slunce kluk holka
packa prasatko-bez
dort-kus
jahodnik jahoda3 jahoda4 jahoda5 jahoda6
svicka dort
 
 
 
 
 
tanecnici klobouk
prasatko celist
packa2 jahoda jahoda2 list
tulipan kvet
 
Vícejazyčnost je bohatství banner prace 2022
Aktuální číslo časopisu Kamaradi02 2024 001
Publikace
Karlův most, pražský poklad Karluv most 2023 001
Projek Kamarádi byl oceněn Evropskou jazykovou cenou LABEL za rok 2014
logo-label

zapojte se

Login Form

Časopis Kamarádi - inkluze a integrace

inkluze-integrace20. dubna 2016, Café Louvre, Praha 1

Časopis Kamarádi nechyběl ani na panelové diskuzi Otazníky současného školství: inkluze a integrace z cyklu Dialogue Talks pořádané občanským sdružením Mozaiky Platform Dialog. Akce proběhla 20. 4. 2016 v Café Louvre. Tohoto setkání se zúčastnilo mnoho odborníků a pedagogů a časopis se rozdával účastníkům. Následně vedoucí projektu Kamarádi paní S. Kovářová odpovídala jednotlivcům na dotazy spojené s časopisem a jeho záměrem.

Cílem diskuse bylo poskytnout platformu k setkávání nad aktuálním tématem inkluze a integrace a umožnit tak pochopení současných problémů společnosti.

Od příštího školního roku vchází v účinnost novela školského zákona, která vytváří podmínky pro společné vzdělávání co největšího počtu žáků na běžných základních školách. A to včetně těch žáků, které dosavadní systém odkláněl ve většině případů do škol praktických a speciálních. V reakci na tuto změnu se začalo ozývat velké množství odpůrců, kteří se snaží nástup inkluzivního vzdělávání omezit nebo alespoň zbrzdit. Setkání mimo jiné odpovídalo na otázky: Jak by měla vypadat ideální škola současnosti? Je rozdíl mezi integrací žáků se sociálním, mentálním či tělesným hendikepem a inkluzivním vzděláváním?

Na tyto a podobné otázky se pokusili odpovědět Jan Sokol, filosof a bývalý ministr školství, Stanislav Štech, náměstek ministryně školství a další. Diskusi moderovala Magdaléna Trusinová, redaktorka ČRo.