motyl jesterka vazka zajic zaba slavik ptacek holka deda kour deti logo motyl jesterka vazka ruka

banner-prekladatelska-soutez2017

Projek Kamarádi byl oceněn Evropskou jazykovou cenou LABEL za rok 2014
logo-label

zapojte se

Co se vám líbí na našich stránkách?

Login Form

Soutěž

O soutěži „Vícejazyčnost je bohatství“

soutez vicejazycnost


Výpověď paní učitelky, která se s dětmi pravidelně soutěže účastní.

Jedním z hlavních témat Kamarádů je mnohojazyčnost. Proto vyhlašujeme každoročně celostátní dětskou kreativní soutěž s pěknými cenami „Vícejazyčnost je bohatství". Soutěž je určena dětem, které pocházejí z vícejazyčných rodin, národnostních menšin, mají zahraniční kořeny nebo se učí a komunikují vedle češtiny také v dalším jazyce. Je založena na čtení či předčítání literárních děl a vytváření kreseb na námět přečteného díla.

 

Číst dál: O soutěži...

Přihláška do soutěže

Do soutěže se můžete přihlásit prostřednictvím dále uvedeného elektronického formuláře

Číst dál: Přihláška do soutěže

Nahrání soutěžních prací

Vyplňte název školy či organizace a jméno soutěžícího tak, jak jste uvedli v přihlášce. Nahrávaný soubor můžete přetáhnout myší na červené pole s nápisem "Soubor nevybrán" nebo stiskněte tlačítko "Vybrat soubor". Pokud některé pole nevyplníte, nebo vyplníte e-mail v nesprávném tvaru, orámuje se modře. V připadě, že nesoutěžíte za školu či organizaci, vyplňte "Nezařazeno".

 

Vyhlášení soutěže 2016

plakat-soutez2016Spolek Zaedno vyhlašuje IV. ročník kreativní soutěže na podporu čtení a psaní ve druhém jazyce
"Vícejazyčnost je bohatství".

Práce jsou přijímány
od 1. 9. do 14. 10. 2016

Přihláška do soutěže Podmínky soutěže Nový český rekord Plakát ke stažení (PDF)

Číst dál: Vyhlášení soutěže 2016

Vytvoření nového českého rekordu

ceska kniha rekorduVýzva pro školy

Letos máme skvělou novinku – pokusíme se společnými silami vytvořit nový rekord a následně ho registrovat a zapsat do České knihy rekordů! Bude to rekord v největším počtu dětí, které tvoří společné dílo a používají při tom co nejvíce jazyků. Je to výzva pro každou školu či organizaci pracující s dětmi – dejte síly dohromady, aktivujte vaše vícejazyčné děti a staňte se slavným držitelem nového rekordu. Roli bude hrát jak počet zúčastněných dětí, tak i počet jazyků.

Číst dál: Vytvoření nového...

Podmínky soutěže 2016

soutezSoutěž Vícejazyčnost je bohatství je určena dětem, které pocházejí z vícejazyčných rodin, národnostních menšin, mají zahraniční kořeny nebo se učí a komunikují vedle češtiny také v dalším jazyce. Je založena na čtení či předčítání literárních děl pro děti a následné tvorby  výtvarných děl na námět přečteného.
Hlavní cenou je školní výlet pro celou třídu. Udělují se i ceny pro školy za kolekce prací.

Číst dál: Podmínky soutěže 2016

Předávali jsme ceny a přijímali jsme radost

vernisaz2015-01Dne 18 listopadu proběhlo v Domě národnostních menšin v Praze Slavnostní předání cen soutěže Vícejazyčnost je bohatství 2015. Toto milé setkání přineslo mnoho radostných emocí a to nejen pro děti a dětské kolektivy, které vyhrály, ale i pro jejich rodiče a pedagogy. A také pro nás – organizátory soutěže a tvůrce časopisu Kamarádi. Není nic tak podněcující k zamyšlení a inspirující pro tvoření, jako jsou osobní setkání s dětmi, kterým je celý projekt Kamarádi určen. Takto jsme i my v soutěži „vyhráli", a to právě možnost osobního setkání a společného prožití radostných chvil s našimi čtenáři a účastníky soutěže!

