motyl jesterka vazka zajic zaba slavik ptacek holka deda kour deti logo motyl jesterka vazka ruka

trifon-2018 banner-160px

Projek Kamarádi byl oceněn Evropskou jazykovou cenou LABEL za rok 2014
logo-label

zapojte se

Login Form

Sláva vlasti, výletu...

vylet-ghmp-01Komu by se nechtělo vyrazit na výlet či zajímavou exkurzi? A zvlášť když se nemusí do školy, že? A dvojnásob to potěší, když se jedná o výlet vyhraný - a dokonce pro celou třídu. Právě takový lze získat v naší soutěži Vícejazyčnost je bohatství, jejíž čtvrtý ročník nedávno skončil. A právě o takových výletech si zde můžete přečíst a příští rok si o ně třeba i zasoutěžit.

Reportáže z výletů budeme postupně doplňovat, tak jak se budou realizovat a jak nám jejich výherci pošlou do redakce fotografie z nich.

vylet-ghmp-02Setkání s uměním

Za svoji kreativní a týmovou tvořivost a účast v soutěži „Vícejazyčnost je bohatství“ dostali žáci Bulharské školy Dr. Petra Berona v Praze krásnou odměnu. 13. prosince 2017 navštívili Galerii hlavního města Prahy. Prohlídka proběhla s doprovodnou odbornou a interaktivní přednáškou. Obdivovali unikátní gotickou budovu galerie a pozoruhodnou výstavu známého českého umělce Jaroslava Róny. Pro všechny to byl skvělý zážitek, přinášející nové zkušenosti, podněty a pocity. A tvořivý – v připraveném ateliéru děti ztvárnily na papíře své nové inspirace a fantazie.
Žáci byli nadšení! Velice si vážíme a děkujeme pořadatelům soutěže za nádhernou příležitost a cenu!

Luiza Staneva, učitelka výtvarné výchovy
bulharská ZŠ Dr. Petra Berona v Praze

vylet-ghmp-03vylet-ghmp-04 


vylet-hodonin-01 vylet-hodonin-02 Třeťáci z Křepic na skvělém hudebním animáku

21. ledna se vypravili třeťáci ze základní školy Křepice (okres Břeclav) do Hodonína. Navštívili tam kino Svět, kde shlédli nový animovaný film Coco o Migueli, jenž touží stát se uznávaným hudebníkem; shodou okolností se dostane a odhaí skutečný příběh Miguelovy rodiny.
A to vše díky jejich spolužačce: "Elišce Maškové, která ve Vaší soutěži vyhrála vstupenky pro celou třídu upekli spolužáci jako poděkování perníkové srdce. Bylo to super, a touto cestou ještě jednou děkujeme i Vám.
Třeťáci z Křepic"

S pozdravem Dana Zimmermannová,
třídní učitelka
vylet-hodonin-03vylet-hodonin-04


Tři výlety do Prahy

vylet-lanskroun-02Z Lanškrouna:

Dne 16. 11. se vybraní žáci logopedické třídy zúčastnili slavnostního předávání cen v celorepublikové soutěži „Vícejazyčnost je bohatství 2017“, které se konalo v Praze v Domě národnostních menšin. Žáci  2. – 4. A logopedické třídy se zapojili do této soutěže s vietnamskou pohádkou „O cvrčkovi“ a obsadili v kategorii „kolektivní práce“ krásné 2. místo.
Děti si výlet do Prahy užily, viděly i některé pražské památky – Prašnou bránu, Václavské náměstí se sochou sv. Václava, Národní muzeum, Národní dům a do Paládia jsme se šli zahřát a shlédnout nádhernou vánoční výzdobu.
Celý text na stránkách školy.

vylet-lanskroun-01vylet-lanskroun-03

Z Milotic:

vylet-milotice-02Již podruhé se naše škola zúčastnila  literárně-kreativní soutěže na podporu čtení a psaní v cizím jazyce. V hodinách angličtiny jsme si přečetli knihu od Julesa Verna “Journey to the Centre of the Earth“, která byla jakousi paralelou k tématu Praha – cesta do středu České republiky  a poté děti ze sedmých tříd malovaly Karlův most, Pražský hrad, Orloj, Staroměstské náměstí a další klenoty našeho hlavního města.
Pro ceny jsme si zajeli  16.listopadu do Prahy, kde bylo slavnostní předávání cen.  A byla by škoda nevyužít cestu do Prahy i k její prohlídce, proto jsme jeli už brzy ráno a část dne obdivovali krásy našeho hlavního města. Alena Borúfková  a Irena Šnajdrová.
Celý text na stránkách školy.

vylet-milotice-01vylet-milotice-03

Z Kopřivnice:

vylet-koprivnice-02vylet-koprivnice-01V rámci zapojení do úkolu soutěže žáci četli, dramatizovali pohádky a příběhy v jiných jazycích a poté nakreslili krásná výtvarná díla ve školní družině a v hodinách Výtvarné výchovy, která doplnila popisem zajímavého výjevu či hlavní postavy z příběhu v jazycích, ke kterým mají blízko, ať již původem nebo v rodinách či příbuzenstvu.
Kolektivní práce školní družiny naší školy pod vedením paní vychovatelky Věry Matýskové obsadila 1. místo v této kategorii a získala svým vítězstvím prohlídku historických prostor Klementina a Městské knihovny Praha. V kategorii 4 – 8 let získal žák školy 3. místo a v kategorii 9 – 12 let si odvážíme 2 Čestná uznání za vynikající účast v soutěži.
Ředitelka školy Vlasta Geryková byla navíc oceněna titulem Patron vícejazyčnosti 2017 za dlouhodobou inovativní spolupráci na soutěži se školou i s žáky jako vyučující Výtvarné výchovy a Multikulturní výchovy.
Odměnou byl všem oceněným dětem i zapojeným pedagogům výlet do Prahy a účast na slavnostním předání cen.
Mgr. Vlasta Geryková, ředitelka školy.
Celý text na stránkách školy.


ceny-becov-02Radost z došlých cen

Dobrý den,
základní škola Bečov u Mostu Vám děkuje touto cestou za zaslané odměny získané ve Vaší soutěži. Vítězům se ceny velmi líbily. Žáci ocenili zejména jejich rozmanitost a zajímavost. V příloze Vám posíláme fotografie z přebírání cen u nás na škole. Žáci si sami i krabici otevřeli, aby jejich radost byla ještě větší.

S pozdravem výchovná poradkyně
Jana Wolfová
.ceny-becov-01