slunce kluk holka
packa prasatko-bez
dort-kus
jahodnik jahoda3 jahoda4 jahoda5 jahoda6
svicka dort
 
 
 
 
 
tanecnici klobouk
prasatko celist
packa2 jahoda jahoda2 list
tulipan kvet
 
Vícejazyčnost je bohatství banner prace 2022
Aktuální číslo časopisu Kamaradi03 2024 001
Publikace
Karlův most, pražský poklad Karluv most 2023 001
Projek Kamarádi byl oceněn Evropskou jazykovou cenou LABEL za rok 2014
logo-label

zapojte se

Login Form

Vyhlášení soutěže 2017

vicejazycnost-2017-plakat-a3Spolek Zaedno vyhlašuje V. ročník kreativní soutěže na podporu čtení a psaní ve druhém jazyce "Vícejazyčnost je bohatství".

Práce jsou přijímány
od 1. 9. do 13. 10. 2017

Přihláška do soutěže Podmínky soutěže 
Plakát (PDF)

Identifikační štítky (PDF)

(identifikační štítky lze vyplnit pomocí Adobe Reader)

Vážení pedagogové a rodiče, milé děti,

vicejazycnost-2017-banner-200x160přijměte naše pozvání k účasti v 5. ročníku dětské kreativní soutěže na podporu čtení a psaní v druhém jazyce Vícejazyčnost je bohatství.

Soutěž Vícejazyčnost je bohatství je určena dětem, které pocházejí z vícejazyčných rodin, národnostních menšin, mají zahraniční kořeny nebo se učí a komunikují vedle češtiny také v dalším jazyce. Je založena na čtení či předčítání literárních děl a vytváření kreseb, ilustrací, komiksů či knížek na námět literárního díla. Soutěž je vyhlášena spolkem Zaedno v rámci projektu Kamarádi.

Hlavní téma v roce 2017

Srdce Evropy, jedno z nejkrásnějších měst světa a architektonický sen na Vltavě – to všechno je Praha.
Zlatá a stověžatá památka UNESCO, majestátné a tajemné město s neopakovatelnou atmosférou. Možná si ani neuvědomujeme, že Praha má i jinou tvař – je to město multikulturní. Odpradávna se tu prolínaly různé jazyky, zvyky a vlivy. Nejen v minulosti, ale i dnes za svůj domov považuje Prahu mnoho lidí různých národností. Stěhují se sem za prací, studiem, za rodinou. Zanechávají tito lidé v naší kultuře své stopy? Možná, stejně jako například velký příliv Italů v minulosti nám zanechal vzpomínky ukryté v architektonických památkách staré Prahy. Už od středověku v Praze žili, obchodovali nebo pracovali řemeslníci, obchodníci či umělci z ciziny, např. Němci, Poláci, Nizozemci, Francouzi, ale i Peršané a Arabové. Nesmíme opomenout, že Praha je po mnoho století domovem i pro židovské obyvatelstvo a dala světu jednoho z nejznámějších spisovatelů 20. století Franze Kafku. Naše současná Praha je město nesmírně zajímavé, pestrobarevné, přitažlivé. Poznejme ho lépe
a inspirujme se jím.
Téma je možné rozšířit na další hlavní města států, odkud děti pocházejí, či jaký jazyk používají.

Další témata

Jakákoliv další témata, budou-li dodrženy podmínky soutěže.

vylet-stena-02

Ocenění

Letos se bude soutěžit o až 10 výletů pro celé třídy (volné vstupy do galerií, muzeí, zabavních center. Ve výjimečných případech můžeme uhradit část cestovného), mnoho věcných cen a krásné výukové materiály.

Práce jsou přijímány do 13. 10. 2017 na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
nebo NEdoporučeně na Spolek Zaedno, Vocelova 602/3, 120 00 Praha 2

Těšíme se na vaše práce.

 Spolek Zaedno a časopis Kamarádi

 

A kam se pojede letos? Tradičně na největší lezeckou stěnu v ČR – Lezecké centrum smíchOFF v Praze, nově na některý z muzikálů a do Brandýsa na Labem, dále do Techmanie – moderního centra hravého poznávání světa v Plzni, a také do 3D kina v Hodoníně, Kulturního domu ve Vsetíně , zajímavého Muzea romské kultury v Brně, historického areálu Klementina v srdci Prahy, unikátního Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm... To je, kamarádi, super nadílka! Nemluvě o mnoha věcných cenách pro výherce od našich partnerů, jako jsou nakladatelství Albatros, Morkes a Kreativní slovník, Městská knihovna v Praze, Zastoupení Evropské komise v ČR a Národní pokladnice.

Pořadatel

Projekt Kamarádi, jehož součástí je časopis Kamarádi a dětská soutěž Vícejazyčnost je bohatství, organizuje Občanské sdružení Zaedno za podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, Úřadu vlády České republiky a Magistrátu hlavního města Prahy.
Zaedno 2015 horizontal CMYK-150pxMSMT logo  logo-urad vlady Praha Logo

Partneři soutěže

Mestska knihovna PrahaLogo-Techmania-Science-Center  logo-SKIP  logo vmp  dnmlezecke centrum  albatros morkes-logo-male  logo Polsky institut   logo muzeum romske kultury VsetínLogo-DK-Hodoninlogo-brandysLogo-MuzeumHMPghmplogo-ctemedetemjinaknarodni-pokladnice-logologo-muzikalylogo-kreativnislovnik