motyl jesterka vazka zajic zaba slavik ptacek holka deda kour deti logo motyl jesterka vazka ruka
Aktuální čísla časopisu Kamaradi01 2020 1 Kamaradi02 2020 1Pražská příloha časopisu Prazska abeceda PDF 1Bonus - Jedna multimediální lekce angličtiny
hrava anglictina
%MCEPASTEBIN%

Vicejazycnost 2019 banner 2
Vicejazycnost 2019 galerie

Projek Kamarádi byl oceněn Evropskou jazykovou cenou LABEL za rok 2014
logo-label

zapojte se

Login Form

Jak na cizí jazyk?

logo-ctemedetemjinakPřemýšleli jste někdy nad tím, jak se lépe naučit cizí jazyk? A nemyslím zrovna to, že si doma sednete se slovníčkem a budete se učit slovíčka nazpaměť tak dlouho, až se je naučíte. To přece nikoho nebaví – a hlavně to ani moc nefunguje.
Co tedy fungovat může?

Skvělým způsobem je poslouchání písniček, sledování filmů, ale především čtení knížek. Proč zrovna knížky? Protože knížku si můžete vzít kamkoliv, nepotřebujete do ní baterie, vždycky se k ní můžete vrátit, při čtení můžete zažít prakticky cokoliv a vydat se do skutečných i fantastických světů, prostě čtení knížek je zábava – a čtete-li cizojazyčnou knížku, tak se zábava spojí s užitkem, protože si postupně krásně rozšíříte slovní zásobu a časem si poradíte i s gramatikou.

A jak na to, aby to fungovalo?
  • Vyberte si téma, které vás zajímá (Máte rádi např. fotbal nebo koně?)
  • Čtěte co nejčastěji
  • Dělejte si poznámky, vypisujte slovíčka, která se často opakují
  • Buďte trpěliví, pokud vám čtení nepůjde hned
  • Najděte si někoho, s kým si budete moct o knížkách povídat. Pokud nemáte nikoho takového ve svém okolí, např. na internetu je mnoho skupin zaměřených na četbu.
Nevíte, kde vhodné knížky najít?

Zkuste mrknout třeba na stránku čtemeDĚTEMjinak. Najdete tam spoustu krásných knížek a zaručeně si vybere každý. Navíc na této stránce najdete také soutěže o knihy a co víc – pokud tam rodiče knížky koupí a napíšou vaše jméno a datum narození, dostanete od nich dokonce dárek k jmeninám a narozeninám.