slunce kluk holka
packa prasatko-bez
dort-kus
jahodnik jahoda3 jahoda4 jahoda5 jahoda6
svicka dort
 
 
 
 
 
tanecnici klobouk
prasatko celist
packa2 jahoda jahoda2 list
tulipan kvet
 
Publikace - Vyprávění o symbolech České republiky vypraveni o symbolech 2021 Aktuální číslo časopisu Kamaradi01 2022 Soutěž Vicejazycnost 2020 banner galerie 160x120
Projek Kamarádi byl oceněn Evropskou jazykovou cenou LABEL za rok 2014
logo-label

zapojte se

Login Form

Oslavy 10. narozenin časopisu

prani koprivnice 05Časopis Kamarádi letos slaví kulaté výročí. Na světě je již 10 let, a proto si výročí během roku 2021 připomínáme.

Během jara jsme vyzvali odběratele časopisu, aby nám vyplnili krátkou anketu o tom, jak se jim časopis líbí a nelíbí. Od dětí jsme k výročí dostávali velmi kreativní přáníčka. Učitelé a knihovníci nám psali gratulace, ale i děkovné e-maily, které nás také potěšily. Dárky od nás putují poštou k těm, kteří poslali nejzajímavější přáníčka. Dále odměňujeme 10 z vás, kteří jste vyplnili anketu. 

Součástí oslav byla také výstava ilustrací a grafického zpracování časopisu Kamarádi.

Výstava časopisu Kamarád

Jak dopadla anketa?

Vyzvali jsme odběratele časopisu, aby nám vyplnili krátkou anketu o tom, jak se o něm dozvěděli, jak s časopisem pracují, co se jim na časopisu líbí a nelíbí. Pro děti byly v anketě připraveny jiné otázky než pro dospělé. Získali jsme takto odpovědi od 32 dospělých, což byly z velké většiny učitelky ze škol, na něž časopis zasíláme, a od 24 dětí. Anketa nám prozradila, že dospělí se dozvěděli o časopisu hlavně z internetu, že na časopisu oceňují zejména kvalitu obsahu a výběr témat, že se jim nejvíce líbí pohádky a pověsti. Na webových stránkách nejlépe hodnotí kvízy a pracovní listy ke stažení. Děti se s časopisem seznamují nejčastěji ve škole, mají v něm nejraději návody na vyrábění a na jeho webových stránkách to jsou hry a kvízy. Děti také preferují kresby před fotografiemi. Potěšilo nás, že všechny jazyky, které v časopisu používáme, si mezi dětmi najdou své příjemce.
Z odpovědí na volnou otázku – Co se jinam nevešlo (náměty a připomínky) – jsme za všechny vybrali odpověď paní učitelky Ireny Stodolové ze ZŠ a MŠ G. Przeczka v Třinci: „Vaše práce je neocenitelná, snažíte se nenásilným způsobem přiblížit nám celý svět, pohádky nesmírně obohacují naše vnímání.

Otázky pro dospělé:2021 anketa 1 dozvedel2021 anketa 2 libi2021 anketa 3 rubriky2021 anketa 4 web

Otázky pro děti:2021 anketa 5 dozvedel2021 anketa 6 tisteny2021 anketa 7 web

Jaká jsme dostali přáníčka?

Čas je drahocenná věc, a proto si velice vážíme faktu, že mnoho dětí a školních kolektivů věnovalo ten svůj čas tomu, aby nám vyrobily přáníčka k výročí na míru. Dostali jsme nápaditá a velmi kreativní přání, kde je vidět, že děti a jejich učitelky nás dobře znají a přemýšlely, jak nás svým přáním potěšit. Představte si, v Kopřivnici děti dokonce vytvořily vlastní narozeninový dort s velkou desítkou! Jak se jim povedl, posuďte sami z narozeninového plakátu, který vyrobily!

prani koprivnice 02prani koprivnice 04 prani koprivnice 01prani koprivnice 03 prani sumburk 01prani sumburk 02prani sumburk 03prani sumburk 04

Děkujeme srdečně všem malým i velkým čtenářům za milá přání! Jste pro nás inspirací a jste to vy, kdo dává našemu úsilí smysl a cíl. Těšíme se na další spolupráci s vámi.