motyl jesterka vazka zajic zaba slavik ptacek holka deda kour deti logo motyl jesterka vazka ruka
Aktuální číslo časopisu Kamaradi05-2019-1Pražská příloha časopisu Prazska abeceda PDF 1

Vicejazycnost 2019 banner 2
Vicejazycnost 2019 galerie

Projek Kamarádi byl oceněn Evropskou jazykovou cenou LABEL za rok 2014
logo-label

zapojte se

Login Form

Projekt v médiích

O náš projekt Kamarádi a jeho součásti projevily zájem veřejnoprávní média - a to jak Česká televize, tak Český rozhlas. Na pořady České televize uvádíme kvůli autorským právům pouze odkazy do archivu.

Vicejazycnost 2019 18 Vicejazycnost 2019 19

Soutěž Vícejazyčnost je bohatství na Déčku a v Českém rozhlasu

8. listopadu 2019 proběhnulo v Evropském domě v Praze slavnostní předání cen ze 7. ročníku soutěže Vícejazyčnost je bohatství a také akce Speak dating - junior. Byla zde natočena reportáž pro Zprávičky z dětského kanálu ČT-D. Pořad byl vysílán 12. 11. 2019.


Pořad o soutěži v archivu ČT

Na stejnou akci zavítala také reportérka Goranka Oljača Českého rozhlasu, stanice Region. Její pořad My a oni se vysílal 16. 11. 2019.2019-plakat-vystava-sevda-DNMVýstava ilustrací z časopisu

Reportáž Olgy Kalininové pro Český rozhlas Plus, pořad Mezi námi. O výstavě ilustrací z časopisu Kamarádi Sevdy Kovářové v Domě národnostních menšin. Vysíláno 2. 3. 2019.


Sestřiháno, celý pořad si můžete poslechnout v archivu ČR. Reportáž je od času 17:20.


Odkaz na pořad v archivu ČR


Vicejazycnost-2018-13

Soutěž Vícejazyčnost je bohatství

V listopadu natáčel štáb České televize dokument o soutěži "Vícejazyčnost je bohatství" Filmy byl odvysílány v pořadu Sousedé 15. 2. 2019 na ČT2.

Natáčení proběhlo zejména na slavnostním předávání cen ze soutěže, dále pak u partnera soutěže v lezeckém centru Smíchoff. Rozhovory pro dokument poskytli Michal Kovář, tvůrce digitální verze časopisu a on-line her a kvízů, Vlasta Geryková – ředitelka ZŠ Floriána Bayera, Kopřivnice , Maja Madarová – slovenská spolupracovnice.


Odkaz na pořad o soutěži v archivu ČT


2018-nataceni-ct-kamaradi-01

Projekt Kamarádi

V září natáčel štáb České televize dokument o projektu Kamarádi. Filmy byl odvysílán v pořadu Sousedé 5. 10. 2018 na ČT2.

Rozhovory pro dokument poskytli Sevda Kovářová, vedoucí projektu a ilustrátorka časopisu, Michal Kovář, tvůrce digitální verze časopisu a on-line her a kvízů, Krystyna Skalická – polská spolupracovnice, Maja Madarová – slovenská spolupracovnice, Albena Rangelova – odborná konzultantka, Hanka Baštová – ředitelka MŠ. V dokumentu byly použity záběry ze dvou výukových programů – oslava Evropského dne jazyků pro studenty Gymnázia Na Vítězné pláni a práce s naším časopisem při výuce češtiny pro cizince v MŠ Ovčí Hájek.


Odkaz na pořad o projektu v archivu ČT


2018-den-evropy-01

Prezentace na Dni Evropy

Reportáž Olgy Kalininové ze Dne Evropy pro Český rozhlas Plus, pořad Mezi námi. vysíláno 26. 5. 2018.

Díky spolupráci s Evropským domem (Zastoupení Evropské komise) jsme prezentovali časopis Kamarádi a naše multikulturní programy na Dni Evropy.


Sestřiháno, celou reportáž si můžete v archivu ČR.


Odkaz na pořad v archivu ČR


Prezentace časopisu v Kopřivnici

V rámci prezentace a propagace projektu Kamarádi v regionech jsme 7. 4. 2017 navštívili ZŠ Floriána Bayera v Kopřivnici. Pro děti škola uspořádala křeslo pro hosta, ve kterém vystoupila autorka projektu a ilustrátorka časopisu Kamarádi. Poté proběhly s dětmi multikulturní dílny.

O akci informovala regionální televize.


crplusReportáž pro Český rozhlas Plus o projektu Kamarádi a zejména o letošní soutěži "Vícejazyčnost je bohatství". V nahrávce hovoří pan Michal Kovář a paní Sevdalina Kovářová za organizátora soutěže Spolek Zaedno a paní Libuše Bahenská jako pedagogický zástupce dětí ze základní školy Jiřího z Poděbrad v Praze 3, které se soutěže pravidelně a úspěšně účastní.

Reportáž byla odvysílána 24. září 2016, po zprávách přibližně v 15.20 hodin v rámci pořadu Mezi námi.


Odkaz na pořad v archivu ČR


logo vltavaReportáž pro Český rozhlas Vltava o časopisu Kamarádi a prvním ročníku soutěže "Vícejazyčnost je bohatství". V nahrávce hovoří paní Sevdalina Kovářová, předsekyně Spolku Zaedno, organizátora soutěže.

Reportáž byla odvysílána 23. 10. 2013, v pořadu Mozaika.


Odkaz na pořad v archivu ČR