motyl jesterka vazka zajic zaba slavik ptacek holka deda kour deti logo motyl jesterka vazka ruka
Aktuální čísla časopisu Kamaradi01 2020 1 Kamaradi02 2020 1Pražská příloha časopisu Prazska abeceda PDF 1Bonus - Jedna multimediální lekce angličtiny
hrava anglictina
%MCEPASTEBIN%

Vicejazycnost 2019 banner 2
Vicejazycnost 2019 galerie

Projek Kamarádi byl oceněn Evropskou jazykovou cenou LABEL za rok 2014
logo-label

zapojte se

Login Form

Dílnička na náměstí Míru

2017-10let-dnm-0130. září 2017
náměstí Míru, Praha 2

U příležitosti oslav 10. výročí otevření Domu národnostních menšin a Festivalu pěveckých sborů národnostních menšin jsme byli poslední zářijovou sobotu pozváni na náměstí Míru na Praze 2. Program festivalu byl velice zajímavý, o publikum nebyla nouze, a navíc nádherně svítilo sluníčko. A tak se nám dětská kreativní dílna a prezentace časopisu Kamarádi dělala radostně.

2017-10let-dnm-02Vyráběli jsme oblíbené růže z papíru, inspirované romskými tradicemi a nově také vietnamský papírový vějíř. Užili jsme si práci s ukrajinskými dětmi ze sboru, které nejen že na sobě měly krásné kroje a tím upoutávaly pozornost všech kolemjdoucích, ale navíc byly velice zručné a šikovné. Obdivovali jsme to, jak starší se děti zapojily a začaly nám pomáhat. A pomoc byla potřeba – zájem o vyrábění byl velký, dokonce i ze strany úplně malinkých dětí, a ačkoliv byla dílna určena pro alespoň čtyřleté děti, chtěly se k nám přidat a vyrábět i děti z kočárků. To bylo veselo! A dětem to nestačilo, tak jsme začali improvizovat a skládat z papíru i vlaštovky ve stylu origami či dokonce pistolky!

Organizátorům děkujeme za pozvání a dodatečně gratulujeme k výročí DNM! Jmenovitě děkujeme Mgr. Natalii Kalajdžievové Ph.D. za perfektní organizaci zajímavého pěveckého festivalu jakož i celé akce.

Akce se konala pod záštitou Jana Wolfa, radního hl. m. Prahy pro oblast kultury a Ing. Jaroslava Šolce, radního městské části Praha 2 pro oblast kultury.

2017-10let-dnm-032017-10let-dnm-04