slunce kluk holka
packa prasatko-bez
dort-kus
jahodnik jahoda3 jahoda4 jahoda5 jahoda6
svicka dort
 
 
 
 
 
tanecnici klobouk
prasatko celist
packa2 jahoda jahoda2 list
tulipan kvet
 
Vícejazyčnost je bohatství banner prace 2022
Aktuální číslo časopisu Kamaradi02 2024 001
Publikace
Karlův most, pražský poklad Karluv most 2023 001
Projek Kamarádi byl oceněn Evropskou jazykovou cenou LABEL za rok 2014
logo-label

zapojte se

Login Form

Jak pracují s naším časopisem

Aneb jak se děti a paní učitelky z Mateřské školy Ovčí Hájek zapojily do projektu Kamarádi.

2018-hajek-nataceni-0118. září 2018
MŠ Ovčí Hájek, Praha-Stodůlky.

Dnes bylo v Mateřské škole Ovčí Hájek na Praze 13 rušno. Měl sem totiž přijet štáb České televize a natáčet. Záběry budou použity do pořadu Sousedé, který se vysílal 5. 10. 2018 v 16.35 na ČT2.
A co se zde tak výjimečného dělo? Tato škola je zapojena do našeho programu Kamarádi od začátku roku 2018.


Odkaz na pořad v archivu ČT

2018-hajek-nataceni-032018-hajek-nataceni-042018-hajek-nataceni-02Paní ředitelka Hanka Baštová je progresivní mladá žena, která si uvědomuje důležitost multikulturního vzdělávání, integrace dětí cizinců a zlepšení vztahů s dětmi odlišné národnosti ve školce. A že jich zde není málo, některé i hůř ovládají český jazyk. Proto objednala časopis do školky a začala s námi spolupracovat. Mimo jiné jsme zde realizovali několik multikulturních programů. Školka vyjela dvakrát do Domu národnostních menšin na náš bulharský, a pak na vietnamský program.

Několikrát týdně paní učitelky používají náš časopis dokonce i při výuce češtiny pro cizince. Právě tento program natočil televizní štáb. Paní učitelky si vybraly naše vypravěčské karty (Kamarádi 2018, číslo 1 a číslo 2). Dětem přečetly pohádku. Během čtení děti ukazovaly na obrázkové karty, pokud uslyšely konkrétní slovíčko. Pak jim paní učitelky některá slovíčka vysvětlovaly. Děti byly velice aktivní a předčítání s kartami je bavilo. Pak si musely nakreslit obrázek o tom, co v pohádce slyšely a čemu porozuměly.

Před šestnáctou hodinou nastalo ve školce pozdvižení. Přišli rodiče a sourozenci. Holčičky se nechaly učesat a v místnosti zavoněla čerstvá káva a čaj. Ale proč tolik příprav? Protože přesně ve čtyři hodiny paní ředitelka zahájila jednu z našich dětských putovních výstav Vícejazyčnost je bohatství. No to bylo radosti! Obrázky se líbily, ale i domácí štrůdl vůbec nebyl k zahození.

Dobrá práce! Je vidět, že paní učitelky se „práce navíc“ nebojí, což je na atmosféře ve školce hned poznat! Děkujeme!

Zveřejněné snímky jsou v režimu reportážní fotografie.