Projek Kamarádi byl oceněn Evropskou jazykovou cenou LABEL za rok 2014
logo-label

Login Form

Projekty 2023

Objevte projekt Erasmus+ Cultural FOOTPRINT

cultural footprint logo Co je nového v našem projektu Cultural FOOTPRINT se dočtete na jeho stránce
https://www.culturalfootprint.eu

Najedete zde informace o projektu a jeho výsledky. Prozatím jsme zfinalizovali a zveřejnili k použití a stažení Příručka ve formátu PDF pro techniky obnovy a pro podporu mladých a začínajících umělců v období po pandemii COVID 19.
https://www.culturalfootprint.eu/project-results.html

Číst dál: Objevte projekt...

Festival Sabor na Megdana na Drugata Balgaria

Flyer Na Megdana 2023 BGFlyer Na Megdana 2023 CZZveme vás na festival bulharských folklórních tanců, který se bude konat 3.-4. června v Praze.

Kupte si vstupenky již dnes!

Počet míst je omezený.

Koupit vstupenky

Organizuje taneční soubor Bulgari.

Více najdete na oficiální stránce festivalu:
https://www.namegdana2023.bg/

Dvoudenní folklorní festival, kde se představí 80 tanečních skupin bulharského původu, tančících v různých zemích světa. Součástí toho festivalu je i hodinový průvod s taneční ukázkou v centru Prahy pod názvem - Goliamoto horo, kde se sejde tisíce lidí a ruku v ruce začnou tancovat tyto lidové tance a zpívat lidové písně.

Číst dál: Festival Sabor na...

Projekt Romani Ambassadors

ROMANI AMBASSADORS logoV roce 2022 a 2023 je Spolek Zaedno zapojený jako partner do evropského projektu s názvem Romani Ambassadors 2.0. Jde o Erasmus+ projekt, který se zaměřuje na další vzdělávání pracovníků s dětmi a mládeží z řad národnostních menšin a mimo jiné i z romské menšiny.

Cílem projektu Romani Ambassadors 2.0 je řešit nedostatky a nesoulad v dovednostech pracovníků, kteří podporují menšinovou a romskou mládež ve vzdělávání, a to tak, že jim poskytnou mentorský přístup šitý na míru, aby je podpořili v efektivním vedení znevýhodněné mládeže na cestě k inkluzivnímu vzdělávání.

Číst dál: Projekt Romani...

Trifon Zarezan 2023

tradiční balkánský taneční večer, který rozjasnil kalný únor

trifon2023 0118. února 2023 v 19.00 hodin
Club Kino, Černošice

V sobotu 18. 2. 2023 od 19 h v černošickém Club Kinu proběhnul již 19. ročník jedné z největších balkánských slavností, konaných pravidelně v Čechách – osobitý svátek vinařů Trifon Zarezan.

Již 19 ročník této balkánské slavnosti měl letos dvě malá prvenství. Poprvé se konal mimo Prahu a carem vína se poprvé stal muž italského původu.

Číst dál: Trifon Zarezan 2023