slunce kluk holka
packa prasatko-bez
dort-kus
jahodnik jahoda3 jahoda4 jahoda5 jahoda6
svicka dort
 
 
 
 
 
tanecnici klobouk
prasatko celist
packa2 jahoda jahoda2 list
tulipan kvet
 
Vícejazyčnost je bohatství banner prace 2022
Aktuální číslo časopisu Kamaradi03 2024 001
Publikace
Karlův most, pražský poklad Karluv most 2023 001
Projek Kamarádi byl oceněn Evropskou jazykovou cenou LABEL za rok 2014
logo-label

zapojte se

Login Form

Rosteme s knihou 2015

rsk-2015RSKSetkání partnerů a spolupracovníků kampaně

7. prosince 2015 jsme se, jako jeden z partnerů, zúčastnili velmi zajímavého a inspirativního setkání – setkání partnerů celostátní iniciativy na podporu četby Rosteme s knihou, které se konalo v Knihovně Václava Havla v Praze. Iniciativu organizuje Svět knihy, s.r.o. za podpory Ministerstva kultury.

Kampaň Rosteme s knihou je členem evropské skupiny EU READ, která sdružuje významné zahraniční organizace propagující četbu například v Německu, Velké Británii, Švýcarsku, Nizozemí, Belgii, Itálii, Rakousku, Norsku. Tato skupina se v letošním roce stala samostatnou neziskovou organizací a v říjnu proběhlo její první zasedání. Pražské setkání přineslo celou řadu zajímavých poznatků a zkušeností, které by organizátoři chtěli přenést do českého prostředí a sdílet je.
Cílem našeho setkání byla diskuse o možnostech, podmínkách a současných aktivitách podporujících četbu v České republice. Každý z partnerů se o zvyšování čtenářské gramotnosti zasazuje prostřednictvím nejrůznějších aktivit, z nichž některé mají evropský význam či potenciál. Společně jsme debatovali o problematice v našem kontextu, o společném postupu vůči autoritám, o vyvolání celospolečenské debaty. Věříme, že nám může pomoci ověřená zkušenost zahraničních kolegů a organizací, jejichž činnost byla na setkání představena.
Prezentován byl např. společný projekt Ústavu pro českou literaturu Akademie věd., a Národní knihovny ČR, který se zabývá výzkumem čtenářů a čtení v České republice.
Setkání zahájila paní Dana Kalinová, ředitelka Světu knihy a pan Michael Žantovský, ředitel Knihovny Václava Havla. Setkání se zúčastnil také Prof. PhDr. Jiří Trávníček, M. A. a řada dalších významných českých vědců, vydavatelů, ilustrátorů, knihkupců a představitelů neziskového sektoru.
Časopis Kamarádi prezentovala Sevdalina Kovářová – vedoucí projektu a ilustrátorka časopisu. Časopis Kamarádi zde byl k nahlédnutí a to hned v několika tištěných číslech.