slunce kluk holka
packa prasatko-bez
dort-kus
jahodnik jahoda3 jahoda4 jahoda5 jahoda6
svicka dort
 
 
 
 
 
tanecnici klobouk
prasatko celist
packa2 jahoda jahoda2 list
tulipan kvet
 
Vícejazyčnost je bohatství banner prace 2022
Aktuální číslo časopisu Kamaradi05 2023 01
Publikace
Karlův most, pražský poklad Karluv most 2023 001
Projek Kamarádi byl oceněn Evropskou jazykovou cenou LABEL za rok 2014
logo-label

zapojte se

Login Form

Kde nás najdete na jaře?

dilna-hlaholiceMilí přátelé,

jaro se blíží a časopis Kamarádi se probouzí do dalšího roku své existence – v pořadí již sedmého.

Kromě toho, že připravujeme nová čísla časopisu, chystáme i několik prezentací našeho projektu.

V březnu jsme pozváni do Muzea hl. m. Prahy kde uspořádáme kreativní dílnu pro děti Vítání jara po bulharsku. Budeme zde vyrábět marteničky – jarní ozdoby z bílé a červené vlny, tančit bulharské tance a seznamovat se s bulharskými lidovými tradicemi a kroji. V březnu můžete v prostorách pražského magistrátu na Mariánském náměstí shlédnout velkou výstavu ilustrací spojených s časopisem Kamarádi.

Nezapomínáme ani na naše dlouholeté partnery z iniciativy Noc s Andersenem. U této příležitosti prezentujeme projekt v Uherském Hradišti. Díky laskavé spolupráci organizátorů, bude kopie časopisu předána i na Slovensku!

V květnu se tradičně zúčastníme knižního veletrhu Svět knihy. Naučíme zde děti psát nejstarší slovanské písmo vytvořené sv. Cyrilem – tajuplnou a nádhernou Hlaholici. Dílna proběhne jako součást prezentace časopisu.

V nejrozkvetlejším měsíci roku nás čekají i tři výstavy spojené s projektem. Budou to výstavy různých ročníků soutěže Vícejazyčnost je bohatství proběhnou v Praze a v Brandýse na Labem a výstava ilustrací z časopisu proběhne v Hodoníně.