motyl jesterka vazka zajic zaba slavik ptacek holka deda kour deti logo motyl jesterka vazka ruka
Aktuální čísla časopisu Kamaradi01 2020 1 Kamaradi02 2020 1Pražská příloha časopisu Prazska abeceda PDF 1Bonus - Jedna multimediální lekce angličtiny
hrava anglictina
%MCEPASTEBIN%

Vicejazycnost 2019 banner 2
Vicejazycnost 2019 galerie

Projek Kamarádi byl oceněn Evropskou jazykovou cenou LABEL za rok 2014
logo-label

zapojte se

Login Form

Muzejní noc v brandýské synagoze

2017-mn-brandys-01 festival-muzejnich-noci-2017
26. května 2017, 18. hodin
synagoga v Brandýse nad Labem – Staré Boleslavi

U příležitosti Muzejní noci 2017 jsme představili projekt Kamarádi.

Pod vedeím Sevdy Kovářové si děti i dospělí mohli v rámci výtvarné dílny zkusit vyrobit krásné papírové květiny podle návodu z časopisu Kamarádi. Někteří se naučili psát písmena hlaholice a nově jsme pro zájemce připravili lekci psaní ještě jednoho, pro nás neméně záhadného a zajímavého písma – hebrejštiny. Ti se po krátkém seznámení s tímto prastarým písmem pokoušeli napsat několik písmenek, slov či dokonce vlastní jméno právě v hebrejštině. Pozor si muselí dát také na to, že se píše zprava do leva a pouze samohlásky!

Souběžně probíhala právě v brandýské synagoze výstava vybraných dětských prací ze soutěže Vícejazyčnost je bohatství. K obohacení programu muzejní noci jsme přispěli s prezentací časopisu a pracovními listy s multikulturní tématikou.

Organizátoři brandýské Muzejní noci místním obyvatelům i návštěvníkům přiblížili historicky cenná a významná místa jako jsou Oblastní muzeum, Krajířské náměstí, synagogu, Katovnu, kostel sv. Vavřince, pivovar a zámek. Připomenuta byla též významná osobnost – jediná vládnoucí žena na českém trůně – Marie Terezie. Letos oslavujme 300. výročí od jejího narození.