slunce kluk holka
packa prasatko-bez
dort-kus
jahodnik jahoda3 jahoda4 jahoda5 jahoda6
svicka dort
 
 
 
 
 
tanecnici klobouk
prasatko celist
packa2 jahoda jahoda2 list
tulipan kvet
 
Vícejazyčnost je bohatství banner prace 2022
Aktuální číslo časopisu Kamaradi02 2024 001
Publikace
Karlův most, pražský poklad Karluv most 2023 001
Projek Kamarádi byl oceněn Evropskou jazykovou cenou LABEL za rok 2014
logo-label

zapojte se

Login Form

Ochutnávky časopisu Kamarádi

sapa2016-013. 10. 2016 – SAPA, Praha 4-Libuš
6. 10. 2016 – MŠMT, Praha 1
20. 10. 2016 – Clam-Gallasův palác, Pha 1

Ve snaze nacházet nové čtenáře časopisu Kamarádi jsme udělali jeho „ochutnávku" a zároveň představení celého projektu na třech nových, ale navzájem zcela odlišných místech.

sapa2016-02Začátkem října jsme vypravili do Libuše v Praze 4, kde se nachází malá pražská Hanoj, neboli obchodní a kulturní centrum SAPA. Tam nás přivítal pan Lubor Pham, zástupce vietnamské menšiny v programové radě Domu národnostních menšin a zástupci  vietnamských spolků. Dále paní, která učí druhou generaci vietnamských dětí vietnamštinu a dvě dámy, které učí děti zpívat, tancovat či hrát na tradiční vietnamské hudební nástroje. Schůzka trvala přes dvě hodiny a za tu dobu jsme se stihli navzájem alespoň trochu poznat, ale také představit náš časopis a dětskou soutěž a dokonce domluvit budoucí spolupráci. Časopis do SAPY vlastně již zasíláme - do tamější mateřské školky, ale protože tam existuje hned několik vzdělávacích center pro doplňkové vzdělávání, rádi rozšíříme okruh čtenářů i sem.

konference-msmt2016Dalším místem, kde se náš časopis cíleně rozdával a to ve velkém (100 kusů) byla prestižní 5. mezinárodní konference k podpoře vícejazyčnosti ve školách. Zúčastnili se jí zejména pedagogové a odborníci na vzdělávání a každý si odnesl také náš časopis, zaměřený na vícejazyčné děti. Konference se konala v budově Ministerstva školství ve dnech 6. a 7. října 2016 a byla zaměřena na využívání digitálních technologií a digitálních učebních systémů při výuce cizích jazyků. Vystoupili zde čeští i zahraniční renomovaní odborníci. Organizoval ji Národní institut pro další vzdělávání ve spolupráci s MŠMT, Evropskou komisí a zahraničními kulturními instituty.

konference-meta2016Třetím místem, kam jsme s časopisem zavítali a odkud rychle ze stojanu zmizel (rozebralo se 110 kusů) byla Konference Žáci s odlišným mateřským jazykem ve školách - příležitosti ke změně. Konference se konala 20. října 2016 v prostorách Clam-Gallasova paláce v Praze. Pořádali ji neziskové organizace Meta a Člověk v tísni ve spolupráci s Magistrátem hlavního města Prahy. Tématem konference, která byla určena zejména ředitelům a pedagogům pražských škol, zástupcům úřadů městských částí i všem dalším zájemcům z řad odborné veřejnosti, byly aktuální podmínky pro pedagogickou práci s dětmi a žáky s odlišným mateřským jazykem ve školách. Konference byla realizována v rámci naplňování akčního plánu Koncepce hl. m. Prahy pro oblast integrace cizinců a rovněž byla součástí akce Týden pro inkluzi.

Uložit

Uložit