slunce kluk holka
packa prasatko-bez
dort-kus
jahodnik jahoda3 jahoda4 jahoda5 jahoda6
svicka dort
 
 
 
 
 
tanecnici klobouk
prasatko celist
packa2 jahoda jahoda2 list
tulipan kvet
 
Aktuální čísla časopisu Kamaradi02 2022 Kamaradi01 2022 Publikace - Vyprávění o symbolech České republiky vypraveni o symbolech 2021
Projek Kamarádi byl oceněn Evropskou jazykovou cenou LABEL za rok 2014
logo-label

zapojte se

Login Form

10 let časopisu Kamarádi

logo 10letVěřte nebo ne časopis Kamarádi letos slaví kulaté výročí. Na světě je již 10 let, a to je jistě důvod k oslavě. Proto si budeme během roku výročí připomínat a budeme ho slavit. A jaká by to byla oslava bez dortu, přání a dárků?

Dort jsme nakreslili a opravdový si dáme, až epidemie pomine a budeme se moci setkat. Plánujeme oslavu v Praze, kam pozveme i vás, čtenáře časopisu. Přání - ta už budou na vás. Vytvořte nějaké zajímavé přáníčko takové, které bude ze srdce, a pošlete nám ho. A zbývají dárky. Představte si, že i dárky budou, ale budete je dostávat vy, naši čtenáři! Čtěte dál, nestůjte stranou a zapojte se do oslav! 

Dárky budou dostávat ti, kteří nám pošlou nejzajímavější přáníčka. Dále vylosujeme a odměníme 10 z vás, kteří nám vyplní anketu.

Anketa - Jak se vám líbí Kamarádi?

Jak se zapojit - způsob 1:

vyplnit anketu

V anketě pro děti či pro dospělé nám můžete sdělit, zda se vám časopis líbí/nelíbí a proč. Anketa je rychlá a zabere vám 5–10 min.

10vyroci FB 1200x1200px 5

Jak se zapojit - způsob 2:

poslat přání

Blahopřát mohou jednotlivci či skupiny, děti nebo dospělí. Přání má mít formu elektronického obrázku. Můžete nám ho napsat či nakreslit, pak vyfotit nebo naskenovat a poslat na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo přes formulář níže. U přání uveďte jméno (stačí křestní nebo iniciály), věk a dále e-mailový kontakt (abychom vás mohli zkontaktovat a poslat dárek). Ta nejzajímavější přáníčka vytiskneme v časopise a vystavíme na narozeninové výstavě.


captcha

Par nápadů, jak vytvořit blahopřání k výročí:
 • Napište nám přání ve svém druhém jazyce.
 • Napište v co nejvíce jazycích slovo kamarádi.
 • Napište slova, která začínají písmeny ze slova Kamarádi. Dokážete tak vytvořit větu?
 • Vymyslete co nejvíce matematických příkladů, jejichž výsledkem je 10.
 • Vymyslete matematickou úlohu s narozeninovou tématikou.
 • Nasbírejte 10 různých rostlinek a vysušte je, vylisujte, nalepte na papír a popište.
 • Pomocí různých druhů suchých potravin (semínka, luštěniny, těstoviny, atd.) vytvořte číslo 10. Koláž z trvalých potravin můžete nalepit na barevný papír.
 • Vytvořte koláž ze starých novin, která bude mít narozeninovou tématiku.
 • Napište nám, kdo je správný kamarád a proč.
 • Udělejte nám soupis, jenž bude obsahovat 10 věcí, které se vám v časopisu Kamarádi líbí. Můžete sepsat i věci, které se vám nelíbí.
 • Složte a napište báseň o kamarádství.
 • Pozorujte v přírodě 10 různých živočichů. Nakreslete je a napište, jak se jmenují.
 • Pozorujte v přírodě 10 různých stromů a keřů. Nakreslete je a napište, jak se jmenují.
 • Vymyslete a napište 10 milých slov, který charakterizují každého hodného člověka.

Jak se zapojit - způsob 3:

navštívit oslavu

V září plánujeme oslavu v Praze (pokud to epidemiologická situace dovolí), kde vystavíme všechny dosavadní čísla časopisu a mnoho ilustrací z nich. Na oslavu pozveme a představíme lidi, kteří časopis tvoří a celá ta léta podporují, ale i vás jeho čtenáře. O této akci vás budeme průběžně informovat i na našem webu.

Jak se zapojit - způsob 4:

vymyslet překvapení

Další velmi příjemnou součástí narozeninových oslav bývá překvapení pro oslavence. Překvapte nás a pošlete nám něco originálního, co jsme zde nepopsali. Něco, co vy vymyslíte pro časopis Kamarádi a jeho tvůrce!