slunce kluk holka
packa prasatko-bez
dort-kus
jahodnik jahoda3 jahoda4 jahoda5 jahoda6
svicka dort
 
 
 
 
 
tanecnici klobouk
prasatko celist
packa2 jahoda jahoda2 list
tulipan kvet
 
Vícejazyčnost je bohatství banner prace 2022
Aktuální číslo časopisu Kamaradi02 2024 001
Publikace
Karlův most, pražský poklad Karluv most 2023 001
Projek Kamarádi byl oceněn Evropskou jazykovou cenou LABEL za rok 2014
logo-label

zapojte se

Login Form

Tři zastavení putovní výstavy

ZS-BlatnaNa sklonku jara a počátkem léta navštívila výstava prací ze soutěže Vícejazyčnost je bohatství celkem tři místa po České republice - od jihočeské Blatné přes Prahu až po moravskoslezskou Kopřivnici.

SK-2016Nejprve se v dubnu zastavaila na Základní škole Blatná. Panely byly umístěné na hlavní chodbě školy a děti si je se zájmem prohlížely. A měly k tomu pádný důvod - z této školy totiž pochází výherkyně druhého místa loňského ročníku soutěže v kategorii starších dětí, Nina Panfil. Její práce si můžete prohlédnout zde. Svým umístěním získala proZS-Koprivnice celou její třídu volný vstup do plzeňské Techmanie.

12. května jsme výstavu představili na pražském Výstavyšti na prezentaci našeho časopisu Kamarádi, která proběhla v rámci pořadu Publikace na podporu vzdělávání kulturně odlišných dětí. Tento pořad byl zařazen do doprovodného programu mezinárodního knižního veletrhu Svět knihy 2016.

Nakonec, v červnu, putovala výstava do kopřivnické Základní školy Floriána Bayera. Tato škola se zúčastnila soutěže již dvakrát a pokaždé úspěšně. V roce 2014 obsadily dvě spolužačky - Kamila Gomolová a Gabriela Buriánová - první místo v kategorii starších žáků a vloni byla škola odměněna za účast.