slunce kluk holka
packa prasatko-bez
dort-kus
jahodnik jahoda3 jahoda4 jahoda5 jahoda6
svicka dort
 
 
 
 
 
tanecnici klobouk
prasatko celist
packa2 jahoda jahoda2 list
tulipan kvet
 
Aktuální číslo časopisu Kamaradi05 2022
Vícejazyčnost je bohatství banner vysledky 2022 banner prace 2022
Dejte známky našemu časopisu zakovska
Projek Kamarádi byl oceněn Evropskou jazykovou cenou LABEL za rok 2014
logo-label

zapojte se

Login Form

Festivalové babí léto

... aneb kde jste nás či alespoň náš časopis mohli potkat na konci léta.

2021 Svet knihy 02Také letos jsme se s naším časopisem zúčastnili několika zajímavých festivalů na různých místech Prahy. Někde jsme byli osobně přítomni a jako vždy jsme měli připravené zajímavé hry, kvízy a také tvoření s národnostně menšinovou a multikulturní tematikou. Všude byl ale k dispozici náš časopis, případně další publikace, které vydáváme.

Knižní veletrh Svět knihy

2021 Svet knihy 0125. září 2021, sobota od 10 hodin

Mezinárodní knižní veletrh a literární festival - největší svátek knihy v České republice letos proběhl od 23. do 26. září.

Na veletrhu jsme představili program Namaluj pohádku – workshop s ilustrátorkou dětského časopisu Kamarádi Sevdou Kovářovou. Šlo o součást doprovodného programu ve stanu iniciativy Rosteme s knihou. Kreativní workshop dětem, ale i dospělým odhalil tajemství, jak nakreslit poutavé ilustrace pro děti. Ukázalo se, jak velmi je důležitá fantazie. Tvořilo se na motivy krátké pohádky z časopisu Kamarádi technikou dokreslované koláže. Své výtvory si děti odnesly domů.


Zažít město jinak

18. září 2021, Adamovská ulice v Michli

Zažít město jinak (ZMJ) jsou každoroční sousedské slavnosti, jejichž náplň vytvářejí sami obyvatelé daných lokalit. Jsou založené na principu společného sdílení veřejného prostoru, vzájemné výpomoci a dobrovolnickém nasazení místních organizátorů a mnoha dalších subjektů. Jsou otevřené všem věkovým a zájmovým kategoriím.

Letos se v pražské Michli rozdávaly nejen Kamarádi, ale také další publikace.


2021 plakat cestouCestou zemí Českou

17. září 2021, od 13:15, Viniční dům - Chuchelská 6

Byla to jedinečná rodinná akce, kde na návštěvníky dýchla staročeská atmosféra. Bylo možné si vyzkoušet nejrůznější staročeská řemesla: ražbu mincí, provaznictví, kovotepectví, drátenictví, šperkařství a mnoho dalších. Děti se svezly na jedinečném staročeském vyřezávaném kolotoči na ruční pohon, ale také ve staročeském taxi a vyzkoušely si mnoho staročeských her.

Časopis kamarádi i další publikace se po celé odpoledne rozdávaly na informačním stánku.

2021 Cestou zemi ceskou 012021 Cestou zemi ceskou 02


Poznejme se, sousedé

5. září 2021, park na Parukářce, Praha 3

Pro kulturně společenské akci pro celou rodinu, která je pořádaná na podporu integrace cizinců, jsme vytvořili pro děti na míru kvízy na motivy cizojazyčných pohádek a pověstí z našeho časopisu. Časopisy samotné pak sloužily jako odměny za úspěšné zodpovězení kvízových otázek


Multikulturní festival Barevná devítka

28. srpna 2021 v pražském parku Podviní ve Vysočanech

Rozmanitá hudba, vůně koření a jídla z celého světa – taková byla nabídka tradičního multikulturního festivalu Barevná devítka. Na hlavní scéně bylo možno ochutnat world music v podobě žhavých kubánských rytmů nebo afrických bubnů. Součástí festivalu byla také přehlídka české hudby a tradičních řemesel Celé Česko na devítce. Letošní ročník festivalu proběhl v sobotu 28. srpna 2021 v pražském parku Podviní ve Vysočanech.

Na festivalu jsme měli jako vždy samostatný stánek, na kterém jsme rozdali spousty časopisů a dalších publikací vydaných v minulých letech. Děti, ale i dospělí se u nás zastavovali, aby si vyzkoušeli různé zábavné kvízy s multikulturní a jazykovou tématikou.

2021 barevna devitka 012021 barevna devitka 022021 barevna devitka 032021 barevna devitka 04