motyl jesterka vazka zajic zaba slavik ptacek holka deda kour deti logo motyl jesterka vazka ruka
Aktuální číslo časopisu  Kamaradi04 2020 1 Galerie prací Vicejazycnost 2020 banner galerie 160x120Pražská příloha časopisu Prazska abeceda PDF 1Bonus - Jedna multimediální lekce angličtiny
hrava anglictina
%MCEPASTEBIN%
Projek Kamarádi byl oceněn Evropskou jazykovou cenou LABEL za rok 2014
logo-label

zapojte se

Login Form

Kde nás najdete na jaře?

dilna-hlaholiceMilí přátelé,

jaro se blíží a časopis Kamarádi se probouzí do dalšího roku své existence – v pořadí již sedmého.

Kromě toho, že připravujeme nová čísla časopisu, chystáme i několik prezentací našeho projektu.

V březnu jsme pozváni do Muzea hl. m. Prahy kde uspořádáme kreativní dílnu pro děti Vítání jara po bulharsku. Budeme zde vyrábět marteničky – jarní ozdoby z bílé a červené vlny, tančit bulharské tance a seznamovat se s bulharskými lidovými tradicemi a kroji. V březnu můžete v prostorách pražského magistrátu na Mariánském náměstí shlédnout velkou výstavu ilustrací spojených s časopisem Kamarádi.

Nezapomínáme ani na naše dlouholeté partnery z iniciativy Noc s Andersenem. U této příležitosti prezentujeme projekt v Uherském Hradišti. Díky laskavé spolupráci organizátorů, bude kopie časopisu předána i na Slovensku!

V květnu se tradičně zúčastníme knižního veletrhu Svět knihy. Naučíme zde děti psát nejstarší slovanské písmo vytvořené sv. Cyrilem – tajuplnou a nádhernou Hlaholici. Dílna proběhne jako součást prezentace časopisu.

V nejrozkvetlejším měsíci roku nás čekají i tři výstavy spojené s projektem. Budou to výstavy různých ročníků soutěže Vícejazyčnost je bohatství proběhnou v Praze a v Brandýse na Labem a výstava ilustrací z časopisu proběhne v Hodoníně.