slunce kluk holka
packa prasatko-bez
dort-kus
jahodnik jahoda3 jahoda4 jahoda5 jahoda6
svicka dort
 
 
 
 
 
tanecnici klobouk
prasatko celist
packa2 jahoda jahoda2 list
tulipan kvet
 
Aktuální číslo časopisu  Kamaradi05 2021 Soutěž Vicejazycnost 2020 banner galerie 160x120Pražská příloha časopisu Jak rostla Praha 2020 01
Projek Kamarádi byl oceněn Evropskou jazykovou cenou LABEL za rok 2014
logo-label

zapojte se

Login Form

Oslava Evropského dne jazyků

evropskydenjazykuKreativní setkání pro děti s časopisem Kamarádi u příležitosti Evropského dne jazyků

Úterý 30. 9. 2015, 16.45 h,
META o. p. s., V Tůních 10, 120 00 Praha 2

Spolek Zaedno v rámci projektu Kamarádi, ve spolupráci s META o. p. s. - společností pro příležitosti mladých migrantů uspořádal kreativní setkání pro děti pocházející z cizojazyčných rodin.

meta2015_01Jak se na setkání děti připravly?
Děti si předem připravily krátké povídání nebo psaný text v jejich druhém jazyce (vedle češtiny) na téma „Jaký budu já a můj svět, až budu velký". Mělo například obsahovat odpovědi na otázky „Co bude moje profese?", „Kdo je mým vzorem, podle kterého chci být v dospělosti?", „Jak bude vypadat můj dům?", „Kdo budou mí kamarádi?", „Co udělám, aby byl svět lepší, aby byla příroda a zvířata na naší planetě zachována a aby lidé byli šťastnější?"  Děti si k povídání přinésly také obrázky, který jejich povídání ilustrovaly.

A jak setkání probíhalo?
Nejprve proběhlo seznámení se a krátké představení časopisu Kamarádi a soutěže Vícejazyčnost je bohatství. Pak děti postupně vyprávěly na zadané téma - nejdříve ve svém druhém jazyce. Všichni ostatní poté hádali, o čem bylo vyprávění, a nakonec to vypravěč popsal v češtině a ukázal nám svůj obrázek. Na úplný závěr jsme společně tvořili na velký kus papíru.

Pro zúčastněné děti jsme připravili malé dárečky.

meta2015_02meta2015_03
jazyky