motyl jesterka vazka zajic zaba slavik ptacek holka deda kour deti logo motyl jesterka vazka ruka
Aktuální číslo časopisu  Kamaradi04 2020 1 Galerie prací Vicejazycnost 2020 banner galerie 160x120Pražská příloha časopisu Prazska abeceda PDF 1Bonus - Jedna multimediální lekce angličtiny
hrava anglictina
%MCEPASTEBIN%
Projek Kamarádi byl oceněn Evropskou jazykovou cenou LABEL za rok 2014
logo-label

zapojte se

Login Form

Kamarádi 4/2012

Zimní - Vánoční číslo

A je tu zima. Blíží se Vánoce a konec roku. Ale také se blíží vydání letošního posledního čísla časopisu Kamarádi. A na co se můžete těšit?

V čísle najdete texty v němčině a chorvatštině. Časopis přinaší sváteční vánoční náladu, kouzlo bílé zimy a očekávání Nového roku – začátku něčeho nového. Najdeš v něm jeden z nejznamějších příběhů v historii lidstva – ten o narození Ježíše Krista, ale i mnoho dalších zajímavostí.
Na Vánoce se všechny děti těší na dárky. Ale pro mnohé je dávat dárky lepší, než je dostávat. Udělat někomu radost, být hodný a milý k rodině a kamarádům je ten nejlepší dárek – a nejen o Vánocích. I malé věci, vlastnoručně vyrobené na míru pro blízkou osobu, mohou být vhodnější dárek, než ten koupený v obchodu.
Dalším tématem tohoto čísla je soudržnost rodiny a udržování tradic. Važme si své rodiny a nestyď se za své kořeny. Učme se ctít tradice a jazyk, kterým mluví tví příbuzní.
Užijte si kouzelné svátky, bavte se, tvořte a hrajte si. Čtěte s rodinou pohádky a hlavně buďte zdraví a veselí!

Časopis ve formátu PDF si můžete stáhnout z prohlížečky Publero