Číst dál: Předávali jsme ceny a...

Vyhlášení výsledků soutěže

kohoutMilé děti, vážení pedagogové a rodiče.

S velikým potěšením oznamujeme výsledky III. ročníku kreativní soutěže na podporu čtení a psaní ve druhém jazyce „Vícejazyčnost je bohatství". Letos výsledky soutěže překročily naše očekávání. A to v mnoha ohledech – v počtu zúčastněných škol, kvalitě zaslaných prací, v inovativnosti a kreativitě při zpracovaní daných témat.

Vybrané soutěžní práce

Číst dál: Vyhlášení výsledků...

Podmínky soutěže 2015

web-banner-text-260pxSoutěž Vícejazyčnost je bohatství je určena dětem, které pocházejí z vícejazyčných rodin, národnostních menšin, mají zahraniční kořeny nebo se učí a komunikují vedle češtiny také v dalším jazyce. Je založena na čtení či předčítání literárních děl pro děti a následné tvorby  výtvarných děl na námět přečteného.
Hlavní cenou je školní výlet pro celou třídu. Udělují se i ceny pro školy za kolekce prací.

Číst dál: Podmínky soutěže 2015

Vyhlášení soutěže 2015

zucastni_seSpolek Zaedno vyhlašuje III. ročník kreativní soutěže na podporu čtení a psaní ve druhém jazyce
"Vícejazyčnost je bohatství".

Práce jsou přijímány
od 1. 9. do 19. 10. 2015

Přihláška do soutěže Tisková zpráva Podmínky soutěže

Přihláška je ve formátu PDF - lze ji vyplnit v Adobe Readeru a zaslat zpět e-mailem.

Číst dál: Vyhlášení soutěže 2015

Soutěž Vícejazyčnost je bohatství 2014

Výsledky soutěže ZDE

Slavnostní předání cen

vystava_2014_05 Slavnostní předání cen letošního ročníku soutěže Vícejazyčnost je bohatství proběhlo 19. 11. 2014 v Domě národnostních menšin v Praze. Akce, stejně tak jako celá soutěž, se nadmíru vydařila. Osobně si převzít cenu přišlo mnoho dětí. Šlo o celé třídy, jejich pedagogy i rodiče z celé republiky. Sál se velice rychle zaplnil usměvavými a nedočkavými tvářemi tak, že židle ani nestačily pro všechny.

Číst dál: Soutěž Vícejazyčnost...

Výsledky soutěže 2014

Gomolova-2Letošní ročník soutěže Vícejazyčnost je bohatství, která byla vyhlášena v časopise Kamarádi, je za námi. Byl to ročník vskutku úspěšný. Poslali jste nám krásná a propracována díla v mnoha různých jazycích. Celkem jsme dostali kolem 800 kreseb, maleb, komiksů, knížek, leporela a dokonce trojrozměrné umělecké objekty. Doputovaly k nám stovky e-mailů, poštovních obálek ale i krabic různých tvarů a rozměrů a to z celé České republiky. Musíme však konstatovat, že co se týče počtu příspěvků, vítězí Morava! Z každého díla jsme měli radost a byli jsme na vás pyšní. Tímto prosím přijměte náš dík za to, že jste se soutěže zúčastnili, i když pravidla nebyla jednoduchá.

A zde jsou výsledky letošní soutěže:

Číst dál: Výsledky soutěže 2014

Vítězové z Kopřivnice na lezecké stěně

vystava_2014_10
19. listopadu 2014 zažili žáci ze Základní školy Floriána Bayera v Kopřivnici skvělý den. Díky jejich spolužačkám, Kamile Gomolové a Gabriele Buriánové, které zvítězily v naší soutěži v kategorii jednotlivců od 10 do 16 let, se mohli tento den vydat na výlet do Prahy. Dopoledne si vyzkoušeli svoji fyzickou zdatnost na největší lezecké stěně v ČR a v podvečer je pak čekalo slavnostní předání cen v Domě národnostních menšin.

