slunce kluk holka
packa prasatko-bez
dort-kus
jahodnik jahoda3 jahoda4 jahoda5 jahoda6
svicka dort
 
 
 
 
 
tanecnici klobouk
prasatko celist
packa2 jahoda jahoda2 list
tulipan kvet
 
Vícejazyčnost je bohatství banner prace 2022
Aktuální číslo časopisu Kamaradi05 2023 01
Publikace
Co všecko je Česko cesko 00
Co všecko je Česko
ukrajinsky cesko 00 uk
Projek Kamarádi byl oceněn Evropskou jazykovou cenou LABEL za rok 2014
logo-label

zapojte se

Login Form

Medaile a spousta dalších cen

orkas0019. prosince, v 18 h proběhlo ve společenském sále Domu národnostních menšin, Vocelova 602/3, Praha 2 slavnostní předání cen ze soutěže „Vícejazyčnost je bohatství". Udělili jsme 1 krásnou zlatou, 2 stříbrné a 3 bronzové medaile! Navíc spoustu knih a dalších zajímavých cen. Děti vyhrály i 2 školní výlety. Do Městské knihovny v Praze se 5. prosince vypravili žáci ZŠ a MŠ Kořenského z Prahy 5 s jejich učitelkou Ing. Alenou Semerádovou. Na Mikuláše navštívili žáci z Bulharské základní školy a gymnázia Dr. Petra Berona z Prahy 6 a jejich učitelka Luiza Staneva největší umělou lezeckou stěnou v Česku - lezecké centrum TendON SmíchOFF!

Vernisáž výstavy

9. prosince 2013
vernisaz1Ceny předávali paní Sevdalina Kovářová Kostadinova - vedoucí projektu Kamarádi, pan Jakub Štědroň - ředitel Domu národnostních menšin, paní Barbora Vokounová ze společnosti Svět knihy, která stojí za kampaní Rosteme s knihou – partnerskou iniciativou našeho časopisu a paní Jana Hradilíková z Městské knihovny v Praze. Večer moderovali předseda našeho sdružení pan Todor Ralev a naše kolegyně z tanečního souboru Bulgari – slečna Marie Přikrylová. Vystoupili dvě talentované mladé slečny - mažoretky ze spolku Pražské mažoretky. Zúčastnilo se osobně kolem 70 dětí, jejich pedagogů a rodičů a to nejen z Prahy. Po zhlédnutí výstavy byly všichni pozváni na malé občerstvení a měli možnost se seznámit a popovídat si.
vernisaz2Hlavní cenou byl „adrenalinový" výlet pro celou třídu na největší lezeckou stěnou v Česku a to do Lezeckého centra tendON smíchOFF. Tu komise po dlouhém váhání přidělila Georgi Georgievovi z Bulharské školy Dr. Petra Berona v Praze s učitelkou Luizu Stanevou. Georgi samozřejmě též obdržel medaili, věcnou cenu a diplom.
Dvě slečny vyhrály dvě krásné 2. ceny pro jednotlivce. Jsou to osmiletá Emma Flaume ze základní školy Boženy Němcové v Opavě a čtrnáctiletá Kateřina Balogová ze Speciální mateřské, základní a praktické školy v Pardubicích. Třetí ceny jsme přidělili tři. I zde dominují slečny a to devítiletá Klára Večerková ze základní školy Moravské Prusy, osmiletá vernisaz3Daniela Klepalová ze základní školy Masarykova v Dolní Rovni a jedenáctiletá Audrey Wangle ze základní školy U stadionu v Litoměřicích. Nedalo nám a přidělili jsme i Speciální ceny pro jednotlivce. Ono totiž těch krásných obrázků, knížek a komiksů byla celá řada. Speciální cenu pro české dítě v zahraničí vyhrála Laura Boráros. Laura žije v Maďarsku, a přijela osobně do Prahy, aby si cenu převzala. Osobně do Prahy přijela i slečna Isabela Mrázková, 13 let, ze Základní školy v Dubňanech. Ta vyhrála cenu za nejrozsáhlejší dílo. Její knížka má 40 stran. Poslední speciální cenu vyhrála Eman Ghaleb ze Základní školy s RVIVT Plynárenská v Teplicích – a to za nejlépe zpracovaný obraz.
Bylo rozdáno i mnoho cen pro školy. 1. speciální cenu pro školu, kterou jsme udělili za nejlepší spolupráci na soutěži – soubor knih a návštěvu Městské knihovny v Praze vyhrála Základní a mateřská škola Kořenského, Praha 5, s učitelkou Alenou Semerádovou. 2. speciální cenu pro školu udělovanou za nejlepší spolupráci na soutěži – soubor knih a věcné ceny získala Základní škola Dřevohostice. Další ceny pro školu nebo třídu za kolekci prací vyhrály Sunny Canadian International School - Základní škola a Gymnázium, s.r.o., Jesenice, Osnice, Základní škola Jiřího z Poděbrad, Praha 3, Základní škola sv. Voršily v Praze, Praha 1, Základní a mateřská škola s polským jazykem vyučovacím., Karviná – Fryštát, Základní škola Na Smetance, Praha 2, Ostrčilova Bilingual School při Základní a mateřské škole Ostrava, Základní škola Němčice nad Hanou, Základní škola Školní, Rychvald a Základní škola Koryčanské Paseky, Rožnov pod Radhoštěm.
vernisaz4vernisaz5Gratulujeme všem vítězům! Zde si dovolíme citovat slogan olympijských her: „Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se." V naší soutěži vyhrál každý, kdo se zúčastnil. Vyhrál hlavně sebevědomí, že umí další jazyk, a tím je bohatší.

Výlet pro celou třídu do lezeckého centra

5. prosince 2013
žáci z Bulharské základní školy a gymnázia Dr. Petra Berona z Prahy 6 a jejich učitelka Luiza Staneva
lezeckecentrum2lezeckecentrum3lezeckecentrum4lezeckecentrum5lezeckecentrum6

 


Návštěva městské knihovny

5. prosince 2013,
žáci ZŠ a MŠ Kořenského z Prahy 5 s jejich učitelkou Ing. Alenou Semerádovou
"včera jsme byli v knihovně a dětem se to velmi líbilo. My chodíme často do knihovny tady poblíž, ale tato budova je výjimečná a pani nás velmi hezky provedla celou budovou. Vzali jsme sebou i jednu naši hodnou třídu 6.A, kterým se to taky velmi líbilo."
(Alena Semerádová, třídní učitelka)
knihovna1knihovna2 knihovna3