motyl jesterka vazka zajic zaba slavik ptacek holka deda kour deti logo motyl jesterka vazka ruka
Aktuální číslo časopisu  Kamaradi04 2020 1 Galerie prací Vicejazycnost 2020 banner galerie 160x120Pražská příloha časopisu Prazska abeceda PDF 1Bonus - Jedna multimediální lekce angličtiny
hrava anglictina
%MCEPASTEBIN%
Projek Kamarádi byl oceněn Evropskou jazykovou cenou LABEL za rok 2014
logo-label

zapojte se

Login Form

Pražská muzejní noc 2018

2018-muzejni-noc-019. června 2018
Dům národnostních menšin, Praha

Letos jsme pojali prezentaci vzdělávacích projektů spolku Zaedno na Pražské muzejní noci jako multikulturní jarmark. A byl to jarmark veselý, pestrý a inspirující. Vše probíhalo v Domě národnostních menšin v Praze, v místnosti hned vedle recepce. O návštěvníky nebyla nouze, a přestože oficiální program začínal v 19 hodin, tak již o čtvrt hodiny dříve byl sál zaplněný. A tak to zůstalo do konce programu ve 20 h. Odhadujeme, že se vystřídalo kolem 60 návštěvníků.

2018-muzejni-noc-022018-muzejni-noc-042018-muzejni-noc-062018-muzejni-noc-032018-muzejni-noc-05A co bylo na programu? Tvůrčí dílna – výroba šperků z písmenek z Hlaholice – nejstaršího slovanského písma, ukázka časopisu Kamarádi, výukové hry a kvízy, ukázka bulharských krojů včetně možnosti si je vyzkoušet a vyfotit se v nich. Ochutnávka bulharských a slovenských specialit, které jsme vlastnoručně napekli. Celkem nás bylo 6 lektorů – někdo v kroji, někdo pilně stříhal, navlékal korálky a vyráběl unikátní náramky, někdo s dětmi vyplňoval pracovní listy a rozdával časopis Kamarádi. A někdo si jen tak povídal – a představte si, o to byl velký zájem ze strany návštěvníků. Měli jsme i tři dobrovolníky – Američany, a ačkoliv nejsou oficiální národnostní menšinou, je jich v Praze velké množství a my je do našich multikulturních aktivit rádi zapojujeme. Hodně lidí si chtělo popovídat právě i s nimi, vyzkoušet si svoji angličtinu a dozvědět se zajímavosti o jejich rodné zemi.

Velký dík patří Máje a Milanovi – naším slovenským spolupracovníkům, kteří velice úspěšně rozvinuli koncept kreativní dílny na seznámení se s hlaholicí. Bylo povzbuzující vidět, jaký mladí návštěvníci jevili zájem o jinak ne tak moderní témata, jako jsou Cyril a Metoděj a první slovanské písmo.