Číst dál: Vítězové z Kopřivnice...

Osmáci z Prahy 3 v Klementinu

klementinum_2
Třída 8.A ZŠ Jiřího z Poděbrad
dne 4. 12. 2014 dostala za 1. místo v soutěži „Vícejazyčnost je bohatství" v kategorii „Škola, třída a skupina" odměnu – návštěvu do druhého největšího komplexu budov v Praze, Klementina.

Číst dál: Osmáci z Prahy 3 v...

Na výletě v Městské knihovně

jeseniova_2
Devítiletý Ivan Babych ze Základní školy  Jeseniova (Praha 3) získal v naší výtvarné soutěži 2. místo v kategorii jednotlivců od 4 do 9 let a tímto zajistil školní výlet do Městské knihovny v Praze pro celou svoji třidu. Jak se jim výlet vydařil můžete na fotografiích posoudit sami. Zaujal je velký knižní sloup ve vstupní hale historické budovy, kterému se říká idiom. Pak si prohlédli dětské oddělení a dozvěděli se zajímavé informace o knižních novinkách. Dále měli možnost shlédnout i výstavu nejlepších dětských prací z loňské soutěže Vícejazyčnost je bohatství.

Číst dál: Na výletě v Městské...

Výlet do Polského institutu

polsky_institut_2
Takto si užily výlet do Polského institutu v Praze děti z třídy 3. C, ze Základní a mateřské školy Bílá na Praze 6, které vyhrály druhou cenu v kategorii kolektivní práce (skupina, třída, škola).

Číst dál: Výlet do Polského...

Slavnostní předání cen

Slavnostní předání cen letošního ročníku soutěže Vícejazyčnost je bohatství proběhne 19. 11. 2014 od 16 h v Domě národnostních menšin, Vocelova 3, Praha 2. Budete mít možnost vidět vítězné práce, seznámit se s novými kamarády a zhlédnout zajímavý kulturní program. Vaši účast na akci je nutno potvrdit do 12. 11. 2014.

Všem účastníkům a parnerům srdečně děkujeme a těšíme se na setkání.

Vyhlášení soutěže 2014

soutez-plakat2014OS Zaedno vyhlašuje II. ročník kreativní soutěže na podporu čtení a psaní v druhém jazyce "Vícejazyčnost je bohatství".

Vážení pedagogové a rodiče, milé děti,
přijměte naše pozvání k účasti v 2. ročníku dětské kreativní soutěže na podporu čtení a psaní v druhém jazyce Vícejazyčnost je bohatství.

Přihláška do soutěže

Číst dál: Vyhlášení soutěže 2014

Celostátní dětská soutěž Vícejazyčnost je bohatství 2013

plakat-vystava

Výtvarná soutěž na podporu čtení a psaní ve druhém jazyce 2013

Skončil první ročník dětské soutěže Vícejazyčnost je bohatství, který v rámci projektu Kamarádi uspořádalo Občanské sdružení Zaedno. Časopis Kamarádi, který soutěž vyhlásil, je finančně podpořen Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.
Dne 9. prosince jsme v Domě národnostních menšin v Praze předali ceny vítězům a zahájili výstavu nejlepších dětských prací ze soutěže.

Číst dál: Celostátní dětská...

Výsledky soutěže Vícejazyčnost je bohatství 2013

1. cena pro jednotlivce – medaile, věcná cena a výlet pro celou třídu:
Georgi Georgiev, 14 let, Bulharská základní škola a gymnázium Dr. Petra Berona, Praha 6

2. cena pro jednotlivce – medaile a věcná cena:
Emma Flaume, 8 let ZŠ Boženy Němcové, Opava.
Kateřina Balogová, 14 let, Speciální MŠ, ZŠ a praktická škola, Pardubice.

3. cena pro jednotlivce – medaile a věcná cena:
Klára Večerková, 9 let, ZŠ Moravské Prusy
Audrey Wangle, 11 let, ZŠ U stadionu, Litoměřice.
Daniela Klepalová, 8 let, ZŠ Masarykova, Dolní Roveň.

