slunce kluk holka
packa prasatko-bez
dort-kus
jahodnik jahoda3 jahoda4 jahoda5 jahoda6
svicka dort
 
 
 
 
 
tanecnici klobouk
prasatko celist
packa2 jahoda jahoda2 list
tulipan kvet
 
Vícejazyčnost je bohatství banner prace 2022
Aktuální číslo časopisu Kamaradi03 2024 001
Publikace
Karlův most, pražský poklad Karluv most 2023 001
Projek Kamarádi byl oceněn Evropskou jazykovou cenou LABEL za rok 2014
logo-label

zapojte se

Login Form

Zapojte se

zapojte sePokud jsou pro vás či vaši organizaci témata projektu kamarádi blízká nebo zajímavá, můžete se do projektu zapojit - aktivně či pasivně mnoha způsoby. Od pouhého odběru časopisu do školy či organizace či účast v soutěži, přes aktivní přispívání do časopisu až po poskytnutí daru - finančního či nefinančního, hmotného či nehmotného.

Přihlašte se k odběru časopisu Kamarádi

Neúčtujeme poplatky ani za časopis, ani za poštovné. Nárok na odběr časopisu mají pouze instituce a organizace pracující s dětmi ne však jednotlivci. Objednávka časopisu ZDE.

Pracujte, čtěte, bavte se a sdílejte interaktivní verzi časopisu

Navíc oproti tištěné verzi nabízí mnoho bonusů – výukové hry, kvízy, audionahrávky textů a písní od rodilých mluvčích, videonávody, odkazy, atd. Využijte možnosti prostřednictvím interaktivní tabule sdílet se třídou obsah a pracovat společně.

Přihlašte děti do soutěže „Vícejazyčnost je bohatství“

Soutěž každoročně vyhlašujeme v červnu a uzávěrka je v říjnu. Soutěž Vícejazyčnost je bohatství je určena vícejazyčným dětem, které komunikují vedle češtiny také v dalším jazyce. Je založena na čtení či předčítání literárních děl pro děti a následné tvorby výtvarných děl na námět přečteného. Hlavní ceny jsou školní výlety pro celou třídu. Přihlášení bude možné až v termínu mezi vyhlášením a uzávěrkou soutěže.

Objednejte si putovní výstavu prací ze soutěže

Navštívila už naše putovní výstava „Vícejazyčnost je bohatství“ vaši školu, knihovnu či organizaci? Ještě ne? Tak nás, prosím, zkontaktujte, aby i k vám doputovala některá z našich dětských výstav Vícejazyčnost je bohatství. Výstavy jsou vytištěny na lehkých panelech A2 pro snadnou instalaci, a náklady na doručení jsou na naší straně! Navíc vás můžeme navštívit a představit náš projekt, a to formou vhodnou pro děti.
Více o putovní výstavě včetně objednávky naleznete ZDE.

Pořádejte akce pro děti pomocí materiálů projektu Kamarádi

Nechte se inspirovat i našim archivem na webových stránkách projektu. Akce mohou být např. čtenářská dílna s rodilým mluvčím doprovázená komentářem a povídáním o konkrétní zemi, kreativní setkání – praktická dílna s prvky výtvarného či jiného tvoření, případně s tanci, divadlem, vařením atd., beseda – povídání s osobnostmi, které jsou z národnostních menšin nebo k nim mají osobní či profesionální vztah, hravé čtení – čtení v jazycích národnostních menšin, spojené s jazykovými kvízy a hrami z naší nabídky, vernisáž některé z putovních výstav „Vícejazyčnost je bohatství“, představení tvorby před spolužáky, která bude následně zaslána do soutěže, povídání se spolužáky odlišné kultury či národnosti o jejich rodné zemi, jazyku a tradicích (může být obohaceno promítáním materiálů či nahrávek, ochutnávkou tradiční kuchyně, návštěvou a vyprávěním rodičů)… Pokud se rozhodnete zorganizovat větší akci na lokální úrovni (například týden čtení v různých jazycích, projektový den ve škole, vietnamský, ukrajinský či jiný národní den v knihovně, atd.) jsme schopni vám podle našich aktuálních možností nabídnout pomoc (know-how, kontakty na lidi z řad národnostních menšin či odborníky, můžeme vás osobně navštívit či poslat tištěné materiály či drobné dárky).
Kontaktujte nás na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

Přispívejte do časopisu Kamarádi

Využijte jak svých možností, tak i možností vašich žáků. Přispívat můžete texty či nahrávky v jednotlivých jazycích, reportáže z akcí, které jste pořádali, sdílet můžete např. i projektové práce vaší třídy, obrázky z dílen, nahrávky z divadel či dalších představení spojených s multikulturou.
Popište prosím, které jazyky umíte a na jaké úrovni (zajímají nás rodilí mluvčí či lingvisté), jaké máte vzdělání a zkušenost (např. multikulturní výchova, pedagogika, metodika, občanská výchova, tvůrčí psaní, kultura a tradice, folklor, interkulturní osobní zkušenost, výchova vlastních dětí, zdravá výživa, tvoření). V případě navázání dlouhodobější spolupráce může jít o práci odměněnou honorářem.

Vyplňte některý náš dotazník

Potřebujeme vaši zpětnou vazbu, kterou nám můžete dát vyplněním některého z on-line dotazníků. Budeme rádi za vaše připomínky či návrhy.

Zúčastně se našich akcí

Zúčastněte se seminářů pro pedagogy a odborníky či jiných akcí, které organizujeme. Informace o aktuální nabídce najdete v novinkách.

Propagujte náš projekt či jeho část

Umístěte na váš web naše logo či banner, který si můžete stáhnout ZDE. Sdílejte naše stránky či články na nich na sociálních sítích. Zmiňte se o projektu ve veřejných sdělovacích prostředcích, nebo jen dejte osobní doporučení...

Pomozte nám jako dobrovolník

Pokud organizujeme nějaké konkrétní akce (setkaní pro děti či pedagogy, účast na velké akci tipu Muzejní noc, Noc s Andersenem, veletrh Svět knihy atd.), potřebujeme dobrovolníky pro práce různého typu: příprava a realizace, registrace účastníků, instalace výstavy a jiné.
Potřebujeme také dobrovolníky na externí spolupráci v oblastech: medializace (kontaktování médií, psaní článků); fundraising (získávání sponzorů a dárců, získávání darů); účetnictví, poradenství, právní služby; tlumočnická a překladatelská činnost.
Kontaktujte nás na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

Darujte nám dárky do soutěže

V soutěži Vícejazyčnost je bohatství odměňujeme každoročně děti spoustou dárků. Hlavními cenami jsou výlety pro celou třídu, což jsou de-facto exkurze na zajímavá místa, návštěvy kulturních představení apod. Dalšími cenami jsou pak drobné předměty mající vztah k soutěži či tématům projektu. Vhodné jsou např. knihy, výukové materiály apod.
Kontaktujte nás na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

Poskytněte nám finanční dar

Využijte možnost zahrnout dar do daňového přiznání. V případě vyšší částky sepíšeme srtandardní darovací smlouvu.
Kontaktujte nás na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

Popište prosím, které jazyky umíte a na jaké úrovni (zajímají nás rodilí mluvčí či lingvisté), jaké máte vzdělání a zkušenost (např. multikulturní výchova, pedagogika, metodika, občanská výchova, tvůrčí psaní, kultura a tradice, folklor, interkulturní osobní zkušenost, výchova vlastních dětí, zdravá výživa, tvoření).