slunce kluk holka
packa prasatko-bez
dort-kus
jahodnik jahoda3 jahoda4 jahoda5 jahoda6
svicka dort
 
 
 
 
 
tanecnici klobouk
prasatko celist
packa2 jahoda jahoda2 list
tulipan kvet
 
Vícejazyčnost je bohatství banner prace 2022
Aktuální číslo časopisu Kamaradi03 2024 001
Publikace
Karlův most, pražský poklad Karluv most 2023 001
Projek Kamarádi byl oceněn Evropskou jazykovou cenou LABEL za rok 2014
logo-label

zapojte se

Login Form

Kamarádi partnerem Mezinárodního dne Romů

MDR-2015 V Novém Jičíně proběhly oslavy k příležitosti k Mezinárodního dne Romů

Ve středu 8. dubna oslavili Romové na celém světě Mezinárodní den Romů (MDR). V České republice se MDR slaví od 90. let. Letošní ročník oslav se konal na celé řadě míst po celé republice.
Kulturní akci, která se konala v Novém Jičíně podpořil též náš časopis pro vícejazyčné děti a multikulturní výchovu Kamarádi, který zde byl též prezentován.

Na Základní škole Tyršova 1, byla přednáška s projekcí na téma Dějiny Romů – od historie Romů v nejstarších dobách a jejich putovaní do Evropy až po tragickou historii romského holocaustu z 2. světové války. Součástí přednášky byla také ochutnávka romského jídla, prodej romské hudby, romské periodika zdarma. Přednášející přednášky byl Mgr. Michal Schuster z Muzea romské kultury v Brně. Odpoledne pokračoval stejný program v Čajovně Archa. V Martin Café se konal klavírní koncert mladého virtuóza Patrika Kača, zazněla také romská mezinárodní hymna Dželem Dželem a o Poštaris avel. Slavnostní zakončení proběhlo v Caffe music bar, kde vystoupial hudební skupina Trinagl Band z Přerova a místní taneční soubor Cikne Čhave.