slunce kluk holka
packa prasatko-bez
dort-kus
jahodnik jahoda3 jahoda4 jahoda5 jahoda6
svicka dort
 
 
 
 
 
tanecnici klobouk
prasatko celist
packa2 jahoda jahoda2 list
tulipan kvet
 
Aktuální čísla časopisu Kamaradi02 2022 Kamaradi01 2022 Publikace - Vyprávění o symbolech České republiky vypraveni o symbolech 2021
Projek Kamarádi byl oceněn Evropskou jazykovou cenou LABEL za rok 2014
logo-label

zapojte se

Login Form

Slavnostní předání cen 5. ročníku soutěže Vícejazyčnost je bohatství

predavani cen 2017 0116. 11. 2017 od 14 hodin
Dům národnostních menšin,
Vocelova 602/3, Praha 2

Přestože jsme si mysleli, že čtvrtek před státním svátkem a prodlouženým víkendem nebude úplně nejvhodnějším termínem pro uspořádání slavnostního vyhlášení vítězů soutěže Vícejazyčnost je bohatství, sjelo se do Prahy přes 150 dětí a jejich rodičů či pedagogů. Dům národnostních menšin doslova praskal ve švech, ale díky všem, kteří nám pomáhali s organizací a také díky skvělé disciplinovanosti  všech zúčastněných dětí probíhalo vše jako na drátkách.

predavani cen 2017 02predavani cen 2017 03predavani cen 2017 04Před samotným začátkem slavnostního předání cen si děti mohly v kavárničce prohlédnout výstavu z letošních vítězných prací a také si dát něco drobného na zub. A pak už honem do sálu, kde zaplnilo každé místečko. Tam už na nás čekala moderátorka Zdena Tichá, která nás slavnostním odpolednem provedla a také spolupracovníci projektu Kamarádi a zástupci našich partnerů, kteří dětem ceny předávali.

Ale ještě pře tím přišel vítězům zazpívat dětský sbor Coro Piccolo plný muzikálových talentů. Tento sbor je umělecky pružné a moderní seskupení talentovaných zpívajících dětí. Sbor pořádá samostatné koncerty, spolupracuje s dalšími hudebníky a hudebními tělesy. Natáčí pro televizi i rozhlas. Členové sboru účinkují v dětských rolích pražských muzikálů.

Hlavním tématem letošního ročníku soutěže byla zlatá a stověžatá památka UNESCO, majestátní a tajemné město s neopakovatelnou atmosférou – naše hlavní město Praha. Téma bylo možné rozšířit i na další hlavní města států, odkud děti pocházejí, či jaký jazyk používají. Obávali jsme se, zda téma nebude hodně svazující, ale podle obrázků je vidět, že si s ním děti pod vedením učitelek či rodičů hravě poradily.

Proto jsme, jako každoročně, tak i letos rozdali spousty zajímavých výletů a exkurzí, ale také diplomů a balíčků s věcnými cenami. A těm, kteří se předání cen nemohli osobně zúčastnit, posíláme diplomy a dárky poštou.

Ještě jednou všem vítězům gratulujeme. A nejen jim, ale i těm, kteří letos nevyhráli – vždyť není důležité zvítězit, ale zúčastnit se a mít přitom radost z mnohdy společné tvorby.

Závěrem bychom rádi poděkovali všem našim dlouholetým i novým partnerům za podporu, zajištění výletů a poskytnutí věcných darů – bez vás by to nešlo! predavani cen 2017 05 predavani cen 2017 06predavani cen 2017 07predavani cen 2017 08