slunce kluk holka
packa prasatko-bez
dort-kus
jahodnik jahoda3 jahoda4 jahoda5 jahoda6
svicka dort
 
 
 
 
 
tanecnici klobouk
prasatko celist
packa2 jahoda jahoda2 list
tulipan kvet
 
Vícejazyčnost je bohatství banner prace 2022
Aktuální číslo časopisu Kamaradi05 2023 01
Publikace
Karlův most, pražský poklad Karluv most 2023 001
Projek Kamarádi byl oceněn Evropskou jazykovou cenou LABEL za rok 2014
logo-label

zapojte se

Login Form

Vyhlášení soutěže 2018

Vicejazycnost-2018-plakat-A3Spolek Zaedno vyhlašuje VI. ročník kreativní soutěže na podporu čtení a psaní ve druhém jazyce "Vícejazyčnost je bohatství".

Práce jsou přijímány
od 3. 9. do 15. 10. 2018

Přihláška do soutěže Podmínky soutěže
Plakát (PDF)

Identifikační štítky (PDF)

Hlavní téma ročníku:
Poznáváme se – u stolu to jde snadno.

(identifikační štítky lze vyplnit pomocí Adobe Reader)

tercie 19 zak 13-14 let - 2 misto 20171113 1113882857Vážení pedagogové a rodiče, milé děti,

přijměte naše pozvání k účasti v 6. ročníku dětské kreativní soutěže na podporu čtení a psaní v druhém jazyce Vícejazyčnost je bohatství.

Soutěž Vícejazyčnost je bohatství je určena dětem, které pocházejí z vícejazyčných rodin, národnostních menšin, mají zahraniční kořeny nebo se učí a komunikují vedle češtiny také v dalším jazyce. Je založena na čtení či předčítání literárních děl a vytváření kreseb, ilustrací, komiksů či knížek na námět literárního díla. Soutěž je vyhlášena spolkem Zaedno v rámci projektu Kamarádi.

jidlo-knedlo-vepro-zeloHlavní téma v roce 2018

Poznáváme se – u stolu to jde snadno

Rádi mlsáte? Nebo raději vaříte a pomáháte v kuchyni? Zajímají vás všelijaké plodiny a potraviny nebo zdravá výživa? Milujete kuchařky nebo experimentujete a vymýšlíte vlastní recepty? Máte rádi domácí jídla od maminky či babičky? Nebo jste kulinární turisti a milujete ochutnávat cizokrajné speciality? Rádi se dozvídáte, jaké jsou stolovací návyky u různých národů a co je u stolu slušné a co ne? Ptáte se, co vlastně jedí lidé v Číně nebo v Austrálii? Chcete se naučit jíst polévku hůlkami? Milujete, když nad zákuskem a kakajíčkem vysedáváte a povídáte si s kamarády? Jste fanoušek Pipi Dlouhé punčochy a stále se vracíte ke kapitole, ve které dělala lívance tak, že je vyhazovala až ke stropu, aby je obrátila? A že si nemyslíte, že kuchyně a vůbec domácí práce patří jen holkám? To už není moderní, přece nejlepší světoví šéfkuchaři jsou právě muži. Tak pokud jste si alespoň na jednu otázku odpověděli ano, tak hlavní téma letošního ročníku soutěže je právě pro vás. Buďte kreativní, čtěte, sdílejte zážitky, tvořte, experimentujte, ochutnávejte a bavte se společně.

Další témata

Jakákoliv další témata, budou-li dodrženy podmínky soutěže.

Harmonogram soutěže

  • Uzávěrka 6. ročníku: 15. 10. 2018.
  • Práce jsou přijímány od 3. 9. do 15. 10. 2018.
  • 5. 11. 2018 – zveřejnění výsledků soutěže na www.kamaradi.eu.
  • Termín slavnostního předání cen bude upřesněn.
  • Listopad–prosinec 2018 – výstava oceněných prací.

vylet-stena-02

Ocenění

Letos se bude soutěžit o až 10 výletů pro celé třídy (volné vstupy do galerií, muzeí, zabavních center. Ve výjimečných případech můžeme uhradit část cestovného), mnoho věcných cen a krásné výukové materiály.

Práce jsou přijímány do 15. 10. 2018 na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , prostřednictvím nahrání soutěžních prací nebo NEdoporučeně na Spolek Zaedno, Vocelova 602/3, 120 00 Praha 2

Těšíme se na vaše práce.

 Spolek Zaedno a časopis Kamarádi

 

A kam se pojede letos? A jaké budou dárky? Tradičně na největší lezeckou stěnu v ČR – Lezecké centrum smíchOFF v Praze, nově na některý z muzikálů a do Brandýsa na Labem, dále do Techmanie – moderního centra hravého poznávání světa v Plzni, a také do 3D kina v Hodoníně, zajímavého Muzea romské kultury v Brně, historického areálu Klementina v srdci Prahy, unikátního Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm či Neviditelnou výstavu v Praze... To je, kamarádi, super nadílka! Nemluvě o mnoha věcných cenách pro výherce od našich partnerů, jako jsou nakladatelství Albatros, Morkes  a Kreativní slovník, Městská knihovna v Praze, Zastoupení Evropské komise v ČR, Národní pokladnice a společnosti Pygmalino a Dr. Oetker.

Pořadatel

Projekt Kamarádi, jehož součástí je časopis Kamarádi a dětská soutěž Vícejazyčnost je bohatství, organizuje Spolek Zaedno.

Finanční podpora

Zaedno 2015 horizontal CMYK-150pxMSMT logologo-urad vlady Praha Logo

Partneři soutěže

Dům národnostních menšin, město Brandýs nad Labem – Stará Boleslav, Zastoupení Evropské komise v ČR, Polský institut v Praze, Rosteme s knihou – Svět knihy, Městská knihovna v Praze, Muzeum hlavního města Prahy, SKIP, Lezecké centrum SmíchOFF, Nakladatelství Albatros, Nakladatelství Morkes, Čteme dětem jinak, Muzeum romské kultury v Brně, Galerie hlavního města Prahy, Dům kultury Hodonín, Techmania Science Center, Národní Pokladnice, Muzikály pro děti, Valašské muzeum v přírodě, Dr. Oetker, Pygmalino s.r.o., Neviditelná výstava

Mestska knihovna PrahaLogo-Techmania-Science-Center  logo-SKIP  logo vmp  dnmlezecke centrum  albatros morkes-logo-male  logo Polsky institut   logo muzeum romske kulturyLogo-DK-Hodoninlogo-brandysLogo-MuzeumHMPghmplogo-ctemedetemjinaknarodni-pokladnice-logologo-muzikalylogo eklogo-oetkerPygmalino-logologo-neviditelna