slunce kluk holka
packa prasatko-bez
dort-kus
jahodnik jahoda3 jahoda4 jahoda5 jahoda6
svicka dort
 
 
 
 
 
tanecnici klobouk
prasatko celist
packa2 jahoda jahoda2 list
tulipan kvet
 
Vícejazyčnost je bohatství banner prace 2022
Aktuální číslo časopisu Kamaradi03 2024 001
Publikace
Karlův most, pražský poklad Karluv most 2023 001
Projek Kamarádi byl oceněn Evropskou jazykovou cenou LABEL za rok 2014
logo-label

zapojte se

Login Form

Vícejazyčnost putuje po republice

2018-vodnany-01květen-říjen 2018
Brandýs nad Labem, Jablonec nad Nisou, Vodňany, Jince, Praha, Jihlava

Před prázdninami našla putovní výstava "Vícejazyčnost je bohatství" svůj dočasný přístřešek ve škole v Jablonci nad Nisou-Mšeno a pak na víceletém gymnáziu ve Vodňanech. Obě školy se zúčastnily soutěže, a vybrané třídy dokonce jely i na výlet za své vynikající umístění v soutěži. Proto si velice vážíme jejich ochoty vystavit naši putovní výstavu.

2018-vodnany-022018-brandys-02 I letos v květnu jsme díky spolupráci s městem Brandýs nad Labem Stará Boleslav dostali dětské obrázky do krásné brandýské synagogy. Pro tuto výstavu jsme udělali výběr z nejlepších děl z posledních ročníků. Výstavu tvoří 20 panelů s rozměry 100 x 70 cm s více než 50 dětskými díly. Během prázdnin navštívila putovní výstava Místní lidovou knihovnu v Jincích.

Po skončení prázdnin se výstava vrátila do Prahy. Byla umístěna v MŠ Ovčí Hájek ve Stodůlkách. Tam proběhla 18. září krásná vernisáž výstavy. Přišli rodiče i sourozenci dětí. Výstavu zahájila paní ředitelka. Obrázky se líbily, ale ani domácí štrůdl, který připravily paní kuchařky, nebyl vůbec k zahození. Více o spolupráci s MŠ Ovčí Hájek.

V říjnu se výstava vypravila do Jihlavy, kde spolupracujeme s neziskovou organizaci – F POINT z. s. Výstava byla umístěna v  prostorách této organizace, kde se mimo jiné učí děti s odlišným mateřským jazykem češtinu.

Všem partnerům a přátelům, kteří nám pomáhají s organizací a instalací takovýchto výstav srdečně děkujeme!