slunce kluk holka
packa prasatko-bez
dort-kus
jahodnik jahoda3 jahoda4 jahoda5 jahoda6
svicka dort
 
 
 
 
 
tanecnici klobouk
prasatko celist
packa2 jahoda jahoda2 list
tulipan kvet
 
Vícejazyčnost je bohatství banner prace 2022
Aktuální číslo časopisu Kamaradi03 2024 001
Publikace
Karlův most, pražský poklad Karluv most 2023 001
Projek Kamarádi byl oceněn Evropskou jazykovou cenou LABEL za rok 2014
logo-label

zapojte se

Login Form

Zúčastnili jsme se 16. setkání národnostních menšin

konference-mensiny-2016-0110. 11. 2016
Clam-Gallasův palác, Praha 1

Spolek Zaedno se znovu zúčastnil tradiční a letos již 16. setkání národnostních menšin. Letošní téma - Děti a mládež národnostních menšin - nám bylo ušito přímo na míru. Tuto akci velkého formátu organizuje magistrát Hl. m Prahy, Úřad vlády ČR a Dům národnostních menšin. Akce se konala pod záštitou ministra Jiřího Dienstbiera a radního hl. m. Prahy Jana Wolfa.

konference-mensiny-2016-02Vloni jsme se zúčastnili v programu slavnostního večera, kde soubor Bulgari zatančil pro oficiální hosty kytici bulharských lidových tanců. Letos jsme se zapojili přímo do programu konference, která proběhla 10. listopadu 2016 v Clam-Gallasově paláci v Praze. Naše účast byla ve druhém bloku, nazvaném Knižní, časopisecká a dramatická tvorba pro děti a mládež národnostních menšin. Projekt Kamarádi, zejména tištěný a digitální časopisu pro vícejazyčné děti Kamarádi a soutěž Vícejazyčnost je bohatství, představil ve svém příspěvku Michal Kovář, koordinátor a tvůrce interaktivní verze časopisu. 

Do doprovodného programu setkání jsme se zapojili ještě dalšími dvěma aktivitami - Výstavou ze soutěže Vícejazyčnost je bohatství v budově Magistrátu hl. m. Prahy na Mariánském náměstí a 11. listopadu Slavnostním předáním cen ze 4. ročníku dětské soutěže na podporu čtení a psaní ve druhém jazyce Vícejazyčnost je bohatství v Clam-Gallasově paláci.