motyl jesterka vazka zajic zaba slavik ptacek holka deda kour deti logo motyl jesterka vazka ruka
Aktuální číslo časopisu  Kamaradi05 2020 1 Galerie prací Vicejazycnost 2020 banner galerie 160x120Pražská příloha časopisu Jak rostla Praha 2020 01Bonus - Jedna multimediální lekce angličtiny
hrava anglictina
%MCEPASTEBIN%
Projek Kamarádi byl oceněn Evropskou jazykovou cenou LABEL za rok 2014
logo-label

zapojte se

Login Form

Slovní posunovačka

shiftwordsSlovní posunovačka je hra na tvorbu slov, která je k dispozici v 7 jazycích. Je to kombinace tzv. Loydovi patnáctky a jakési křížovky. Nejprve je možnost si písmenka posunovat do optimální výchozí pozice a pak vyznačit co nejvíce slov.
Pokud by ve hře něco nefungovalo, pište do komentářů.

? tahů
sec.
bodů
Vybrán typ hry:
1. Petr - 128 bodů (cs)2. Tester - 100 bodů (cs)
3. Tester - 77 bodů (cs)

Cílem hry je označit co nejvíce slov ve vodorovném směru zleva doprava a svislém směru shora dolů. V každém směru lze jedno písmeno použít pouze jednou.

Hra se skládá ze dvou fází. V první fázi lze písmenka zamíchat a pak posunovat podobně jako ve hře "Loydova patnáctka" tak aby vznikla co nejvýhodnější výchozí pozice. Posouvá se kliknutím či tapnutím (na dotykovém displeji) na písmenko vedle volného místa.
Ve druhé fázi se označují slova tažením myši či prstu (na dotykovém displeji). Označená slova se objevují na dolním panelu a lze je kliknutím či tapnutím odstranit.

Typy hry: lze vybrat buď ze 3 různých velikostí mřížky - 4x4, 5x5 a 6x6 písmen anebo si zahrát "Soutěž", při které se projdou všechny tři velikosti a výsledek je možno uložit

help-lang Přepínač jazyků

help-type Výběr typu hry.

help-shuffle Zamíchání písmen.

help-select Začít vybírání slov.

help-check Zkontrolovat slova (pokračovat).

help-help Nápověda.