motyl jesterka vazka zajic zaba slavik ptacek holka deda kour deti logo motyl jesterka vazka ruka
Aktuální čísla časopisu  Kamaradi02 2020 1 Kamaradi03 2020 1Galerie prací Vicejazycnost 2020 banner galerie 160x120Pražská příloha časopisu Prazska abeceda PDF 1Bonus - Jedna multimediální lekce angličtiny
hrava anglictina
%MCEPASTEBIN%
Projek Kamarádi byl oceněn Evropskou jazykovou cenou LABEL za rok 2014
logo-label

zapojte se

Login Form

Výlet pro celou třídu

Horolezci, horolezkyně, horolezčata, nelezte na skálu, co je hodně špičatá... 

Tak zpívá ve své písni Ivan Mládek a my máme jasno, na jaký zajímavý netradiční výlet pojede školní třída výherce soutěže.
Podařilo se nám najít partnera soutěže "Vícejazyčnost je bohatství", kterým je Lezecké centrum TendON SmíchOFF s největší umělou lezeckou stěnou v Česku. Díky tomu si výherce a jeho spolužáci budou moci, za doprovodu zkušených instruktorů, vyzkoušet lezení "po skalách".

Horolezectví je druh sportu. Můžeme lézt ve vysokých velehorách ale také na „malých“ skálách. Pokud si někdy hrajete na Spidermana a lezete rádi po stromech či ve svém pokojíčku umíte vyšplhat na skříň, můžete vyzkoušet i tento sport. Nikdy to ale nezkoušejte sami, vždy za doprovodu zkušených dospělých. Lezení si za dohledu instruktora můžete vyzkoušet třeba na umělé horolezecké stěně.
Mezi takováto místa patří právě Lezecké centrum na Smíchově.

  • Tato umělá lezecká stěna představuje v současné chvíli nepochybně největší sportoviště svého druhu v České republice.
  • Kromě toho, že stěnu využívají sportovní lezci, se zde pořádají také horolezecké kroužky a kursy pro děti.
  • Kroužek pro začátečníky a mladší školní děti je vhodný především pro ty, které baví všelijaké šplhání, houpání a nebojí se výšek. Děti se zde naučí základy lezení, které pozitivně rozvíjí jejich fyzické schopnosti. Dalšími důležitými součástmi jsou též naučení se jištění a seznámení se s riziky lezení. Pozornost při jištění zase rozvíjí soustředěnost.