Projek Kamarádi byl oceněn Evropskou jazykovou cenou LABEL za rok 2014
logo-label

Login Form

Projekty 2024

Činnost tanečního souboru Bulgari 2024

2024 bulgari 00

Také v roce 2024 se členové tanečního souboru Bulgari pravidelně, každé pondělí, schází na tanečních seminářích v Domě národnostních menšin v Praze.

Vedle těchto pravidelných setkání jsou zváni na různá vystoupení, festivaly nebo taneční semináře po celé České republice ale i po Evropě. V tomto roce tančili ve Španělsku, Rakousku a Německu.

Číst dál: Činnost tanečního...

Účast Spolku Zaedno na mezinárodní konferenci v Německu

2024 erasmus nemecko 01Spolek Zaedno se zúčastnil mezinárodní konference v Německu. Předsedkyně Spolku Zaedno S. Kovářová zastupovala organizaci na akci pořádané německou Národní agenturou BIBB s názvem „TCA Optim-AL3: Jak zapojit žáky do projektů KA1“. Konference se konala od 27. do 29. května 2023 v Bergisch Gladbach.

Číst dál: Účast Spolku Zaedno na...

Bulgari jedou na Palma de Mallorcu

palma de mallorca 01Putovní festival „Na Megdana na Drugata Balgaria“ se letos koná od 11. do 12. května ve Španělsku v Palma de Mallorce. Náš taneční soubor Bulgari intenzivně trénuje a bude se účastnit festivalu s novou a zajímavou choreografií. Loňský ročník festivalu proběhnul s velkým úspěchem v Praze, účastnilo se ho více než 3000 krojovaných tanečníků z Bulharska, žijících v zahraničí.

Číst dál: Bulgari jedou na Palma...

Učitelé z Bulharska na návštěvě v Praze

bg ucitele 01Dne 4. a 5. dubna navštívila skupina 50 učitelů a dalších krajanů z Bulharska Prahu v rámci své exkurze pod názvem Slovanská jednota. Cílem této exkurze bylo vydat se po stopách Cyrila a Metoděje a navštívit místa na Slovensku a v Česku, která jsou s nimi spojena. Navštívili mimo jiné Nitru, Mikulčice, Velehrad, Sázavský klášter a další. Dalším z cílů bylo setkat se a seznámit se s Bulhary, kteří zde žijí, a navázat s nimi kontakty na případnou spolupráci do budoucna.

 

Číst dál: Učitelé z Bulharska na...

Zaedno v Bulharské škole v Praze

2024 bg skola 01

Заедно в Българското училище в Прага

6. března 2024
Bulharská ZŠ a gymnázium Dr. Petra Berona v Praze

Spolek Zaedno a taneční soubor Bulgari pokračují ve své dlouholeté spolupráci s Bulharskou školou v Praze i v roce 2024.

Сдружението "Заедно" и танцовият състав "Българи" продължават своето дългогодишно сътрудничество с Българското средно училище "Д-р Петър Берон" в град Прага и през 2024 година.

Číst dál: Zaedno v Bulharské...

Dětský tábor v Bulharsku 2024

tabor 2024 2tabor 2024 1I letos podporujeme jedinečnou inciativu určenou bulharským dětem v zahraničí - spolupracujeme na realizaci dětských vzdělávacích táborů přímo v Bulharsku.

Проектът „Моето българско лято“ – работилница за български език, култура и история, е единствен по рода си, насочен специално към нуждите на българчета, израстващи в чужбина.

Информацията е на фейсбук страницата
www.facebook.com/mybulgariansummer

Číst dál: Dětský tábor v...

Trifon Zarezan 2024

Trifon 2024 0020. jubilejní ročník Trifona Zarezana, balkánský svátek vína a dobré nálady proběhnul 16. února v novém místě v krásném sálu kulturního domu Domovina na Praze 7.

Organizátoři, Spolek Zaedno a společnost Balkanova připravili nad míru pestrý program. Vystoupilo více než 100 krojovaných tanečníků ze čtyř souborů lidových tanců. Na programu byl taneční soubor Bulgari, který působí při našem spolku, jenž představil skupinu začínajících tanečníků a pak i tanečníky pokročilé.

Číst dál: Trifon Zarezan 2024

Pokračuje výuka bulharských tanců

plakatA3 tance2023Výuka tanců pro veřejnost

S novým rokem i nadále pokračuje nácvik souboru Bulgari a výuka bulharských lidových tanců Praze.

Кaždé pondělí od 18.30 pro začátečníky a 19.30 h zkoušky tanečního souboru.
Dům národnostních menšin,
Vocelova 602/3, Praha 2

Přihlášky u lektora souboru Bulgari Marie Selingerové
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Více informací na FB - Ensemble Bulgari Prague

Číst dál: Pokračuje výuka...