motyl jesterka vazka zajic zaba slavik ptacek holka deda kour deti logo motyl jesterka vazka ruka
Aktuální číslo časopisukamaradi05-2018-1Pražská příloha časopisuMalovana-slovicka z Prahy-1

Vicejazycnost-2018-banner-vysledky-160x160
Vicejazycnost-2018-banner-vysledky-160x1602

Projek Kamarádi byl oceněn Evropskou jazykovou cenou LABEL za rok 2014
logo-label

zapojte se

Login Form

Vyhráli jsme, tak hurá na výlet!

vylet-2018-brezany-stena-01

Komu by se nechtělo vyrazit na výlet či zajímavou exkurzi? A zvlášť když se nemusí do školy, že? A dvojnásob to potěší, když se jedná o výlet vyhraný - a dokonce pro celou třídu. Právě takový lze získat v naší soutěži Vícejazyčnost je bohatství, jejíž šestý ročník nedávno skončil. Takový výlet můžete vyhrát i vy, pokud se příští rok zúčastníte naší soutěže.

Reportáže z výletů budeme postupně doplňovat, tak jak se budou realizovat a jak nám jejich výherci pošlou do redakce fotografie z nich.


vylet-2018-brezany-stena-02

vylet-2018-brezany-stena-03

vylet-2018-brezany-stena-04vylet-2018-brezany-stena-05Šplhouni z Dolních Břežan

Ne, nebojte, slovo šplhouni zde neznamená, že by sedmáci a osmáci z Dolních Břežan podlézali. Právě naopak - šplhali do závratných výšek. A to proto, že 23. listopadu navštívili Lezecké centrum smíchOFF, kde mají nejvyšší kryté lezecké stěny v ČR. Tímto zážitkem jsme je odměnili za první místo v naší soutěži v kategorii „Kolektivní práce – starší děti“.

"Za cenu moc děkujeme. Děti si lezeckou stěnu opravdu moc užily. A prima občerstvení po akci jejich skvělý pocit ještě umocnil. Žáci po příjemné námaze jedli a pili s velkou chutí. Instruktoři, pan provozní a obsluha baru Lezeckého centra byli velmi vstřícní. Poděkovali jsme, ale pokud jim naši spokojenost vyřídíte Vaším prostřednictvím ještě jednou, budeme rádi. Dík patří také všem organizátorům soutěže. Ještě pošleme zprávu na stránky časopisu."

Libuše Bahenská, učitelka.


vylet-2018-lanskroun-vystava-01vylet-2018-lanskroun-vystava-02vylet-2018-lanskroun-vystava-03vylet-2018-lanskroun-vystava-04Na výstavě, která není vidět

Děti z logopedických tříd ze ZŠ v Lanškrouně se zúčastnily soutěže již podruhé a získaly opět skvělé umístění - zvítězily v kategorii „Kolektivní práce – 4.–5. třída“. Jejich odměnou byla návštěva Neviditelné výstavy, kde si vyzkoušely, jak se žije nevidomým lidem. Vydaly se tam hned po skončení slavnostního předání cen.

Děkujeme za vřelé přijetí a ocenění naší práce, děti si výlet do Prahy velice užily. Neviditelná výstava se dětem moc líbila a byl to pro ně nezapomenutelný zážitek, tak jako i předávání cen, stihli jsme navštívit i Národní muzeum. Žádala jste o pár fotek z našeho pobytu v Praze, v příloze jich pár posílám. Ještě jednou mockrát děkujeme a těšíme se na další ročník soutěže.

S pozdravem Ivana Plisková,
ZŠ Lanškroun, nám. A. Jiráska 140