slunce kluk holka
packa prasatko-bez
dort-kus
jahodnik jahoda3 jahoda4 jahoda5 jahoda6
svicka dort
 
 
 
 
 
tanecnici klobouk
prasatko celist
packa2 jahoda jahoda2 list
tulipan kvet
 
Vícejazyčnost je bohatství banner prace 2022
Aktuální číslo časopisu Kamaradi05 2023 01
Publikace
Co všecko je Česko cesko 00
Co všecko je Česko
ukrajinsky cesko 00 uk
Projek Kamarádi byl oceněn Evropskou jazykovou cenou LABEL za rok 2014
logo-label

zapojte se

Login Form

Ceny do letošní soutěže Vícejazyčnost se nám opět schází

darky ek 2021 02Pro všechny děti, které se chystají zapojit do letošního ročníku soutěže Vícejazyčnost je bohatství, máme skvělou zprávu. I letos se daří shromažďovat spoustu krásných dárků a knih, které dostanou účastníci soutěže.

Velikou zásilku obsahující šest těžkých krabic, a ještě několik tašek jsme dostali z Evropského domu v Praze. Děti se mohou těšit například na knihy, DVD, tašky, notesy ale i hodnotnější dary, jako jsou třeba stylové bezdrátové speakery či praktické zvonky na kolo. Kolegům z Evropského domu tímto děkujeme za dlouholetou podporu našich aktivit.

darky ek 2021 01Dále jsme dostali čestné vstupenky pro vybrané účastníky soutěže a jejich rodiče či spolužáky na Neviditelnou výstavu. Na výstavě se se i vy na chvíli stanete nevidomým a budete se pohybovat ve speciálních zatemněných místnostech, kde si vyzkoušíte poslepu jinak běžné činnosti. Zajímavá je i osvětlená část výstavy.

Čestné vstupenky a dárečky pro nás připravilo i z Muzeum romské kultury v Brně a dále z Galerie hlavního města Prahy. Obě místa jistě stoji za návštěvu, navíc mají atraktivní programy pro děti a pro školní skupiny, tak se máte na co těšit, pokud vyhrajete zrovna tyto ceny.

Městská knihovna v Praze, tak jako každý rok, na nás ani letos nezapomněla. Dostali jsme tašku drobnými dárečky pro děti.

Úplně první, kteří nám poskytli dárky, byli naši dlouholetí partneři z e-shopu s cizojazyčnou literaturou Čteme dětem jinak. Od nich jsme obdrželi pěknou nadílku knih v různých jazycích. Děkujeme jmenovitě paní Zuzaně Čmielové.

darky pl 2021 01Děti si rády hrají a právě hry nám dorazili od společnosti Pygmalino, která prodává inspirativní hry a hračky a také dvě bedny her a knih v polštině od Polského institutu Praha.

Dále máme přislíbené dárečky z Národní knihovny, Magistrátu hl. m. Prahy (zajistí dárky pro pedagogy zúčastněných žáků), od společnosti Dr. Oetker (To bude něco vánočně laděného pro mlsné jazýčky a domácí kuchtíky.)

Posílejte obrázky, ať máme komu dárky rozdat!