slunce kluk holka
packa prasatko-bez
dort-kus
jahodnik jahoda3 jahoda4 jahoda5 jahoda6
svicka dort
 
 
 
 
 
tanecnici klobouk
prasatko celist
packa2 jahoda jahoda2 list
tulipan kvet
 
Vícejazyčnost je bohatství banner prace 2022
Aktuální číslo časopisu Kamaradi03 2024 001
Publikace
Karlův most, pražský poklad Karluv most 2023 001
Projek Kamarádi byl oceněn Evropskou jazykovou cenou LABEL za rok 2014
logo-label

zapojte se

Login Form

Soutěž 2014

Soutěž Vícejazyčnost je bohatství 2014

Výsledky soutěže ZDE

Slavnostní předání cen

vystava_2014_05 Slavnostní předání cen letošního ročníku soutěže Vícejazyčnost je bohatství proběhlo 19. 11. 2014 v Domě národnostních menšin v Praze. Akce, stejně tak jako celá soutěž, se nadmíru vydařila. Osobně si převzít cenu přišlo mnoho dětí. Šlo o celé třídy, jejich pedagogy i rodiče z celé republiky. Sál se velice rychle zaplnil usměvavými a nedočkavými tvářemi tak, že židle ani nestačily pro všechny.

Číst dál: Soutěž Vícejazyčnost...

Výsledky soutěže 2014

Gomolova-2Letošní ročník soutěže Vícejazyčnost je bohatství, která byla vyhlášena v časopise Kamarádi, je za námi. Byl to ročník vskutku úspěšný. Poslali jste nám krásná a propracována díla v mnoha různých jazycích. Celkem jsme dostali kolem 800 kreseb, maleb, komiksů, knížek, leporela a dokonce trojrozměrné umělecké objekty. Doputovaly k nám stovky e-mailů, poštovních obálek ale i krabic různých tvarů a rozměrů a to z celé České republiky. Musíme však konstatovat, že co se týče počtu příspěvků, vítězí Morava! Z každého díla jsme měli radost a byli jsme na vás pyšní. Tímto prosím přijměte náš dík za to, že jste se soutěže zúčastnili, i když pravidla nebyla jednoduchá.

A zde jsou výsledky letošní soutěže:

Číst dál: Výsledky soutěže 2014

Vítězové z Kopřivnice na lezecké stěně

vystava_2014_10
19. listopadu 2014 zažili žáci ze Základní školy Floriána Bayera v Kopřivnici skvělý den. Díky jejich spolužačkám, Kamile Gomolové a Gabriele Buriánové, které zvítězily v naší soutěži v kategorii jednotlivců od 10 do 16 let, se mohli tento den vydat na výlet do Prahy. Dopoledne si vyzkoušeli svoji fyzickou zdatnost na největší lezecké stěně v ČR a v podvečer je pak čekalo slavnostní předání cen v Domě národnostních menšin.

Číst dál: Vítězové z Kopřivnice...

Osmáci z Prahy 3 v Klementinu

klementinum_2
Třída 8.A ZŠ Jiřího z Poděbrad
dne 4. 12. 2014 dostala za 1. místo v soutěži „Vícejazyčnost je bohatství" v kategorii „Škola, třída a skupina" odměnu – návštěvu do druhého největšího komplexu budov v Praze, Klementina.

Číst dál: Osmáci z Prahy 3 v...

Na výletě v Městské knihovně

jeseniova_2
Devítiletý Ivan Babych ze Základní školy  Jeseniova (Praha 3) získal v naší výtvarné soutěži 2. místo v kategorii jednotlivců od 4 do 9 let a tímto zajistil školní výlet do Městské knihovny v Praze pro celou svoji třidu. Jak se jim výlet vydařil můžete na fotografiích posoudit sami. Zaujal je velký knižní sloup ve vstupní hale historické budovy, kterému se říká idiom. Pak si prohlédli dětské oddělení a dozvěděli se zajímavé informace o knižních novinkách. Dále měli možnost shlédnout i výstavu nejlepších dětských prací z loňské soutěže Vícejazyčnost je bohatství.

Číst dál: Na výletě v Městské...

Výlet do Polského institutu

polsky_institut_2
Takto si užily výlet do Polského institutu v Praze děti z třídy 3. C, ze Základní a mateřské školy Bílá na Praze 6, které vyhrály druhou cenu v kategorii kolektivní práce (skupina, třída, škola).

Číst dál: Výlet do Polského...

Slavnostní předání cen

Slavnostní předání cen letošního ročníku soutěže Vícejazyčnost je bohatství proběhne 19. 11. 2014 od 16 h v Domě národnostních menšin, Vocelova 3, Praha 2. Budete mít možnost vidět vítězné práce, seznámit se s novými kamarády a zhlédnout zajímavý kulturní program. Vaši účast na akci je nutno potvrdit do 12. 11. 2014.

Všem účastníkům a parnerům srdečně děkujeme a těšíme se na setkání.

Vyhlášení soutěže 2014

soutez-plakat2014OS Zaedno vyhlašuje II. ročník kreativní soutěže na podporu čtení a psaní v druhém jazyce "Vícejazyčnost je bohatství".

Vážení pedagogové a rodiče, milé děti,
přijměte naše pozvání k účasti v 2. ročníku dětské kreativní soutěže na podporu čtení a psaní v druhém jazyce Vícejazyčnost je bohatství.

Přihláška do soutěže

Číst dál: Vyhlášení soutěže 2014