slunce kluk holka
packa prasatko-bez
dort-kus
jahodnik jahoda3 jahoda4 jahoda5 jahoda6
svicka dort
 
 
 
 
 
tanecnici klobouk
prasatko celist
packa2 jahoda jahoda2 list
tulipan kvet
 
Vícejazyčnost je bohatství banner prace 2022
Aktuální číslo časopisu Kamaradi03 2024 001
Publikace
Karlův most, pražský poklad Karluv most 2023 001
Projek Kamarádi byl oceněn Evropskou jazykovou cenou LABEL za rok 2014
logo-label

zapojte se

Login Form

Slavnostní předání cen 5. ročníku soutěže Vícejazyčnost je bohatství

predavani cen 2017 0116. 11. 2017 od 14 hodin
Dům národnostních menšin,
Vocelova 602/3, Praha 2

Přestože jsme si mysleli, že čtvrtek před státním svátkem a prodlouženým víkendem nebude úplně nejvhodnějším termínem pro uspořádání slavnostního vyhlášení vítězů soutěže Vícejazyčnost je bohatství, sjelo se do Prahy přes 150 dětí a jejich rodičů či pedagogů. Dům národnostních menšin doslova praskal ve švech, ale díky všem, kteří nám pomáhali s organizací a také díky skvělé disciplinovanosti  všech zúčastněných dětí probíhalo vše jako na drátkách.

predavani cen 2017 02predavani cen 2017 03predavani cen 2017 04Před samotným začátkem slavnostního předání cen si děti mohly v kavárničce prohlédnout výstavu z letošních vítězných prací a také si dát něco drobného na zub. A pak už honem do sálu, kde zaplnilo každé místečko. Tam už na nás čekala moderátorka Zdena Tichá, která nás slavnostním odpolednem provedla a také spolupracovníci projektu Kamarádi a zástupci našich partnerů, kteří dětem ceny předávali.

Ale ještě pře tím přišel vítězům zazpívat dětský sbor Coro Piccolo plný muzikálových talentů. Tento sbor je umělecky pružné a moderní seskupení talentovaných zpívajících dětí. Sbor pořádá samostatné koncerty, spolupracuje s dalšími hudebníky a hudebními tělesy. Natáčí pro televizi i rozhlas. Členové sboru účinkují v dětských rolích pražských muzikálů.

Hlavním tématem letošního ročníku soutěže byla zlatá a stověžatá památka UNESCO, majestátní a tajemné město s neopakovatelnou atmosférou – naše hlavní město Praha. Téma bylo možné rozšířit i na další hlavní města států, odkud děti pocházejí, či jaký jazyk používají. Obávali jsme se, zda téma nebude hodně svazující, ale podle obrázků je vidět, že si s ním děti pod vedením učitelek či rodičů hravě poradily.

Proto jsme, jako každoročně, tak i letos rozdali spousty zajímavých výletů a exkurzí, ale také diplomů a balíčků s věcnými cenami. A těm, kteří se předání cen nemohli osobně zúčastnit, posíláme diplomy a dárky poštou.

Ještě jednou všem vítězům gratulujeme. A nejen jim, ale i těm, kteří letos nevyhráli – vždyť není důležité zvítězit, ale zúčastnit se a mít přitom radost z mnohdy společné tvorby.

Závěrem bychom rádi poděkovali všem našim dlouholetým i novým partnerům za podporu, zajištění výletů a poskytnutí věcných darů – bez vás by to nešlo! predavani cen 2017 05 predavani cen 2017 06predavani cen 2017 07predavani cen 2017 08