Ochutnávky časopisu Kamarádi
3. 10. 2016 – SAPA, Praha 4-Libuš
6. 10. 2016 – MŠMT, Praha 1
20. 10. 2016 – Clam-Gallasův palác, Pha 1
Ve snaze nacházet nové čtenáře časopisu Kamarádi jsme udělali jeho „ochutnávku" a zároveň představení celého projektu na třech nových, ale navzájem zcela odlišných místech.
Začátkem října jsme vypravili do Libuše v Praze 4, kde se nachází malá pražská Hanoj, neboli obchodní a kulturní centrum SAPA. Tam nás přivítal pan Lubor Pham, zástupce vietnamské menšiny v programové radě Domu národnostních menšin a zástupci vietnamských spolků. Dále paní, která učí druhou generaci vietnamských dětí vietnamštinu a dvě dámy, které učí děti zpívat, tancovat či hrát na tradiční vietnamské hudební nástroje. Schůzka trvala přes dvě hodiny a za tu dobu jsme se stihli navzájem alespoň trochu poznat, ale také představit náš časopis a dětskou soutěž a dokonce domluvit budoucí spolupráci. Časopis do SAPY vlastně již zasíláme - do tamější mateřské školky, ale protože tam existuje hned několik vzdělávacích center pro doplňkové vzdělávání, rádi rozšíříme okruh čtenářů i sem.
Dalším místem, kde se náš časopis cíleně rozdával a to ve velkém (100 kusů) byla prestižní 5. mezinárodní konference k podpoře vícejazyčnosti ve školách. Zúčastnili se jí zejména pedagogové a odborníci na vzdělávání a každý si odnesl také náš časopis, zaměřený na vícejazyčné děti. Konference se konala v budově Ministerstva školství ve dnech 6. a 7. října 2016 a byla zaměřena na využívání digitálních technologií a digitálních učebních systémů při výuce cizích jazyků. Vystoupili zde čeští i zahraniční renomovaní odborníci. Organizoval ji Národní institut pro další vzdělávání ve spolupráci s MŠMT, Evropskou komisí a zahraničními kulturními instituty.
Třetím místem, kam jsme s časopisem zavítali a odkud rychle ze stojanu zmizel (rozebralo se 110 kusů) byla Konference Žáci s odlišným mateřským jazykem ve školách - příležitosti ke změně. Konference se konala 20. října 2016 v prostorách Clam-Gallasova paláce v Praze. Pořádali ji neziskové organizace Meta a Člověk v tísni ve spolupráci s Magistrátem hlavního města Prahy. Tématem konference, která byla určena zejména ředitelům a pedagogům pražských škol, zástupcům úřadů městských částí i všem dalším zájemcům z řad odborné veřejnosti, byly aktuální podmínky pro pedagogickou práci s dětmi a žáky s odlišným mateřským jazykem ve školách. Konference byla realizována v rámci naplňování akčního plánu Koncepce hl. m. Prahy pro oblast integrace cizinců a rovněž byla součástí akce Týden pro inkluzi.