motyl jesterka vazka zajic zaba slavik ptacek holka deda kour deti logo motyl jesterka vazka ruka
Aktuální číslo časopisu  Kamaradi04 2020 1 Galerie prací Vicejazycnost 2020 banner galerie 160x120Pražská příloha časopisu Prazska abeceda PDF 1Bonus - Jedna multimediální lekce angličtiny
hrava anglictina
%MCEPASTEBIN%
Projek Kamarádi byl oceněn Evropskou jazykovou cenou LABEL za rok 2014
logo-label

zapojte se

Login Form

Jak pracují s naším časopisem

Aneb jak se děti a paní učitelky z Mateřské školy Ovčí Hájek zapojily do projektu Kamarádi.

2018-hajek-nataceni-0118. září 2018
MŠ Ovčí Hájek, Praha-Stodůlky.

Dnes bylo v Mateřské škole Ovčí Hájek na Praze 13 rušno. Měl sem totiž přijet štáb České televize a natáčet. Záběry budou použity do pořadu Sousedé, který se vysílal 5. 10. 2018 v 16.35 na ČT2.
A co se zde tak výjimečného dělo? Tato škola je zapojena do našeho programu Kamarádi od začátku roku 2018.


Odkaz na pořad v archivu ČT

2018-hajek-nataceni-032018-hajek-nataceni-042018-hajek-nataceni-02Paní ředitelka Hanka Baštová je progresivní mladá žena, která si uvědomuje důležitost multikulturního vzdělávání, integrace dětí cizinců a zlepšení vztahů s dětmi odlišné národnosti ve školce. A že jich zde není málo, některé i hůř ovládají český jazyk. Proto objednala časopis do školky a začala s námi spolupracovat. Mimo jiné jsme zde realizovali několik multikulturních programů. Školka vyjela dvakrát do Domu národnostních menšin na náš bulharský, a pak na vietnamský program.

Několikrát týdně paní učitelky používají náš časopis dokonce i při výuce češtiny pro cizince. Právě tento program natočil televizní štáb. Paní učitelky si vybraly naše vypravěčské karty (Kamarádi 2018, číslo 1 a číslo 2). Dětem přečetly pohádku. Během čtení děti ukazovaly na obrázkové karty, pokud uslyšely konkrétní slovíčko. Pak jim paní učitelky některá slovíčka vysvětlovaly. Děti byly velice aktivní a předčítání s kartami je bavilo. Pak si musely nakreslit obrázek o tom, co v pohádce slyšely a čemu porozuměly.

Před šestnáctou hodinou nastalo ve školce pozdvižení. Přišli rodiče a sourozenci. Holčičky se nechaly učesat a v místnosti zavoněla čerstvá káva a čaj. Ale proč tolik příprav? Protože přesně ve čtyři hodiny paní ředitelka zahájila jednu z našich dětských putovních výstav Vícejazyčnost je bohatství. No to bylo radosti! Obrázky se líbily, ale i domácí štrůdl vůbec nebyl k zahození.

Dobrá práce! Je vidět, že paní učitelky se „práce navíc“ nebojí, což je na atmosféře ve školce hned poznat! Děkujeme!

Zveřejněné snímky jsou v režimu reportážní fotografie.