motyl jesterka vazka zajic zaba slavik ptacek holka deda kour deti logo motyl jesterka vazka ruka
Aktuální číslo časopisu  Kamaradi04 2020 1 Galerie prací Vicejazycnost 2020 banner galerie 160x120Pražská příloha časopisu Prazska abeceda PDF 1Bonus - Jedna multimediální lekce angličtiny
hrava anglictina
%MCEPASTEBIN%
Projek Kamarádi byl oceněn Evropskou jazykovou cenou LABEL za rok 2014
logo-label

zapojte se

Login Form

Vícejazyčnost putuje po republice

2018-vodnany-01květen-říjen 2018
Brandýs nad Labem, Jablonec nad Nisou, Vodňany, Jince, Praha, Jihlava

Před prázdninami našla putovní výstava "Vícejazyčnost je bohatství" svůj dočasný přístřešek ve škole v Jablonci nad Nisou-Mšeno a pak na víceletém gymnáziu ve Vodňanech. Obě školy se zúčastnily soutěže, a vybrané třídy dokonce jely i na výlet za své vynikající umístění v soutěži. Proto si velice vážíme jejich ochoty vystavit naši putovní výstavu.

2018-vodnany-022018-brandys-02 I letos v květnu jsme díky spolupráci s městem Brandýs nad Labem Stará Boleslav dostali dětské obrázky do krásné brandýské synagogy. Pro tuto výstavu jsme udělali výběr z nejlepších děl z posledních ročníků. Výstavu tvoří 20 panelů s rozměry 100 x 70 cm s více než 50 dětskými díly. Během prázdnin navštívila putovní výstava Místní lidovou knihovnu v Jincích.

Po skončení prázdnin se výstava vrátila do Prahy. Byla umístěna v MŠ Ovčí Hájek ve Stodůlkách. Tam proběhla 18. září krásná vernisáž výstavy. Přišli rodiče i sourozenci dětí. Výstavu zahájila paní ředitelka. Obrázky se líbily, ale ani domácí štrůdl, který připravily paní kuchařky, nebyl vůbec k zahození. Více o spolupráci s MŠ Ovčí Hájek.

V říjnu se výstava vypravila do Jihlavy, kde spolupracujeme s neziskovou organizaci – F POINT z. s. Výstava byla umístěna v  prostorách této organizace, kde se mimo jiné učí děti s odlišným mateřským jazykem češtinu.

Všem partnerům a přátelům, kteří nám pomáhají s organizací a instalací takovýchto výstav srdečně děkujeme!