slunce kluk holka
packa prasatko-bez
dort-kus
jahodnik jahoda3 jahoda4 jahoda5 jahoda6
svicka dort
 
 
 
 
 
tanecnici klobouk
prasatko celist
packa2 jahoda jahoda2 list
tulipan kvet
 
Vícejazyčnost je bohatství banner prace 2022
Aktuální číslo časopisu Kamaradi02 2024 001
Publikace
Karlův most, pražský poklad Karluv most 2023 001
Projek Kamarádi byl oceněn Evropskou jazykovou cenou LABEL za rok 2014
logo-label

zapojte se

Login Form

Festival dětských knih, časopisů a her

cbvk2016-01 Kamarádi a putovní výstava byly k vidění na víkendu zasvěceném dětské literatuře v Českých Budějovicích.

O víkendu 7. - 8. 10. 2016 proběhl v Jihočeské vědecké knihovně již sedmý ročník "Festivalu dětských knih, časopisů a her". Prostor zahrady Na Sadech zaplnilo divadlo, hudba, tvoření, luštění, sportování.

cbvk2016-02Nechybělo oblíbené Páteční čtení se Zauzlínou. Veršovalo se a také malovalo na staré knižní lístky. Děti pomohly při přípravě knížek do projektu "Kniha do vlaku". Po oba dva dny bylo nachystáno velké množství deskových her, časopisů i audioknih.

Festival nabídl také setkání se spisovatelkou dětských knih Ivonou Březinovu či ilustrátorem Adolfem Dudkem. V rámci festivalu byla pro děti připravena výstava Vícejazyčnost je bohatství, kterou poskytlo sdružení Zaedno. Výstava byla instalována v prostorách, kde se hrálo divadlo. Každý z dětských návštěvníků představení tak měl možnost si výstavu prohlédnout. Děti také plnily nejrůznější úkoly. Za jejich splnění dostaly jako odměnu připravené časopisy, mezi nimiž nechyběl ani časopis Kamarádi. Dvoudenního festivalu se zúčastnilo přes 1500 návštěvníků.

Mgr. Petra Mašínová
Jihočeská vědecká knihovna

Spolek Zaedno děkuje paní Mgr. Petře Mašínové za umožnění naší účasti na skvělé akci v Jihočeské vědecké knihovně v Českých Budějovicích. Těšíme se na osmý ročník tohoto krásného festivalu!
cbvk2016-03cbvk2016-04