slunce kluk holka
packa prasatko-bez
dort-kus
jahodnik jahoda3 jahoda4 jahoda5 jahoda6
svicka dort
 
 
 
 
 
tanecnici klobouk
prasatko celist
packa2 jahoda jahoda2 list
tulipan kvet
 
Vícejazyčnost je bohatství banner prace 2022
Aktuální číslo časopisu Kamaradi02 2024 001
Publikace
Karlův most, pražský poklad Karluv most 2023 001
Projek Kamarádi byl oceněn Evropskou jazykovou cenou LABEL za rok 2014
logo-label

zapojte se

Login Form

Výstava Malí velcí ilustrátoři

plakata3-vystava-sevda+deti8. - 30. listopadu 2016
Muzeum hl. města Prahy, Na Poříčí 52, Praha 8

Výstava ilustrací pro děti ilustrátorky Sevdaliny Kovářové a dětských kreseb z celostátní soutěže „Vícejazyčnost je bohatství" s názvem Malí velcí ilustrátoři byla téměř po celý listopad ke shlédnutí v přednáškovém sále krásné historické budovy Muzea hl. města Prahy.
V tomto sále muzeum organizuje nejen přednášky, ale také různé dílny pro školy. Jednu takovou Kreativně-edukativní dílnu o hlaholici připravil i náš spolek pod vedením Sevdaliny Kovářové.

mali-velci-ilustratori-02mali-velci-ilustratori-01mali-velci-ilustratori-03mali-velci-ilustratori-04Tisková zpráva k výstavě
„Malí velcí ilustrátoři"

Jak působí multikulturní prostředí, jazyková rozmanitost a interkulturní vztahy na výtvarnou tvorbu dětí a dospělých? Obohacuje nebo spíše naopak? Posuďte sami. Zveme Vás na pestrou vícenárodní výstavu dětských kreseb a profesionální výtvarné tvorby pro děti, která bude představena od 8. do 30. listopadu na výstavě s názvem „Malí velcí ilustrátoři" v budově Muzea hl. m. Prahy na Florenci.

Výstava byla sestavena z oceněných dětských kreseb z různých ročníků soutěže „Vícejazyčnost je bohatství" - celostátní dětské soutěže pro kulturně odlišné a vícejazyčné děti. Nádherné kreativní výtvory, obrázky knižních hrdinů, nápadité komiksy, dokonce celé ručně vytvořené knížky v mnoha různých jazycích a výtvarných technikách – to vše jsou díla z této unikátní soutěže. Duchovní matkou soutěže je magistra umění Sevdalina Kovářová Kostadinova. A právě její profesionální umělecká díla budou dětské obrázky doprovázet. Představíme ilustrace a layouty této osobité autorky, které během let vznikaly při tvorbě knížek, časopisů a výukových materiálů pro děti v České republice.

V sále s výstavou byly též k nahlédnutí vybrané výukové materiály pro děti, které autorka vytvořila.

Magistra umění Sevdalina Kovářová Kostadinova je umělkyně bulharského původu, která působí v ČR více než 15 let. Má klasické umělecké vzdělání z Bulharské státní umělecké akademie v Sofii a Drážďanské Akademie výtvarného umění. Ve svém portfoliu má řadu uměleckých projektů a autorských výstavy jak v ČR, tak i v zahraničí a zúčastnila se i mnoha společných výstav a mezinárodních festivalů a projektů. V posledních letech se intenzivně věnuje ilustracím a tvorbě různorodých publikací zejména pro děti. Za projekt Kamarádi autorka obdržela v roce 2014 Evropskou cenu Label.
Obrazy této osobité umělkyně, která má působivou pracovní zkušenost s grafickým designem a knižním layoutem, ozdobují několik desítek publikací. V tvorbě umělkyně se odrážejí vzpomínky na dětství a její jižní kořeny. Její ilustrace jsou pohádkovým světem, plným dobrodružství a přátelství, kladných hodnot, tolerance k odlišnému a respekt a láska k přírodě. Tento pohádkový a hodný svět, který zrcadlí ideály a přání umělkyně je vyobrazen na papíře či plátně pomocí jemně zpracovaných detailů, citlivého ladění barev a řemeslné zručnosti, se kterou mnoho soudobých umělců se pochlubit nemůže.