slunce kluk holka
packa prasatko-bez
dort-kus
jahodnik jahoda3 jahoda4 jahoda5 jahoda6
svicka dort
 
 
 
 
 
tanecnici klobouk
prasatko celist
packa2 jahoda jahoda2 list
tulipan kvet
 
Vícejazyčnost je bohatství banner prace 2022
Aktuální číslo časopisu Kamaradi03 2024 001
Publikace
Karlův most, pražský poklad Karluv most 2023 001
Projek Kamarádi byl oceněn Evropskou jazykovou cenou LABEL za rok 2014
logo-label

zapojte se

Login Form

Vyhlášení soutěže 2019

Vicejazycnost 2019 plakat A3Spolek Zaedno vyhlašuje VII. ročník kreativní soutěže na podporu čtení a psaní ve druhém jazyce "Vícejazyčnost je bohatství".

POZOR - PRODLOUŽENÍ TERMÍNU.
Práce jsou přijímány
od 1. 9. do 18. 10. 2019

Přihláška do soutěže Podmínky soutěže
Plakát (PDF)

Identifikační štítky (PDF)

Hlavní téma ročníku:
Významné osobnosti národů.

(identifikační štítky lze vyplnit pomocí Adobe Reader)

zs a ms dolni brezany tridy 7 a 8 1 20181101 1338381012Milé děti a rodiče, vážení kolegové – pedagogové, knihovníci a pracovníci s dětmi,

přijměte naše pozvání k účasti v 7. ročníku dětské kreativní soutěže na podporu čtení a psaní v druhém jazyce Vícejazyčnost je bohatství.

Už jste o této nevšední soutěži možná slyšeli nebo jste se jí dokonce zúčastnili. Jako každoročně, tak i letos rozdáme spousty zajímavých výletů a také diplomů a balíčků s věcnými cenami. Soutěž Vícejazyčnost je bohatství je určena dětem, které pocházejí z vícejazyčných rodin, národnostních menšin, mají zahraniční kořeny nebo se učí a komunikují vedle češtiny také v dalším jazyce. Je založena na čtení či předčítání literárních děl a vytváření kreseb, ilustrací, komiksů či knížek na námět literárního díla.

Abychom vás ještě lépe motivovali k účasti v soutěži, máme novinku – vybrané třídy, které se soutěže zúčastní, pozveme na rande. Ano – na rande! Letos zorganizujeme pro čtyři třídy jazykové rande neboli „Speak dating – junior“. Tato skvělá akce proběhne v rámci Evropského dne jazyků v Evropském domě v Praze. Krátce a zábavně si procvičíte své jazykové znalosti nebo vyzkoušíte zcela nový cizí jazyk! Seznámíte se tak s řadou jazyků, jako je angličtina, němčina, ruština a dalšími! Pojďte se seznámit a třeba se i zamilujete do nějakého cizího jazyka.

zs a ms crastany 6 20171113 1622676137Hlavní téma v roce 2019

Významné osobnosti národů

Letošním tématem soutěže jsou významné osobnosti národů. Vynálezci, hudebníci, umělci, vědci, sportovci, herci, zpěváci, králové či prezidenti – lidé, kteří posouvají svět kupředu svou prací, pomáhají, baví a inspirují ostatní. Vy se také můžete stát hvězdami, pokud nám pošlete do soutěže obrázky, leporela, komiksy či knížky, které vytvoříte. Pusťte se do toho třeba celá třída!

Další témata

Jakákoliv další témata, budou-li dodrženy podmínky soutěže.

Harmonogram soutěže

  • Uzávěrka 7. ročníku: 18. 10. 2019. POZOR - PRODLOUŽENÍ TERMÍNU!
  • Práce jsou přijímány od 1. 9. do 18. 10. 2019.
  • 23. 10. 2019 – zveřejnění výsledků soutěže na www.kamaradi.eu.
  • 8. 11. 2019 – slavnostní předání cen
  • 8. 11. 2019 – „Speak dating – junior“
  • Listopad–prosinec 2019 – výstava oceněných prací.

vylet-stena-02

Ocenění

Letos se bude soutěžit o až 7 výletů pro celé třídy (volné vstupy do galerií, muzeí, zabavních center. Ve výjimečných případech můžeme uhradit část cestovného), mnoho věcných cen a krásné výukové materiály.

Práce jsou přijímány do 18. 10. 2019 na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , prostřednictvím nahrání soutěžních prací nebo NEdoporučeně na Spolek Zaedno, Vocelova 602/3, 120 00 Praha 2

Těšíme se na vaše práce.

 Spolek Zaedno a časopis Kamarádi

 

A kam se pojede letos? A jaké budou dárky? Tradičně na největší lezeckou stěnu v ČR – Lezecké centrum smíchOFF v Praze, nově na některý z muzikálů a do Brandýsa na Labem, dále do Techmanie – moderního centra hravého poznávání světa v Plzni, a také do 3D kina v Hodoníně, zajímavého Muzea romské kultury v Brně, historického areálu Klementina v srdci Prahy, unikátního Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm či Neviditelnou výstavu v Praze... To je, kamarádi, super nadílka! Nemluvě o mnoha věcných cenách pro výherce od našich partnerů, jako jsou nakladatelství Albatros, Morkes  a Kreativní slovník, Městská knihovna v Praze, Zastoupení Evropské komise v ČR, Národní pokladnice a společnosti Pygmalino a Dr. Oetker.

Pořadatel

Projekt Kamarádi, jehož součástí je časopis Kamarádi a dětská soutěž Vícejazyčnost je bohatství, organizuje Spolek Zaedno.

Finanční podpora

Zaedno 2015 horizontal CMYK-150pxMSMT logo logo-urad vlady Praha Logo

Partneři soutěže

Dům národnostních menšin, město Brandýs nad Labem – Stará Boleslav, Zastoupení Evropské komise v ČR, Polský institut v Praze, Rosteme s knihou – Svět knihy, Městská knihovna v Praze, Muzeum hlavního města Prahy, SKIP, Lezecké centrum SmíchOFF, Nakladatelství Albatros, Nakladatelství Morkes, Čteme dětem jinak, Muzeum romské kultury v Brně, Galerie hlavního města Prahy, Dům kultury Hodonín, Techmania Science Center, Národní Pokladnice, Muzikály pro děti, Valašské muzeum v přírodě, Dr. Oetker, Pygmalino s.r.o., Neviditelná výstava, OpenCall

Mestska knihovna Praha Logo-Techmania-Science-Center  logo-SKIP  logo vmp  dnm lezecke centrum  albatros  morkes-logo-male   logo Polsky institut   logo muzeum romske kultury Logo-DK-Hodonin logo-brandys Logo-MuzeumHMP ghmp logo-ctemedetemjinak narodni-pokladnice-logo logo-muzikaly logo ek logo-oetker Pygmalino-logo logo-neviditelna opencall logo email