slunce kluk holka
packa prasatko-bez
dort-kus
jahodnik jahoda3 jahoda4 jahoda5 jahoda6
svicka dort
 
 
 
 
 
tanecnici klobouk
prasatko celist
packa2 jahoda jahoda2 list
tulipan kvet
 
Vícejazyčnost je bohatství banner prace 2022
Aktuální číslo časopisu Kamaradi03 2024 001
Publikace
Karlův most, pražský poklad Karluv most 2023 001
Projek Kamarádi byl oceněn Evropskou jazykovou cenou LABEL za rok 2014
logo-label

zapojte se

Login Form

Návštěva Bruselu pro učitele

Brusel 01Na jaře letošního roku si dvě paní učitelky vybraly svoji odměnu za získání titulu Patron vícejazyčnosti v soutěži Vícejazyčnost je bohatství v roce 2021 a 2022. Odměnou byla návštěva Bruselu! Paní Radomíra Machová ze ZŠ Křížová v Jihlavě a paní Mgr. Irena Stodolová ze ZŠ a MŠ G. Przeczka v Třinci měly možnost se skupinou dalších učitelů navštívit evropské instituce, setkat se s českými europoslanci, navštívit místní památky a načerpat nové zkušenosti a energii pro svoji práci.

Tímto děkujeme zaměstnancům Zastoupení EK v Praze za dlouholetou podporu naší soutěže. Těší nás, že i pro rok 2023 máme pro nového Patrona vícejazyčnosti takovouto exkurzi přislíbenou.

Brusel 02Brusel 03Návštěva učitelů v Bruselu předčila moje očekávání. Dozvěděli jsme se o dění, náplni a poslání EU. Program, který byl pro nás připraven, byl do posledního detailu vyplněn. Všechny schůzky s europoslanci byly postaveny na vzájemné komunikaci. Paní Jourová byla velmi příjemná a měla zájem o naše názory a náměty, kterými by se mohla v rámci EU zabývat. Témat, která jsme probírali bylo velké spektrum. Například: oteplování planety, osobní mobility, energetiky, klimatu, kybernetické sebeobrany dětí... Budovy, kde zasedá rada EU, jsme měli možnost si dopodrobna prohlédnout. Také nám zbyl čas na místní památky, které byly okouzlující. Návštěva byla velmi inspirující a přínosná nejen pro mě jako pedagoga, ale i pro moje žáky. Materiály a prezentace od europoslanců, které jsme dostali k dispozici, jsou výbornou pomůckou ve výuce a ráda ji používám.

 

Mgr. Radomíra Machová

Brusel 04Brusel 05