda5 jahoda6
svicka dort
 
 
 
 
 
tanecnici klobouk
prasatko celist
packa2 jahoda jahoda2 list
tulipan kvet
 
Aktuální číslo časopisu Kamaradi03 2023 001
Publikace
Co všecko je Česko cesko 00
Co všecko je Česko
ukrajinsky cesko 00 uk
Vícejazyčnost je bohatství Vicejazycnost 2023 Banner 160px
Projek Kamarádi byl oceněn Evropskou jazykovou cenou LABEL za rok 2014
logo-label

zapojte se

Login Form

Vydání 2023

Kamarádi 3/2023

Září – ať se vám ve škole daří

Kamaradi03 2023 001Stejně, jako v předešlém čísle, tak i v tomto se věnujeme rozmanitým rostlinám, jako např. růži, slunečnici, olivovníku, dubu, lípě... Jsou to rostliny, které symbolizují či se nějak jinak pojí s různými národy. Jednotlivé národy si oblíbily různé rostliny a pokládají je za své národní či místní symboly, protože rostliny jsou pro lidstvo velice důležité.
Postupně vám představujeme národnostní menšiny  a jejich symbolické květiny, stromy či plodiny. Můžete se těšit na tradiční pověsti a lidové pohádky, ale i místní či méně známé příběhy či dokonce autorské povídky. Nechybějí ani básničky, rčení, přísloví a hádanky, ale také mnoho dílen, her, úkolů a kvízů.
Na konci najdete vyhlášení soutěže Vícejazyčnost je bohatství 2023.

Číst dál: Kamarádi 3/2023

Kamarádi 2/2023

Květen – čas z květin pleten

Kamaradi02 2023Uvnitř tohoto čísla je totiž moc a moc rostlin různých druhů, jako je růže, slunečnice, barvínek, chrpa, kosatec... ale i dub a lípa či dokonce paprika a, světe, div se – i cibule! A co mají společné? Jsou to rostliny, které symbolizují různé národy. Jednotlivé národy si oblíbily různé rostliny a pokládají je za své národní či místní symboly, protože rostliny jsou pro lidstvo velice důležité. Postupně  představíme 14 národnostních menšin a jejich symbolické rostliny.
A protože je jaro a každého zajímá, jaké bude počasí, je tu i článek, který vás naučí předpovídat počasí postaru a s ním i další várka tentokrát letních pranostik.
Na konci najdete vyhlášení soutěže Vícejazyčnost je bohatství 2023.

Číst dál: Kamarádi 2/2023

Kamarádi 1/2023

Duben, ještě tam budem...

Kamaradi04 2022... tak zní jedna z jarních pranostik. Další takové najdete v kvízu Jarní pranostiky, kde jsou rčení v němčině a polštině. Ale aby to nebylo těžké, našli jsme k nim podobná v češtině.
Pány kluky zaujme článek o germánských runách. Ten poodhalí záhadu tohoto starobylého písma, se kterým se dá dokonce i věštit. A jak na to? Přece s vlastnoručně vyrobenými runami! Podívejte se na náš videonávod.
Toto číslo je protkáno i pracovními listy, které vás seznámí s názvy ovoce a zeleniny. Tyto pracovní listy jsme vytvořili při příležitosti oslav Evropského dne jazyků 2022.
Další zajímavostí tohoto čísla je, že jsme dali příležitost vám, dětem a publikujeme několik povídek a pohádek, které jste překládali vy.

Číst dál: Kamarádi 1/2023