slunce kluk holka
packa prasatko-bez
dort-kus
jahodnik jahoda3 jahoda4 jahoda5 jahoda6
svicka dort
 
 
 
 
 
tanecnici klobouk
prasatko celist
packa2 jahoda jahoda2 list
tulipan kvet
 
Aktuální čísla časopisu Kamaradi02 2022 Kamaradi01 2022 Publikace - Vyprávění o symbolech České republiky vypraveni o symbolech 2021
Projek Kamarádi byl oceněn Evropskou jazykovou cenou LABEL za rok 2014
logo-label

zapojte se

Login Form

Vyhlášení soutěže 2015

zucastni_seSpolek Zaedno vyhlašuje III. ročník kreativní soutěže na podporu čtení a psaní ve druhém jazyce
"Vícejazyčnost je bohatství".

Práce jsou přijímány
od 1. 9. do 19. 10. 2015

Přihláška do soutěže Tisková zpráva Podmínky soutěže

Přihláška je ve formátu PDF - lze ji vyplnit v Adobe Readeru a zaslat zpět e-mailem.

Vážení pedagogové a rodiče, milé děti,

přijměte naše pozvání k účasti v 3. ročníku dětské kreativní soutěže na podporu čtení a psaní v druhém jazyce Vícejazyčnost je bohatství.

web-plakat-soutez_2015 Soutěž Vícejazyčnost je bohatství je určena dětem, které pocházejí z vícejazyčných rodin, národnostních menšin, mají zahraniční kořeny nebo se učí a komunikují vedle češtiny také v dalším jazyce. Je založena na čtení či předčítání literárních děl a vytváření kreseb, ilustrací, komiksů či knížek na námět literárního díla. Soutěž je vyhlášena spolkem Zaedno v rámci projektu Kamarádi. Součástí tohoto projektu je i vícejazyčný časopis Kamarádi. Projektu byla udělena prestižní evropská jazyková cena Label pro rok 2014, poskytována výjimečným aktivitám v oblasti jazykového vzdělávání.

Hlavní ceny v soutěži Vícejazyčnost je bohatství jsou školní výlety pro celou třídu. Letos čeká na výherce celých 7 krásných výletů! Pojede se tradičně na největší lezeckou stěnu v ČR, nově do Techmanie v Plzni, dále do 3D kina, muzea nebo na historické památky po celé republice. Rozdáme i mnoho věcných cen. Udělují se ceny jak pro jednotlivce, tak i pro školy za kolekce prací. Letos máme novinku – za nejlepší spolupráci na soutěži bude oceněn i jeden pedagog – slavnostně bude pasován na „Patrona vícejazyčnosti 2015". Nejlepší dětské práce budou publikovány v časopise Kamarádi.

Práce jsou přijímány do 19. 10. 2015 na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
nebo NEdoporučeně na Spolek Zaedno, Vocelova 602/3, 120 00 Praha 2

Těšíme se na vaše práce.

 Spolek Zaedno a časopis Kamarádi

 

A kam se pojede letos? Tradičně na největší lezeckou stěnu v ČR – Lezecké centrum smíchOFF v Praze, nově do Techmanie – moderního centra hravého poznávání světa v Plzni, dále do 3D kina v Hodoníně, Kulturního domu ve Vsetíně , zajímavého Muzea romské kultury v Brně, historického areálu Klementina v srdci Prahy, unikátního Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm... To je, kamarádi, super nadílka! Nemluvě o mnoha věcných cenách pro výherce od našich partnerů, jako jsou nakladatelství Albatros a Morkes , Městská knihovna v Praze a Zastoupení Evropské komise v ČR.

Pořadatel

Projekt Kamarádi, jehož součástí je časopis Kamarádi a dětská soutěž Vícejazyčnost je bohatství, organizuje Občanské sdružení Zaedno za podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, Úřadu vlády České republiky a Magistrátu hlavního města Prahy.
Zaedno 2015 horizontal CMYK-150pxministerstvo-kultury  logo-urad vlady Praha Logo

Partneři soutěže

Mestska knihovna PrahaLogo-Techmania-Science-Center  logo-SKIP  logo vmp  dnmlezecke centrum  albatros morkes-logo-male  logo Polsky institut   logo muzeum romske kultury VsetínLogo-DK-Hodonin