Speciální ceny pro jednotlivce - soubor knih:
Laura Boráros, 8 let – pro české dítě v zahraničí - Maďarsko
Isabela Mrázková, 13 let, Základní škola Dubňany - za nejrozsáhlejší dílo
Eman Chaleb, Základní škola s RVIVT Plynárenská, Teplice – za nejlépe zpracovaný obraz

Číst dál: Výsledky soutěže...

Vybrané soutěžní práce 4 - 6 let

linh001
Linh Nguyen Khanh, Základní a mateřská škola Kořenského, Praha 5, 6 let,
1. speciální cena pro školu
thanh001
Tomáš Thanh, Základní a mateřská škola Kořenského, Praha 5, 6 let,
1. speciální cena pro školu

Číst dál: Vybrané soutěžní práce...

Vybrané soutěžní práce 7 let

toskova001
Borislava Toskova, Základní a mateřská škola Kořenského, Praha 5, 7 let,
1. speciální cena pro školu
purtseladze001
Tekla Purtseladze, Základní a mateřská škola Kořenského, Praha 5, 7 let,
1. speciální cena pro školu

Číst dál: Vybrané soutěžní práce...

Vybrané soutěžní práce 8 let

emma-flaume001
Emma Flaume, Základní škola Boženy Němcové, Opava, 8 let,
2. cena pro jednotlivce
klepalova001
Daniela Klepalová, Masarykova Základní škola Dolní Roveň, 8 let,
3. cena pro jednotlivce

Číst dál: Vybrané soutěžní práce...

Vybrané soutěžní práce 9 let

vecerkova001
Klára Večerková, Základní škola Moravské Prusy, 9 let,
3. cena pro jednotlivce
cernochova001
Jasmína Černochová, Základní škola Moravské Prusy, 9 let

Číst dál: Vybrané soutěžní práce...

Vybrané soutěžní práce 10 let

orkas001
Dorkas Akinyemi, Základní a mateřská škola Kořenského, Praha 5, 10 let,
1. speciální cena pro školu
nora-flaume001
Nora Flaume, Základní škola Boženy Němcové, Opava, 10 let

Číst dál: Vybrané soutěžní práce...

Vybrané soutěžní práce 11 let

wangle001
Audrey Wangle, Základní škola U stadionu, Litoměřice, 11 let,
3. cena pro jednotlivce
wangle002
Audrey Wangle, Základní škola U stadionu, Litoměřice, 11 let
3. cena pro jednotlivce

Číst dál: Vybrané soutěžní práce...

Vybrané soutěžní práce 12 let

hritsiv001
Vitaliy Hrytsiv, Základní a mateřská škola Kořenského, Praha 5, 12 let,
1. speciální cena pro školu
akinyemi001
Esther Akinyemi, Základní a mateřská škola Kořenského, Praha 5, 12 let,
1. speciální cena pro školu

Číst dál: Vybrané soutěžní práce...

Vybrané soutěžní práce 13 let

cerna001
Andriyana Černá, Základní a mateřská škola Kořenského, Praha 5, 13 let,
1. speciální cena pro školu
pestova001
Nikola Peštová, Speciální MŠ, ZŠ a praktická škola, Pardubice, 13 let

Číst dál: Vybrané soutěžní práce...

Vybrané soutěžní práce 14 let

georgiev001
Georgi Georgiev, Bulharská škola Dr. Petara Berona, Praha 6, 14 let,
1. cena pro jednotlivce
balogova001
Kateřina Balogová, Speciální MŠ, ZŠ a praktická škola, Pardubice, 14 let,
2. cena pro jednotlivce

Číst dál: Vybrané soutěžní práce...

Vybrané soutěžní práce 15 - 16 let

Petra-Vlachova-Ljesi
Petra Vlachová, Základní škola Dřevohostice, 15 let,
2. speciální cena pro školu
chaleb001
Eman Chaleb, Základní škola s RVIVT, Teplice, 15 let,
Speciální cena pro jednotlivce – za nejlépe zpracovaný obraz

Číst dál: Vybrané soutěžní práce...